IMT

Ja jos nisam cuo da neko skracuje spojnicko vratilo od kardana da bi upasovao motor od 75-ce. Ovih dana konacno, posle 2 godine radim na sklapanju 567 koji prerasta u 577. Motor je sa malog Zmaj kombajna, ako se ne varam sa modela 132 ili tako nesto. Karter je isti kao traktorski samo sto nema izbusene prednje 2 rupe za spajanje sa kolevkom pa to moram da preradjujem. U mom slucaju grane su iste kao traktorske. Zamajac od 567 sam postavio na S44 i ispostavilo se da sve pase sem jedne krucijalne stvari-alnaser ne moze da dohvati zamajac da uzubi i sada se razmisljam sta mi je ciniti posto mi traze za zamajac od 577 100 evropskih novaca. Izmedju kolevke od 560/567 i motora od 577 treba podbaciti distanc plocice od 30mm spram gornja 4 srafa i to je to.
 
Ja sam nalazio da su neki kod ugradnje tih motora na 558 obradjivali zamajac njegov sa prednje strane 7mm i tanjili prednji dekli na alnaseru i tako uspeli da upasuju alnaser stari. Ovo znači nisam ja radio samo sam našao po forumima da su drugi tako pisali
 
558 i 560 sem motora i dimenzija tockova nemaju nista zajednicko. I moj drug Zarko je strugao 'njusku' od alnasera i zamajac da bi uklopio jer 558 ima kuciste menjaca od 533 i spojnicka vratila imaju drugacija rastojanja u odnosu na vratila na 560-577.
 
Pa da zato sam i naveo da se radi o 558 da ne bi došlo do zabune, nego ja reko da ti dam neku ideju ako baš malo fali:ppozdrav:
jel može malo da se stanji i ona ploča gde naleže alnaser?
 
ipak sam danas kupio motor M34
sutra idem po dihtunge,hermetik o ostale sitnice
pa prvog kisnog dana idemo na sastavljanje :)
 
Ne moze ploca da se stanji pogotovo sto je ona deo bloka struganjem njuske alnasera ne bih dobio skoro pa nista.

Evo kako S44 sada radi kada je sredjen dovod goriva:

 
Da li neko zna gde mogu da kupim "STVARNO" kvalitetan prekidac za zmigavce za IMT i IMR traktore????!!!!!!!!!!

Evo na Rakovicu mi idalje prvi prekidac jos fabricki... Na IMT 539 mi se skoro zeznuo i ja odlucio da ga zamenim otisao kupio kao "najskuplji" i ono nije trajao nista...
Posle toga ponovo kupim zamenim isto traje malo i rasklima se da moram da mrdam malo levo desno da zmigavac proradi!!!!!! Probao sam razne proizvodjace i svi su katastrofa po kvalitetu!!! Ni Indiski,ni Turski a ni neki kao navodno nas nisu za NISTA!!!!
Nerviraju me strasno!!! A hteo bi ipak da bude orginal prekidac tu na tabli ne bi budzio nista....
Hvala unapred... :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
za par dana krecem da motiram motor od tama 60 na 567 :) samo cekam neku kisu da krene,jer se ubih od posla :DDDD
znam sve sta i kako treba samo me muci pitanje
neki kazu da PVP (pumpu visokog pritiska) ne trebam dirati nista,samo da pomocu polugica podesim da ne prelazi 2400 obrtaja
drugi kazu da mora da se nosi kod bosiste da kao prepravi radni pritisak i sl
ovde citao jedni pisu da ako ostane pumpa i dizne hoce da ide brzo,vis etrosi,nece da ore iu sl
drugi kazu radi sve normalno
moze li mi neko iz iskustva reci trebali se raditi nesto sa pumpom i diznama ili ne ili samo da skratim hod do 2300 obrtaja?
 
Imam mali problem s paljenjem 585,prvi put nece da upali,posle pali normalno. Sad sam ga upalio,ali sam prvo na ac pumpi nadrukao naftu par puta i upalio je iako od juce nije paljen. Odakle da pocnem da trazim problem,filter je nov,samo jedan ima.
 
Onda cu da uradim u utorak to,da kupim delove u ponedeljak. A ovakav predfilter je stavljeno na 542 i on nikad nije imao problema sa startom od kad je kod mene.
 
Predfilter sa slike ni u ludilu nemoj stavljati! Taj predfilter je ugradjen ispred grejača na Rakovici (inače moja slika) a grejač znamo koliko godišnje potroši nafte.... Kroz motor se progura maaalčak više goriva,tako da...
Ugradi nosač filtera od Golfa keca dizla ili ti od Astre,Kadeta.... takodje dizla i neka ti taj filter bude predfilter. Slika nosača i filtera: http://www.kupifilter.mk/files/3065[1].jpg Slika filtera: http://www.kupifilter.mk/files/3065[1].jpg
Neki modeli novih Mtz-a imaju slične takve nosače,Deutz takodje,Yto takodje.... Ali od G-1 i od Kadje leže (i) na Imt-a ko budali šamar a pri tom je investicija mala. Oko 800-1000 din nosač + marka filtera po izboru i nema više patnje oko zamene niti curenja. A pri tom je i period zamene duži jer je filter veći od originalnog a da ne spominjem onog plastikanera. Eventualno možeš ugraditi od Golfa 2-ke ali sa 2 izvoda. Slika: http://www.kupifilter.mk/files/3054[1].jpg Jedino što je on malo skuplji.... Takoreći plaćaš nosač (skoro) sa svakim filterom.
 
Izvinjavam se sto prekidam raspravu ali moram podijeliti s vama sto sam danas vidio i mislim vise nikad u zivotu da necu imati prilike vidjeti.

Igrom slucaja sam se danas nasao kod covjeka u dvoristu koji izmedju ostalih traktora posjeduje IMT 542 (prva, stara linija) koji ima TVORNICKA 93 radna sata !!!!!!! Ja nisam mogao vjerovati ali decki moji, zao mi je sto nisam slikao nista bilo je pre mracno u supi... Traktor u kabini ima tapecirunge koji nisu ni prljavi, na pedali noznog gasa gumena "presvlaka" a s ostalih pedala nije ni boja oguljena, volan ni trunke lufta, sve 4 original gume, boja na motoru nije ni "obgorjela" a crvena se sjaji kao i prvog dana. Svi filteri su na traktoru tvornicki. Jednostavno PROSTO NEVJEROVATNO u kakvom se stanju traktor nalazi. Traktor je muzejski primjerak i ja jos uvijek ne vjerujem da sam sasvim slucajno naisao na tako sto...

Covjek ga prodaje, cjeni ga 7000€ mislim da bi za 6000 isao ali ne mogu garantirati.

Prvi vlasnik ga je kupio za svoje sitne potrebe daaavnih dana i samo ga je vozikao po selu ta 93 radna sata. Parkirao ga u garazu i otisao u Njemacku. Nedavno je umro i ovaj ga kupi od pokojnikove supruge. Obilazio je ovaj vise puta oko traktora dok je covjek bio ziv a ovaj nije ni htio cuti za prodaju...

Zaboravio sam koje je traktor godiste ali koliko mi je poznato da naj mladja stara linija moze biti 1985.g. to je onda staro kao i ja ali je u puuuuuno boljem stanju od mene ;)
 
Nazad
Vrh