IMT

Pozdrav svima,cena novog IMT 577p sa sinhronizovanim menjacem je 2196000 dinara,ili 19000 eura.::novac::
 
gledam izbacuje ulje na meracu kad je na leru....u pitanju je imt 539 a na iberu masno crevo a na auspuhu nema dal karike il normalno
 
Koliko ja znam to nije bas normalno ni pozeljno,moze da se desi da je poceo da duva u karter.Moze da se desi i da je ulje loseg kvaliteta ili je retko.
 
Evo dokle je stigao moj 560 :osmeh:
25gduua.jpg

17pi1i.jpg

2hohc1x.jpg

21jyeef.jpg
 
Defiinitivno im je bolna tacka... Savetuju me strucnjaci kad mu prodje garancija da izbacim taj filter i ubacim od belarusa...
 
Zasto bi izbacivao ovaj zracni filter i kakvi su to "strucnjaci" koji te na takvu glupost uopce idu i nagovarati?? Onda cim kupis neki Massey ili JD Nemoj ga ni terati, a da mu ne ugradis zracni filter od belorusa, posto je taj bolji...

Ljudi pricaju gluposti, eto tako, da se nesto prica...
 
Sad dali su gluposti ili ne to je diskutabilno, ali mokri filteri su sigurno bolji i lakše se održavaju, motori duže traju, veću propusnu moć vazduha u eksploataciji ,u radu se manje greju,elem zna biti malo problema gde su turbo punjači na motorima pa može malo više da prlja interkuler kad se naspe malo više ulja nego što treba da se sipa u filter u praksi sam imao prilike pratiti motore od 300 do 600 ks pa sam iz svega toga ovo zaključio .A sad JD je velika princeza od traktora na njemu mora biti sve pod konac kako je inženjer zamislio inače nevalja .
 
Kolega moj, i dalje tvrdim da ti "strucnjaci" nisu uopce strucni kad daju takve savjete covjeku koji je kupio nov traktor...

Da uljni filteri zraka imalo valjaju NIKAD ih ne bi zamjenili sa suhim uloscima na SVIM danasnjim strojevima. Dok ne vidim neke KONKRETNE dokaze da je uljni filter bolji, tek cu onda povjerovati toj tvrdnji a ako neki "Mile", "Pero" ili netko treci to prica po selu, to su neutemeljene tvrdnje i njih niposto ne treba slusati.

Suhi filteri se danas koriste cak i u gradjevinarskoj struci i u rudarstvu gdje se radi u iznimno prasnavim uslovima. Suhi filteri su puno pouzdaniji i efikasniji nego uljni i to je vise puta dokazano ispitivanjima u struci. To sto pojedinci misle da to nije istina, to je njihov problem ali kad namecu svoja neutemeljana uvjerenja drugim ljudima to vise nije samo njihov problem i tome bi se trebalo stati na kraj.

Pomirite se s tim da su uljni filteri, bas kao i ruski traktori - STVAR PROSLOSTI...
 
Ima novih rudarskih masina i to sa JD motorima koje koriste uljne filtere za vazduh,tako da ti filteri nisu bas proslost.Ako se vise ne upotrebljavaju ne mora da znaci da su losi vec da jednostavno proizvodjacima tako odgovara.:ppozdrav:
 
Au šta napriča pa idi u Afriku pa to tamo njma pričaj kako mokri filteri nevaljaju da vidiš šta radi kad tamo dune Gibli iz pustinje pa ponese pesak da da vidiš kako zalepi suvi filter pa znaš koliko vazduha prosisa filter na buldožeru i utovarivaču od 500ks znaš šta koliko peska tamo bude svakodnevno filter izduvaš par puta i baciš ga mokri novo ulje operi i gas može nedelju dana da radi .A šta se tebi tako zgadiše rusi kad ih nevoliš ipak su to čvrste i izdržljive mašine idu i one sa naprednom tehnologijom ali malo kasne.

- - - - - - - - - -

Aco potpuno si u pravu upotrebljavaju se oni još kako samo nisu nama ovde ispred nas da ih vidimo
 
Jao moram ja na mog malog ursusa da ugradim suvi filter,sve ove godine mucenik na uljnom i jos radi.Bas me zanima sta bi radili proizvodjaci filtera kad bi bili i danas uljni filteri vazduha.
 
Nebih se upustao u raspravu koji filteri su bolji jer se ne razumem bas puno. Ali mislim da novoj sedmici nedostaje onaj suvi precistac vazduha(kao na starijim modeilima traktora, prvo onaj poklopac i posuda pa tek onda da prasina silzi u filter). Kada sam rekao strucnjaci,mislio sam na ove seoske. :osmeh:
 
Ne znam samo s kim se ismijavate... To sto "domaci narod" NE ZNA odrzavati stroj to je druga stvar... Na mom 549 je jos uvijek tvornicki suhi filter iz 2006.g. a traktor ima 3500 radnih sati i filter ispuhavam ili jednom godisnje ili kad se upali kontrolna lampica za zaprljanost filtera ( u sve ove godine se upalila samo jednom)

Na 539 imam taj famozni uljni filter i dao bih bubreg da znam s cega fino i kulturno pase kuciste za suhi filter da se ovog uljanog ZLA rijesim. S 539 malciram vocnjake i razno razne sikare i zarasle njive. u uljanom filteru se to sve polijepi i po stijenkama, ulje postane gusce od silnih pizdarija koje su se u njemu pohvatale i u jednom trenutku moj traktor pod nekih 1800 okretaja ususa sve ulje u gornji dio filtera a posuda za ulje ostane skoro suha. Kad treba mrezicu filtera cistiti (svaki drugi dan kad se malciraju vocnjaci u cvatnji i kojekakve cica-mace) treba ulozak otvarati, prati a gornji dio filtera je opet prica za sebe. Jednom prilikom sam od muke zicu iz filtera polio benzinom i zapalio jer se nije dala ocistiti.


Suhi filter se po potrebi izvadi napolje i ispuse iznutra prema van i nema nikakvih problema s njim. U rezervi imam nov i grubi i fini i jos se nije ukazala potreba da se mjenja originalni filter zraka posto grubi nije poderan nigdje a fini je bijel kao i prvog dana kad je traktor dosao u dvoriste.

Po pitanju pijeksa i pustinjskih uvjeta tu se necu petljati previse ali ne znam zasto kad god gledam na youtube-u traktore, bagere, kamione, sumske strojeve, opcenito tesku mehanizaciju nisam jos ni jednom do sad vidio stroj NOVIJEG GODISTA da ima uljni filter ugradjen? To su se udruzile zle americke fabrike koje proizvode suhe filtere da imaju sta prodavati i musti iz napacenog naroda i zadnji dinar, jel?

Ajde onda fino kad ste svi tako mudri, sto ne pomecete u aute uljne filtere zraka i tako poboljsate i unaprijedite rad motora na autu, nego se i dalje patite i "bacate pare" na skupe suhe zracne filtere...


Vec vidim da se ponavlja prica o vadjenju termostata iz traktora jer je to "neki strucnjak" rekao da to tako mora a kad pitam te iste strucnjake sto ne povade termostate iz auta onda ne znaju sta da mi odgovore.

Mislim da ova rasprava ipak ne vodi nikud i dzabe se ja trudim objasnjavati neke stvari...

Dobrincan, nemoj mi zamjeriti ali te seoske strucnjake ako budes slusao, dogurat ces dokle i oni.
 
Nazad
Vrh