IMT

Ne znam jel ima on mozda neke distancere pa da se izbace ili okretanjem felni,nikad nisam bas zagledao,a zanima me.
 
Okretanjem felni moze samo da se prosiri... mislim.. Kod modela bez prednje vuce prednji trap moze za malo da se sauzi ali mislim da zadnji ne moze nikako.
 
Pa nemam ovde nijedan 577DV pri ruci pa da slikam.Naso sam neki i deluje mi dosta glomazno,a nisam bas obracao paznju jel ima mogucnost suzavanja.Procitao sam negde da moze da se suzi na 196cm,ali mi se cini da se to odnosi na obican sa uskim tockovima.
 
Proko a zašto bi okretao gumu? pa samo promeniš levu felnu na desnu stranu i desnu na levu ne diraš gume.
 
Nisam se lepo izrazio,okrece se srce felne i felna.Nisam to nikad licno radio.

2je76fp.jpg


Odvijaju se srafovi obelezeni belom strelicom i onda se kombinuje (po sistemu okreni-obrni dok ne ubodes kombinaciju koja ti odgovara) :ideja: :osmeh:
 
Poslednja izmena:
ymezyqet.jpg

Da li je neko od kolega mozda skidao ove srafove i da li su oni presovani, punktovani ili kako se vec kaze, koliko ih je tesko skinuti. Taj sraf istovremeno drzi i teg sa druge strane, da li je uopste moguce to skinuti a da se ne sece. Evo i slika kako se postizu razmaci od 1400-2100 u varijanti felni sa limenim i 1500-2000 sa livenim diskovima.
u6ybemu4.jpg

nuty3e4y.jpg
 
Koliko mi je poznato da sarafi imaju na sebi zadebljanje s ricnama i da ih te ricne drze u srce felge. Skines srce s traktora, namjestis srce na neki nakovanj tako da saraf stoji iznad rupe. na vrh sarafa zavrnes maticu (tako da ne tuces po sarafu) I JEDAN JAKO DEOBAR udarac VELIKIM cekicem i saraf ispada napolje. Ako ga budes sparao i kuckao samo ces ga raskovati i ostetiti i onda moras kupovati nove sarafe. Govorim ti iz iskustva, navadio sam se upresanih sarafa dosta u zivotu.

Ako ne zelis tuci po matici i tako izbijati saraf, uvijek mozes uzeti u neka dobra klijesta neki izbijac i tuci po izbijacu ali tako ces se samo vise napatiti.
 
Da li mi neko moze dati pravu info u vezi prednjih tegova na IMT 577 DV zanima me da li je stetno po prednji dio traktora stalno "vozati" iste.Kod mene su svih 10 tegova na traktoru od kako sam ga kupio ali mi se cini da oni uticu sto mi se jedna kugla malo potrosila,takodje ponekad osetim neki zvuk kao udarac cekicem kad idem preko neke i male neravnine.Valjda neko ima pravo objasnjenje za tegove da li ih staviti da budu uvek na traktoru ili samo po potrebi
 
Moje je misljenje da je za trap bolje imati nekoliko tegova nego da je olaksan pa da na svaki kamicak treska o zemlju.E sad 10 tegova je mozda malo previse (teg od Rakovice ima 30 ili 40 kg zavisi od tipa,za IMT ne znam) ali nece mu skoditi da stalno nosi 4-5 tegova,cisto da manje odskace.To je moje misljenje,da vidimo ostale. :osmeh:
 
Ja sam bas zbog tog "skakutanja" mislio da je bolje imat tegove na prednjem delu medjutim sad ostaje nedoumica dal svih 10 ili npr.samo 5 premda mi nekako tih 5 malo ruzno za pogledat ali ako je prakticno onda bolje 5,imal jos ko kakvo misljenje ?
 
Što više tegova = to veće opterećenje na točkove = samim tim i veća površina naleganja same gume = što prouzrokuje veće trenje gume o podlogu = brža potrošnja gume.
Smanji ti to na 4 i budi miran. Kada nosiš veće terete na hidraulici onda povećaj količinu tegova.
 
Pozdrav svima. Naletio sam na jedan IMT, vlasnik kaze da je model 579 al nezna tocno koje godiste i da je radio samo za ciscenje sneg u komulnalnom preduzece. Trazi mu 4000e al po telefonom kaze dao bi ga i za 3500. Kad me nosi put idecu da ga pogledam na lice mesto jel je daleko od moje selo. Evo linka iz oglasa http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1669748-IMT-Traktor pa ocekujem komentarima od clanova koja su ekperti oko ovaj ::traktor1::
 
Ne vidi se bas najbolje na slikama ali bih rekao da je u ne bas zavidnom stanju,osim zadnjih guma koje mi prilicno dobro izgledaju.Probaj da skines i ispod 3500 evra.Ako je bio u komunalnom postoji mogucnost da je to "jasio" kako je ko stigao.
Ima dosta budzevina na njemu:varene visece poluge,nijedan klin na polugama nije njegov,neko sito umesto maske,lomljen auspuh na nekoliko mesta a posto vidim gomilu drva u pozadini moguce da je radio i u sumi (ili je ovo neka strugara).
 
  • Like
Reagovanja: bg
Nazad
Vrh