IMT

Jel znas mozda kolika je zapremina kucista volana tj koliko ulja ide u njega? Pitam za ulje, jer neko prica da zbog curenja, mozda bolje da ide polutekuca mast, koja su vasa iskusta sa tim?
 
Ljudi sipaju i sipaju ulje pa propadaju semerinzi jer su obično elementi loši ili su zamenjeni elementima lošeg kvaliteta pa neki uzmu i pomešaju neko retko ulje (ili dizel) sa tovatnom mašću i sipaju. Ne igra to baš veliku ulogu jer se ne radi baš toliko velikim obrtajima. Bitniji su ti više elementi koji idu posle kućišta volana (spone, rukavci i ostalo).
 
Pozdrav svima.Imam problem .Gde treba da stoji prvi klip kada se poklope strelice na lančaniku bregaste osovine i deklija razvoda.Dali u gmt ili niže?U pitanju je 533.
Ja mislim u gmt tj na paljenju ali nisam siguran pa ako neko zna sigurno neka odgovori jer mi je prezubio traktor i na boš pumpi i na bregastoj.Kupio sam delove radim ga ali kad ga budem pakovao da znam 100%.
 
Prezubio je na radilici ali to sad nema veze to za podešavanje bregaste ti neće uspeti tako ima ceo niz posla da se to fazira treba ti komparater treba ti disk ako o nemaš traži nekog da ti to završi ko zna ceo poso napravićete posla opet ili neku štetu .moj perlog sva čast za volju i trud.
 
Znači bez alata nema zanata.Ja sam mislio sam da ga uzubim jer koliko sam primetio i za jedan zub ako se promaši vidljivo je golim okom,Ne poklapaju se strelice a i klip nije u gmt ili je ispod(kasni) ili opet ispod (ranije)
 
Natjeraj sve strelice gdje trebaju biti i to je to.Inace prvi klip je tad u GMT.To sa komparaterom je prica za javnost.To je zabava iz prirucnika.Znaci sve strelice ako se imalo razumijes stavis na mjesta koja su vec oznacena tvornicki i nabacis lanac.Ostalo se dotjeruje na zakretanju PVP.Sto se tice komparetera bas bi volio upoznati majstora koji tako stela palenje na IMT traktorima.
 
Dobro dobro samo tako posavetuj ga bez diska nit će dobiti ugao palenja nit će ventil bit na mestu kad ide smena izduv usis pa da neznam šta se radi nebi ni piso.
 
Nazad
Vrh