IMT

Ne znam za tebe Sinisa ali ja sa predfilterima te velicine i tog protoka kao sto ti imas na Rakovici nemam problema. Ako se zaprlja, bacis ga, kupis nov i teraj.
 
Bubu nemam ni ja problema jer su mi čisti rezervoari.... Bilo je pre jedno 15-ak godina toliko problema da 588 nije mogao da predje bukvalno jedan kilometar a da ne zaprlja filter. Onda sam morao da otvorim rezervoar i očistim ga. Moje mišljenje, ako će već ugradjivati predfilter onda nek ugradi pravi predfilter a ne plastikanera sa malim kapacitetom. Takodje važi i za metalni predfilter te veličine. U principu ako je rezervoar čist ne treba ni taj mali plastični a ni oni od auta..... Nije loše imati ali nije neophodno. U rakovicu sam tog plastikanera ugradio čisto preventive radi da ne bi ostao otvoren pa da pusti naftu u ulje. Jbg malo su glupo osmislili da grejač dobija gorivo direkt iz rezervoara bez ikakvog filtera ili makar slavine... I evo nakon par godina tek nešto malo prljavštine se pojavilo u plastikaneru. E sad dal bi zbog toga grejač zaglavio ili ne,ne želim da rizikujem....
 
Isti su...i ja sam na kombajn umesto njega stavio filter a na traktoru stoji taj cilindrični spoljni deo i kupasti untrašnji
ja sam bio ubađen da u njega ide neki uložak ili sito
 
Bobo, trebao si ga slikati. U to vreme su se traktori pravili da traju.
Apropo toga da je traktor u boljem stanju od tebe, to ne mora baš da znači, ti si bar razrađen :osmeh:
 
Juce stavio nov prekidac za zmigavce na 539 trajao je sve do danas posledodne... :haha: :haha: Neznam dal da se smejem ili da placem... :haha: :haha: :haha:

posle toga moj cale otisao i kupio neki drugi od 650din da vidimo koliko ce taj da traje javljam koliko je izdrzao.... :haha:

Posle njega ce biti ruka kroz prozor a akd me nahvata policija pokazacu im prekidace!!!! ::jako_besan::
 
Ma nije da ja vozim kgoz Bg ali svaki moze maksimum da se ukljuci 10-20 puta ja kad ga namontiram probam 3-4 puta i vec sam mu prepolovio vek trajanja... :haha: :haha:

Posle toga kad krenem na njivu palim jos par puta po raskrsnicama u selu i ako me sreca posluzi radice i kad skrenem kuci kod mene sa glavnog puta (palim zmigavac da se neko ne zakuca u mene).. I to je uglavnom to sledi zamena!!!!!! :haha:

A ja za inat necu da budzim nista da vidim ko ce pre da odustane ili ja ili prekidaci!!! :osmeh:
 
Ma nije da ja vozim kgoz Bg ali svaki moze maksimum da se ukljuci 10-20 puta ja kad ga namontiram probam 3-4 puta i vec sam mu prepolovio vek trajanja... :haha: :haha:

Posle toga kad krenem na njivu palim jos par puta po raskrsnicama u selu i ako me sreca posluzi radice i kad skrenem kuci kod mene sa glavnog puta (palim zmigavac da se neko ne zakuca u mene).. I to je uglavnom to sledi zamena!!!!!! :haha:

A ja za inat necu da budzim nista da vidim ko ce pre da odustane ili ja ili prekidaci!!! :osmeh:

kupi prekidac u firmi agrogas od tafe,veoma kvalitetan,kod mene vec radi 4 godine na 539 bez kabine koji nekad i pokisne i udje voda u njega al sljaka i dalje......
 
kupi prekidac u firmi agrogas od tafe,veoma kvalitetan,kod mene vec radi 4 godine na 539 bez kabine koji nekad i pokisne i udje voda u njega al sljaka i dalje......

Ma na ovim sto ja kupujem (razni) je problem sto se razmrdaju pa sad ja moram da ga cvakam levo desno da ubodem gde ce zmigavac da proradi dok na kraju i to prestane ili puknu oni zupci sto okrecu levo desno kontakt!!!!!!!!

Sutra zu slikati ovaj sto kupio moj cale 650din ali izgleda da je bas taj Tafe!!!!
 
Naziv ulja ovisi o proizvođacu.Uglavnom se sipa INA Transhidrol 85 ili Modrica Traktol 80 .
Evo tebela preporucenih maziva,...
snap-2014-03-30-at-23483.png
Kupljeno 4L Traktola 80 za 1650din na NIS pumpi.
 
Ova tema o IMT-u je ogromna, sto je i razumljivo, ipak je IMT institucija na Balkanu.
I zato je nemoguce sve stranice procitati.
Zanima me sledece:
Dali je neko ugradjivao na 577 motor od Tamica od 80 ks, 2500 obrtaja u minuti. I kakva su iskustva i misljenja.
Naprasno mi je crkao motor na traktoru, potrebna puna generalna, a imam u ponudi motor od tamica u dosta dobrom stanju, kako tvrdi covek iz komsiluka.
 
Ja sam vozio jednog 577 sa motorom od 80-ke ali samo na putu probno jer je kum hteo da pazari. Traktor je najnormalnije radio. Prijatelj je nabacio motor od 80-ke na 587 (skinuo sa svog kamiona jer mu je motor na traktoru kaputirao) ali je stavio traktorski razvod i PVP. I taj traktor korektno radi. Nadam se da sam barem delimicno dao odgovor na tvoje pitanje..
 
Jesi i zahvaljujem...
Ali voleo bih da cujem nekog ko malo bolje poznaje ovu temu:
Ako se ne varam, motor od tamica( 80-tka), ima 10 ks vise, ali ima klipove 98 mm, za razliku od traktorskog koji ima 101.
I ima 2500 ob/min, za razliku od 2000 ob kod traktorskog.
Dali to znaci da taj kamionski na 2ooo ob, ima cak i manje snage nego traktorski s obzirom na manje klipove?
Sta se desava sa punjenjem PVP?
I naravno da bih morao da promenim kuciste razvoda zbog kompresora, karter, usisnu granu itd...
Ako neko zna malo vise detalja o tome kako se motor ponasa na traktoru, voleo bih da cujem.
 
Nazad
Vrh