IMT

Uslikaj ako mozes :osmeh: od juce je traktor kod mene a strasno me nervira sto nema nozni gas :udri:
 
[QUOTE = HR Zvona; 851.612] Ljudi ima li tko kabinu Arma Bać koja ide na IMT 539, da ju malo poslika. Sređujem takvu kabinu i umjesto stakla bio je gore pleksiglas.Sada imam sva stakla, ali ne znam kako izgleda postavljena stakla na vratima i ona guma okolo stakla. [/ QUOTE]

Zar nitko nema kabinu Arma Bać
 
Joj KAMENI hvala ti do neba! Sada još nekoliko pitanje u vezi ovih guma okolo stakla.Gume koje su na prednjoj šajbi i bočnim staklima,dali su iste takve i gume na koje se naslanjaju stakla vrata slika 3 i 7 . Slika 2 i 3 gume koje idu između gornjeg i donjeg stakla,jel to kao neka T gumena lajsna. Sada ima li tih guma za kupiti u nekoj od trgovina sa djelovima za traktore u Somboru ili okolici.
 
Ako ti sta može pomoći mogu ti ja slikati kako sam ja uradio na 539 nozni gas. Sajla i pancir sajle od bicikla, papucicu sam napravio i polugu od rucnog sam zamenio i stavio tanak lanac i za sad dobro radi.
 
ma nije isto ko na 539,meni je cale pravio na 533 po tom sistemu o kom ti pricas,kako uspeo da vidim ovde nije tako,sasvim drugacije je

- - - - - - - - - -
 
[QUOTE = HR Zvona; 851.612] Ljudi ima li tko kabinu Arma Bać koja ide na IMT 539, da ju malo poslika. Sređujem takvu kabinu i umjesto stakla bio je gore pleksiglas.Sada imam sva stakla, ali ne znam kako izgleda postavljena stakla na vratima i ona guma okolo stakla. [/ QUOTE]

Zar nitko nema kabinu Arma Bać

I kod mene je na 539 takva kabina i bas je slabo uradjena vrata kad zatvoris tresu se sva, a o varevima i farbanju da nepricam bas je sva ta kabina vinjava.
 
jesi li ti siguran da je semering na spojnickoj ?
meni je curelo tu od semeringa na radilici,zamajac baca ulje svuda unaokolo i tu je curelo
postoji verovatnoca da je on

Nisam stigao da ti ranije odgovorim, nije od semeringa na radilici jer sam odmah primetio da ne curi motorno vec transmisiono ulje. Traktor juce rastavljen na pola, izvuceni lezajevi spojnicke i jedan od njih pukao i nazuljao semering. Svi lezajevi i semerinzi poruceni, usput prekontrolisane lamele, sve ispravno. Sutra ako stignu delovi sklapamo. Jos jednom hvala svima na pomoci oko ovog problema.
Evo par slika, na kraju su semerinzi i lezajevi koji se menjaju. Fali jedan iglicasti lezaj koji nije bio izvadjen u momentu slikanja.
esajatat.jpg

yga9atas.jpg

mupu9uby.jpg
 
Ljudi hvala vam u svakom slucaju nasao sam komplet nozni gas sve sa platformom i rucnim gasom,sve sve od 577 samo da namontiram :ppozdrav:
 
e to ti je vrh
koja je bila cena ako se moze znati,ima nekih kod meen koji bi ugradjivali na 560
e da i interesuje me kako se krecu cene komplleta za hidraulicni volan fabricko naravno za 560-577
 
Nije bas moralo tako.Uz malo truda se moze skinuti i bez rezanja.Inace ja ako crkne samo taj semering mjenjam bez skidanja spojnicke.Malo za tu zabavu treba iskustva ,al se moze i tako.
dsc06320-kopija.jpg
 
Poceo sam da rasklapam 560 i da spremam za farbanje,prometio sam da hladnjak malo curi,probacu da odnesem da se zakrpi a ako ne bude moglo gde bih mogao naci nov i po kojoj ceni,naravno koji je naj bolji?
10271472_742840415766567_8809585441036245271_n.jpg



Da li je dobro ocisceno? :osmeh:
988485_742840422433233_4903494591326436114_n.jpg
 
Nazad
Vrh