IMT

Što fali orginal kočionom od zastave???
Bitno da je od zetora dobar krš kao i zetor.
 
Za ovaj ne znam,u proizvodnji ima IMT 2050,neki modeli imaju John Deere motor ali se najvise ugradjuje Perkins.O ovom 2050 sam citao u jednom broju revije "Veliki Tockovi".Tamo su napisali da je posle 100 radnih sati doslo do otkaza hidraulicne pumpe ali su je serviseri u rekordnom roku zamenili. :sta:::lose:: Traktor lepo izgleda ali sam malo sumnjicav po pitanju kvaliteta,mada sa njima nisam imao iskustva.
 
meni su kocnice jos uvek super
ali kad dodje dan za radjenje kocnica,imam spremna 2 glavna kociona od opela i bice namestenio jedan pored drugog da bi svaki tocak kocio posebno,mada istini za volju nemam potrebe za razdvojenim kocnicama pa moze i samo 1 gl kocioni da zavrsi posao
 
Pusta mi vodena pumpa(kap po kap) koju da kupim i gde je najpovoljnije,imal uticaja na hladjenje od kog je proizvodjaca ista,kod nekih su one lopatice malo zakrivljene a kod nekih prave,premda odavno nisam imao potrebe menjat pa neznam kakve se danas prodaju,u pitanju je IMT 577?
Nekad se menjao samo semering neznam da li to ko sad radi ili je ipak pametnije kupit sve u kompletu?
 
Mozes da izremontujes pumpu,zamenis lezajeve i semering i to je to.Ja sam remontovao ni sam ne znam koliko pumpi i to je prilicno dobro resenje,dosta dugo traje ako se dobro odradi.Pumpu moras rasklopiti i sklopiti pomocu hidraulicne prese nikakvo lupanje cekicem ne dolazi u obzir (ako se ne bavis mehanikom najbolje je da ti to odradi neki mehanicar). Dobro su se pokazali WBF i KGS lezajevi a mozes da stavis i SKF,FAG i slicno.Semering je po mom iskustvu najbolji ACME (mislim da je Indijski). Sto se cele pumpe tice najvise ima Turskih i Indijskih u prodaji.
 
Indijska,mada se one retko nalaze.Mnogo vise ima Turskih a licno sam video par komada na kojima su lezajevi labavo ulazili u kuciste. Ako ti kuciste nije osteceno,obradi turbinu,zameni lezajeve i semering i nemas problema.
 
U zadnje vreme i kod Pobede je kvalitet nekako oslabio, sad sta uzeti je vec prava stvar za razmisljanje.
 
Ja sam cuo da moze da se suzi na 200cm ali nisam siguran cekaj da ti neko iskusni kaze.............
 
Nazad
Vrh