IMT

Ja mislim da je najbolje da se filteri izbace nista to nije potrebno motorima rade oni i bez toga. Salu na stranu za sve teze uslove rada uvek se montirao uljani filter obavezno sa suvim vrtloznikom [casicom koja se cistila povremeno] to su svi stariji kombaji imali. Novije generacije motora vecinom imaju suve filtere iz razloga sto je to vec marketing , i oni su predvidjeni da se menjaju a ne izduvavaju dok uljne operes i sipas malu kolicinu uja i tako dok je masina citava.:ppozdrav:
 
:off_topic: Ali da napišem moje iskustvo.Na samohodni berač za kukuruz sam jedne sezone namontirao uljni filter vazduha da bi taj isti već sutradan skinuo i vratio suvi nazad.U uljnom samo što nije bilo popova sa bradom koliko je bio prljav i da bi ostao na beraču morao je svakoga dana da se čisti i dobija novo ulje što se uopšte ne isplati.Suvi se nikada nije toliko zaprljao iliti u mom slučaju blindirao kao uljni.
 
Pa zapitaj se kako to da se na istoj masini i u istim uslovima uljni zaprlja vise od suvoga filtera.Meni se nesto javlja da je to zbog toga sto uljni bolje filtrira,a suvi pusta to smece u motor.
Inace kod mene jedan lik skinuo filter sa C-335,kao tesko mu pali,on mu skine uljni filter i upali i posle tera tako bez filtera.:sjasi:
 
Na 2 577 imam od Belarusa komplet filtere vazduha i na suvi se vracati sigurno necu. Na kombajnu i na Claasu su suvi i nije mi tesko da ih izduvam kada je to potrebno.
 
Na 2 577 imam od Belarusa komplet filtere vazduha i na suvi se vracati sigurno necu. Na kombajnu i na Claasu su suvi i nije mi tesko da ih izduvam kada je to potrebno.

Onda kad su toliko bolji sto na claas i na kombajn koji ti rade u najtezim uvjetima ne stavis uljni filter nego si ostavio suhi? Eej, kolega o cemu mi pricamo ovdje?!?

Imam previse loseg iskustva s uljnim filterom na 539 i samo cekam da naletim na kuciste s uloskom koje odgovara na mjesto sadasnjeg filtera i garantiram ti zivotom da cu to zamjeniti prvom prilikom. Dok je na 539 gore na usisu bio onaj standardni "sesir" uljni filter se stopao malo-malo. U Novom sadu kupio na sajmu onaj bog s taloznom posudom i kad malciram slamu iza kombajna sveki 3. krug na 380m dugackoj njivi mi pocne "preljevati" casica i sva slama ide u ulje dolje. Ja imam osjecaja pa stanem i ispraznim posudu i teram dalje ali na kraju dana dolje u filteru ne bude ulje nego kasa. Drugi soferi tog traktora nemaju taj osjecaj pa u filteru nadjem svega i svacega...

Suhi filter imam na kombajnu i na vrhu usisa taloznik za krupnije "smece" i gledam svaki dan na indikator zaprljanosti i po tri dana radim u zetvi po 7-8- sati na dan da ne moram cistiti filter od prasine. Uljni se u zetvi mora svaki dan cistiti i to je cinjenica.
 
Uljni filter nikada netreba da se puni onoliko koliko je propisano vec duplo manje,ja nikada nisam imao problema sa njim dovoljno je sipati 200ml ulja i to je to,ulje mu sluzi da bi pokupilo prasinu koju filter nemoze da prokupi i naravno da uvek nesto mora da uvuce jer zato i sluzi filter,ja moj cistim kada menjam ulje na 150-200rh i nemam potrebe da brinem za njega,bitno je da ima dovoljno ulja ako se prepuni on podigne nivo i onda uvuce u filter.
 
Kisno vrijeme, pa mlatite praznu slamu po vec ko zna koji put. Svaka masina radi sa onim filterom koji je proizvodjac stavio na njega, sasvim dobro i tu nema neke greske. A to sto bi neko htio da karabudzi nesto to je druga stvar. E sad koji je filter BOLJI je objasnjavao clan Attila M. (cini mi se), i to u sitna crevca, a to je pa izgleda onaj suvi.
A da kazem nesto u odbranu filt. sa uljnim kupatilom. Imam fergu sa oko 7500_8000 rh, jos uvijek je motor sasvim solidan, tako da ne vidim nesto da mu je njegov filter sa uljem dosao glave.
 
Pre par godina sam drugu remontovao kocnice na 560,menjao cilindre,kocione diskove i one kuglice i semeringe na poluosovinama.Ako se dobro secam kostalo ga je oko 160-170 evra. Ne secam se pojedinacnih cena delova.
 
Braca, bolje za te novce uradi mehanicke kocnice i budi miran. Meni su radili razni majstori, sa raznim delovima i nikad duze od 2 sezone nisu trajale(cesto dosta krace).
 
Nazad
Vrh