IMT

Ja kolko sam upucen veci je razmak tockova na 560 nego na 558.Govorim kada su tockovi standardno namontirani.
 
@pocerina
Na 560 kada se okrenu tockovi dobije se 2m razmak i onda objasi 4 reda na 50cm. I ja mislim da ti je bolje resenje jos jedna baterija i da 3 reda ti idu izmedju tockova i po jedan sa strane.
 
Sta bi moglo biti problem na 539 da mi prvi puta tesko upali? Znaci ujutro kad ga palim dosta dugo mi anlasuje.. Sva dalja paljenja, pali normalno..
Akumulator je nov.
Inace traktor ima 7020 rs, ali ne trosi ulje, pritisak mu je kad je vruc na leru 1,5-2 bara, a na ful gasu 3,5-4 bara i ima jos poprilicno snage..
 
Prvo pumpu i dizne odnesi kod majstora.Ako nebude dobro onda ti je misko-brba rekao rjesenje.U svakom slucaju je bolje da prvo rijesis pumpu jer ako radis generalno isto je moras rjesavati.Ovako imas sansu da mu jos poduljis vijek koju sezonu ,a da neradis generalno..
 
A ako se sredi pumpa i dizne jel tocno da onda jos i prije ode motor ako je vec pri kraju? Ovako traktor jos dobro ide i sve poslove za koje je on zaduzen uredno zavrsava..
 
imam samo jedno pitanjce
znam da ima odgovora na moje pitanje negde na nekoj od 800+ strana
pa da ne listam 3 dana
pri montiranju motora od tama 75 na imt 560
znam da se doradjuje kolevka,krati spojnicka za 5 mm ako ne gresim
e sad mi nije jasno za karter i prednji drkli
jel karter od 560 pase na S 44 motor? i jel ima neke dorade oko zadnjeg dekla,zamajca i sl?
Hvala unapred
 
Čovek je lepo pitao šta da radi zbog toga prvog teškog palenja!
Nek sredi PVP i dize pa bude dalje video šta će da bude :osmeh:. Nema druge opcije, uzmi ili ostavi!


ja sam tako na 565 stavio nove dize i malo pumpu "poštelao" i nakon tog zahvata je išao baš fino, ali samo nekih 30-ak sati, pa sam mu onda radio generalnu, ali nije nikakov čudo nakon 6000-7000 sati mukotrpnog teranja pod plugom i dvorednim beračem!
 
tako sam i ja pretpostavljao da je karter od 560 kraci
probali smo da merimo duzinu kartera i arzmak izmedju rupa ali nikako da uspemo da izmerimo na 75-ici posto j emotor na kamionu
zna li onda neko kako se krecu cene kartera za 577?
 
Dali se dobija sta na snazi ako se na taj 560 ubaci motor kamionski t 80, ili od 577? Ovaj prvi je promer klipa 98, a drugi ako se ne varam 101, mada ima I od 98. Duga razlika je u pvp. Vidim da ljudi ubacuju od tamica 60, 75, sto mu dodje na isto po snazi. Kod mene je dobar motor, ali kada nekad dodje do generalne, kako je bolje pojacati traktor od ove dve opcije? hvala
 
j abih dobio 577 jer mi je traktor 567 sa motorom od 60 konja i 5 brzina
tako da bi meni odgovaralo,motor imam kod strica na T75 jos samo da vidim sta mi tacno treba da dokupim (sto ne pase sa 560 ili ti M34 ) motora
pa da vidim sto mi je ciniti
 
Spojnicku osovinu kardana moras skratiti nekih 5 mm, menjas prednji dekl, termostatsku kucicu, izduvnu granu,karter radis prepravke na kolevci. I jos neke sitnice
 
maprednji dekli nemora,na ovom je sve isto kao na 577 ima mesta za kompresor,nema za pumpu volana,ali mi to i netreba
ulje se isto sipa na prednji dekli kao na traktoru
za spojnicku sam vec procitao da se krati 5mm
kolevku sam nasao
jos samo da ustanovim sto se tice kartera,tu jos nisam dobro skapitao jel moze karter od 560 ili mora da se kupi od 577
 
Nazad
Vrh