IMT

Da,baš tako ide raspored brzina.Evo img.
2ziwvp4.jpg
[/IMG]A koja mu je direktna to neznam, trebala bi biti ona koja se najmanje čuje:cool:
 
Ha,kod mene je tu četvrta brzohodna a dole desno je peta.Jel ti je menjač potpuno sinhronizovan ili imaš sinhrone samo na četvrtoj i petoj?
Hteo sam i ja taj potpuno sinhronizovan menjac,ali trenutno tada nisu imali na stanju sklopljenih,pa smo uzeli ovaj samo sa 4 i 5. Doplata izmedju obicnog i sinhron menjaca je bila 740€ prosle godine u ovo doba.
 
a kvalitet indijaca
Indijski su ok,pre par godina smo menjali hladnjak na 539,stavili smo Turski i imali smo problema leti sa pregrevanjem u malo tezim poslovima(mnogo su retke celije bile).Zamenio ga je Indijac i evo ga vec 4-5 godine na traktoru,za sad sve radi ok.Drug je pre 10-ak godina stavio na 533 takodje Indijski i nije imao problema sa njim.
 
Svakako da su domaci najbolji,ali nisam siguran da se uopste moze nabaviti nov hladnjak nase proizvodnje,kad sam trazio za sebe nisam uspeo da nadjem nov nigde a prevnuo sam i nebo i zemlju,uglavnom sam nalazio na remontovane a prodaju ih kao nove.Ako se isplati remontovati stari to je u redu ali ako to nije moguce Indijac je sasvim solidna opcija.Razlike ima kad se uporede i to ide u korist nasem,ali Turski hladnjak je za izbegavanje...
 
Kod IMT 577 - dali je moguće skinuti karter motora bez rastavljanja traktora na sredini?

Potvrđujem i ja .Moze se skinuti bez problema.Moze se tako skinuti i na manjim IMT-ovima(539,540,542,558,560 itd..).
Evo slicica kako to izgleda kad se skida karter na MF-u.Tako se skida i na 577.
dsc07232.jpg

Ovako izgleda kad se skida na IMT-u 558..
dsc04554.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam skidao na 539, skinuo kolijevku i ovamo ga oslonio na zvono zamajca.Skine se lako, ali je ubacivanje onih plutanih zaptivki u onim polu_mjesecovima sex samo takav.
 
Oš da ti kažem kako da se ne sexaš sa tim? Plutu ubacuješ blago dijagonalno i to prvo ubaciš kraj prema sredini motora a zatim onaj drugi prema zamajcu. Ako se malo zagledaš u kanal gde se ubacuje pluta videćeš da nisu iste visine zidovi kanala.
I da,nikako nemoj da sečeš plutani zaptivač. U 99% slučajeva dodju odsečeni na meru. Prvo ubaciš zaptivku kartera,koja možda nije isečena na krajevima na meru kanala,znači malo je koriguješ,zatim plutu pa tanki sloj gumi maca (termo silikon za motore i nijedan drugi) i nema da curi. Bar neko vreme.
 
Nazad
Vrh