IMT

Problema je bilo svakakvih...nesto se nalazilo kao moguci uzrok i to se saniralo..jeste da je razvod dobijao previse ulja i da je to bila mogucnost sto probija semering,ali nikome nije palo napamet da bi pritisak u karteru mogao biti uzrocnik.Jer naravno,motor je bukvalno nov i zasto bi se to desilo...a desilo se upravo to da je motor produvao i stvarao jak pritisak u karter.Sve to ne bi se mozda i da danas pronaslo da nije ispljunuo merac ulja.
 
Dali moze neko da mi kaze nesto u vezi hidraulike, posto sam skoro poceo da cackam oko traktora i da ga vozim neznam bas sve stvari, naime, zadnji deo se drzi na nekoj civiji koju kad izvadim iz te cevi hidraulika pada dole, e sad, kad je traktor upaljen i kad se rucice pomeraju pored sedista (sa desne strane) hidraulika ne reaguje uopste. Sad me interesuje dali postoji neka poluga, neki ventil ili sta vec da bi te rucice bile u funkciji ili je nesto pokvareno. Inace traktor je od tasta, a ja posto umem da popravljam svoj auto, moram i traktor, al jbg nije isto :) tako da...pomagajte...da budem dobar zet :) a kaze da je ranije radilo, a on bas i ne ume da popravlja, vise ume da pokvari :) inace traktor je 533deluxe
 
Rešili smo problem na mom 565

Izulo je navoj na poluosovini i matica je preskočila skroz do segera i tako se je vozilo i pojelo vanjski semering.

Znači tokar je narezao novi navoj na poluosovini, napravio novu malo deblju maticu, kupio sam novu kajlu, seger i semering i evo danas je uspješno sastavljen i u radnoj je funkciji.







Inače, prije nekih 10-12 godina je bio isti slučaj na tom desnom kotaču ali nije toliko kvalitetno odrađano kao sada!
 
IMT 560
101151244999955843193033.jpg
 
Problema je bilo svakakvih...nesto se nalazilo kao moguci uzrok i to se saniralo..jeste da je razvod dobijao previse ulja i da je to bila mogucnost sto probija semering,ali nikome nije palo napamet da bi pritisak u karteru mogao biti uzrocnik.Jer naravno,motor je bukvalno nov i zasto bi se to desilo...a desilo se upravo to da je motor produvao i stvarao jak pritisak u karter.Sve to ne bi se mozda i da danas pronaslo da nije ispljunuo merac ulja.
Ovo je moj otac odma rekao da su u pitanju karter gasovi i da zato izbija semeringe ali ajde ja isto nisam mnogo verovao jer je odradjena generalka u fulu.Inace ta masinska radionica ima takvih bisera od majstora i kada im se nesto odnese da rade mora se DOBRO paziti!Meni su hteli radilicu od Zetora da rade prema lezajevima kao da im dam klipnjace i lezajeve i onda oni svako leziste rade prema lezaju jer ako rade po knjizi onda nece da garantuju za pritisak u motoru ali ja sam ih odma presekao i rekao da rade kako knjiga nalaze ,a ne po njihovom.Inace dok je stari gazda vodio radionicu bili su jedni od jacih u okruzenju,a kako mu sin to vodi strasno kakvih banalnih propusta imaju!
 
Eto sta sve moze da snadje coveka ... Kada sa majstorom dogovaram posao volim da u tancine dogovorimo posao tj ako se desi ovo onda ce da se radi ono . Uglavnom se to svede na razgovor lako cemo tako da uzimam sam da radim, jer mi ne treba da mi ga sbudzi pa eto ti ..bi se sam tako mogu , monogo bolje i bez njega uz malo vise vremena i manje novaca :sjasi:. Ovaj moj stav je proizisao iz mnoogih belaja sa masinom i jos vecih sa majstorom a i tada sam sam resavao njegov posao . Dakako nekada se mora ici na rec ( polu sklop, egalizacija ) ali tada se pristupi obelezavanju delova i obavezno pregledavanje uradjenog od strane radionice . A poznajem i majstora kome ne treba crtatati niti pregledavati uradjeno jer je milion posto uradjeno kako valja ali na zalost on ne radi sve .
 
Poslednja izmena:
Ovo je moj otac odma rekao da su u pitanju karter gasovi i da zato izbija semeringe ali ajde ja isto nisam mnogo verovao jer je odradjena generalka u fulu.Inace ta masinska radionica ima takvih bisera od majstora i kada im se nesto odnese da rade mora se DOBRO paziti!Meni su hteli radilicu od Zetora da rade prema lezajevima kao da im dam klipnjace i lezajeve i onda oni svako leziste rade prema lezaju jer ako rade po knjizi onda nece da garantuju za pritisak u motoru ali ja sam ih odma presekao i rekao da rade kako knjiga nalaze ,a ne po njihovom.Inace dok je stari gazda vodio radionicu bili su jedni od jacih u okruzenju,a kako mu sin to vodi strasno kakvih banalnih propusta imaju!

Sa Ferencom(sinom) sam se gadno zakacio kod Denesa(pitao si me za njega...jeste radio je u Djuro Strugar)Sto se mene tice,ja im ni biciklo vise necu doneti na popravku.Motor je inace danas vracen kod Denesa i trebalo bi da ga ovih dana sastavi,usput je i kompresor uradjen komplet.
 
Dali moze neko da mi kaze nesto u vezi hidraulike, posto sam skoro poceo da cackam oko traktora i da ga vozim neznam bas sve stvari, naime, zadnji deo se drzi na nekoj civiji koju kad izvadim iz te cevi hidraulika pada dole, e sad, kad je traktor upaljen i kad se rucice pomeraju pored sedista (sa desne strane) hidraulika ne reaguje uopste. Sad me interesuje dali postoji neka poluga, neki ventil ili sta vec da bi te rucice bile u funkciji ili je nesto pokvareno. Inace traktor je od tasta, a ja posto umem da popravljam svoj auto, moram i traktor, al jbg nije isto :) tako da...pomagajte...da budem dobar zet :) a kaze da je ranije radilo, a on bas i ne ume da popravlja, vise ume da pokvari :) inace traktor je 533deluxe

Ja blage veze nemam sta si ti napisao.. Cega zadnji deo se drzi na civiji? koja cev? Po nekim delovima tvog teksta ja bi zakljucio da je mozda progutao onde dve gumice na onom malom razvodniku ispod sedista pa da onda ne dize ili si to cackao i otvarao i upalati cev u menjac.. mozes li ti to slikati bar da vidimo sa koje strane da trazimo problem ili malo bolje objasniti?
 
Mirmag, zao mi te sto ti se sve izdogadalo sa tvojim 577, i potpuno te razumijem sto ga se hoces rijesiti..

Imam i ja jedan problem, zapravo neznam jeli bas problem..
Primjetio sam da mi ovdje malo masti, (539) jel to nesto za zabrinuti se ili sta da se radi?
 
Ja blage veze nemam sta si ti napisao.. Cega zadnji deo se drzi na civiji? koja cev? Po nekim delovima tvog teksta ja bi zakljucio da je mozda progutao onde dve gumice na onom malom razvodniku ispod sedista pa da onda ne dize ili si to cackao i otvarao i upalati cev u menjac.. mozes li ti to slikati bar da vidimo sa koje strane da trazimo problem ili malo bolje objasniti?
Meni jedino pada na pamet da on misli na automatsku kuku za vucu, pa kad izvadi klin poluge se spustaju same jer su do tada bile zakopcane u gornji polozaj i zakljucane. E sad sto poluge ne idu gore moze biti mnogo razloga.
 
@Sova Mozda si u pravu, nije mi ni pala na pamet ta varijanta.. Ko zna sta se njima desilo sa pumpom, bila im je zakljucana hidrulika mozda je neko drmno nogom rucicu pa je sahranio pumpu ili nesto trece. Ako ne koriste cesto hidruliku moze lako da se desi da je kvar odavno a oni ni ne znaju..

- - - - - - - - - -

@ivan kc Nije ti orginal sraf na izduvnoj grani tj brezon. Meni je tako na rusu malo mastio i odvijem sve brezone zavijem u teflon traku i vratim posle toga nisam imao problema.
 
Nikola, slikacu sutra pa cu probati da okacim, mada me zeza net jer idem preko telefona, ali cini mi se da je SOVA pogodio. Dole postoji obicna kuka na koju kacimo obicnu kultivatorsku prikolicu, i ona nema veze sa hidraulikom, a sve ove poluge su podignute u gornji polozaj i sa velikom civijom su zaglavljene, civija stoji na sredini gde ulazi cev u cev. nadam se da me razumete, jbg, neznam sve nazive tih delova. Inace hidraulika se ne koristi odavno a radila je, nije niko nista oko nje otvarao osim ako je jedan majstor skinuo neki deo jer je traktor bio dugo kod njega, a ovo je pirot a sve je moguce, prevaranti na svaki korak. A komande za hidrauliku pored sedista su mozda bila pomerana jer sa te strane stoji neko kad se vozi u kabini... Nego ja reko mozda postoji neki ventil, prekidac ili bilo sta sto mozda iskljucuje totalno rad hidraulike, ako nije potrebna da ne opterecuje traktor...otkud znam...
 
Skini ti tu kuku, pa pozovi nekoga iz komsiluka da malo pogleda, nekog ko ima traktor.
Ili slikaj da vidimo, da slucajno nema kakav ventil_preusmjerivac.
 
Kolega, posto je to 533 izbaci ga u ler i ne drzi kvacilo stisnuto onda ce hidraulika raditi. Postoji sansa da ima dvostepeno kvacilo ali vozaci auta koji nikad nisu sjedali na traktor stiscu kvacilo do kraja i tu je naj vjerovatnije greska...

Dalje, s desne strane na deklu postoji mjerac ulja u zadnjem kraju traktora, pogledaj da li ima ulja. Ako ima ulja, izbaci traktor u ler i neka kvacilo bude otpusteno, podigni rucicu s "kuglicom" gore (prema nazad) i pricekaj malo hoce li se dici ili ne. Treba mu malo vremena na hladno da proradi al kroz 10 sekundi mora poceti podizati poluge...
 
Nazad
Vrh