IMT

Kada sam radio generalnu na svom 539 koristio sam komparater,poravnao sve oznake na zubčanicima,prvi klip postavio na 4,86 mm pre GMT (20 stepeni) i slovnu oznaku na rotacionoj Boš pumpi stavio na "E".
Sve ovo je navedeno u radioničkom priručniku, e sad kako je za 533 to ne znam...

Niko nema radionički priručnik za 533? niko nezna!!!
 
Za neke traktore kad nisam siguran lako otkrijem kad je klip u GMT.. Skinem diznu i srafciger radi... :osmeh: Jeste laicka metoda ali po meni tacna... (Mada mislim da na 533 nemoze jer ima pretkomoru).. A kad je skinuta glava jos lakse naravno.. Ja licno nikad nisam video da neko zubi 533 sa tim alatom svi ovako kako je kolega Lisnik napisao... :sta:

ja koristim bregastu da bi odredio gmt tako da nemora da se skidaju dizne.
 
JA mislim da ipak ima velike razlike izmedju SAE 90 i Traktola (trans-hidrola) 80... Ipak je to ulje namenjeno i za hidrauliku i za menjac dok SAE 90 nije... :cao:
 
Mozes ga prosiriti na 2m ako te interesuje zbog setve... Znam da okretanjem zadnjih tockova na 558 (samo se zarotiraju) dobi je se 2m razmaka izmedju tockova... JA mislim da je isto i na 560...
 
Kao da ima velike razlike....
Razlika je ogromna. Ne znam kako bi se traktor ponašao sa SAE90, ali iz sopstvenog iskustva znam da se freza 506 ponaša potpuno drugačije kada se sipa 90 umesto propisanog 80. Ovde možeš da vidiš koje sam ja probleme imao s frezom kad sam sipao SAE90 - http://poljoinfo.com/showthread.php?67-Ulje-za-motokultivator&p=552880&viewfull=1#post552880 Na prvi pogled broj 90 je malo veći od broja 80, ali razlika u viskoznosti ova dva ulja je velika. SAE90 je predviđeno za podmazivanje menjača, ali kada ono treba da se provlači kroz ventile hidraulike ili između lamera kvačila kod freze onda nastaje problem. @zaregakovo Da li je to za dizne bio odgovor na moje pitanje? Malo mi je čudno da se dizne čuju kod auspuha.
 
Koje ulje ide u menjac 539?

Naziv ulja ovisi o proizvođacu.Uglavnom se sipa INA Transhidrol 85 ili Modrica Traktol 80 .
Evo tebela preporucenih maziva,...
snap-2014-03-30-at-23483.png
 
Nazad
Vrh