IMT

Pozdrav drugari! jel ima neko mozda desnu polug hidraulika za imt 560\577 stari tip,ugradjujem ih na drugi traktor,a imam dve leve. unapred hvala
 
imam problem traktor mi izbacuje iz 3 spore i 1 brze, u pitanju je 539. pre par meseci su mi otisli zopčanici za reduktor, dali mozda to ima veze satim sto sada izbacuje, mozda nisu delovi bas kvalitetni ssto sam ugradio,mada ne izbacuje reduktor vec rucica za brzine. molim za pomoc.
 
Ako ti necurka nafta sa prelivne cevi pa ispod zaptivača da duva i tako je razbacuje , moguće je da je ulje iz motora mislim da je uljna karika na tom cilindru loša pa nesvlači ulje nego ga gura sa kompresijom van mada može biti i vodjica ventila najbolje znaš kakav ti je motor i kako troši ulje ako neradi neke teške radove može tako još dosta kad se namesti vreme da se posvetiš njemu kad se počne raditi na tome kazat će se samo
 
Na koliko kila se steže glava motora i klipnjača na traktoru IMT 577 ali da naglasim da je stublina fi 101 mm.

Ako je stublina fi 101 dali je to motor od 587 tj. 80 ks. i još na koliko se štelaju ventili usisni i ispušni na to motoru?
 
Glava se steze na 12kg.. Zatim klipnjaca na 11kg.. Radilica se steze na 22kg...
Ventili nemogu da pronadjem na koliko bese se steluju.. Cini mi se na 25.. (nisam siguran).. :ppozdrav:
 
@ivan kc Nije ti orginal sraf na izduvnoj grani tj brezon. Meni je tako na rusu malo mastio i odvijem sve brezone zavijem u teflon traku i vratim posle toga nisam imao problema.

Znaci nije nista opasno i moze jos da se tera? Budem se s time pozabavio poslije sjetve kukuruza, a sad nek ostane tako kako je..

Ako ti necurka nafta sa prelivne cevi pa ispod zaptivača da duva i tako je razbacuje , moguće je da je ulje iz motora mislim da je uljna karika na tom cilindru loša pa nesvlači ulje nego ga gura sa kompresijom van mada može biti i vodjica ventila najbolje znaš kakav ti je motor i kako troši ulje ako neradi neke teške radove može tako još dosta kad se namesti vreme da se posvetiš njemu kad se počne raditi na tome kazat će se samo

Ne curi nafta nego je bas ulje, a i vidi se kad traktor radi, onako mali mjehurici zraka se primjecuju tu.. Traktor inace ne trosi ulje, a i ne radi nikad teske poslove, za sve poslove koje on obavlja mu nije potrebno vise od pola gasa.. Godisnje napravi oko 200-250 rs, a sada na satu ima 7009 rs.. Sad poslije sjetve kukuruza mu budem dao provjeriti dizne i ventile a i ne sjecam se kad je to zadnji put radeno..
 
7009 RH to je izuzetno dobro ako nije otvaran i posle toliko sati rada on je obrijao uljnu kariku koja sad nema baš funkciju zašta je namenjena pa nebriše to ulje baš najboljenije opasno po rad ako se rade lakši poslovi ali ako mu daš malo vatre videćeš kako vuče ulje posle toliko RH ako je neotvaran kada budeš radio da mu dobre delove kupiš da mu se zahvališ :ppozdrav:
 
Nije otvaran nikad, kupljen je nov 82. i ja sto se sjecam od kvarova sto je imao jednom mu je zamjenjena vodena pumpa, cetkice na alnaseru, repariran cijeli hidraulik prije par godina, jer dosta radi s naletnim utovarivacem i mislim da je to sve.. Ima sad da mu proverim dizne i prestelam ventile i za to za sta ga koristim mogao bi jos dosta rs napraviti.. A kad jednom dode vrijeme za generalnu, dobit ce najbolje dijelove i rekao sam da ga nikad necu dati sa gospodarstva.. U sustini taj traktor je i podigao cijelo gospodarstvo..
 
Zato je i toliko uspešno napravio mada nije retkost i više da naprave RH radio u jednoj kući a nije preprodavan uopšte sve mašine koje promenu nekoliko gazda se slabije održavaju a gledaju da se maksimalno iskoriste pa posle par kvarova gas iz avlije:haha:
 
Stigao mucenik kuci...

15hivs1.jpg
 
Ima tu i do neke loše karme (što bi spiritualisti rekli). Jednostavno, čovek se zasiti i nanervira sa nečim i čak i kada to nešto popravi, svaki pogled na to ga podseća na sekiraciju i malkice diže pritisak. Tu se onda javi i strah i može da dođe do eksplozije živaca čak i kada se prvom prilikom neka sitnica pokvari.
 
Nazad
Vrh