IMT

Ma nije ovo moj traktor,ovo je traktor od druga. Moji 533 radi kao sat ali radi samo lakse poslove za zadnjih 6 god. poorao je samo 30ari . JD se jos razradjuje a orem sa 539....
 
Evo ukoliko neko nema ideju kako da ofarba fergusona, IMT533-white beauty :osmeh: zaboravio sam da ga slikam kada je bio potpuno beo
11mauqb.jpg

10f7193.jpg
 
Onda si ti pogresno objasnio kvar.Ako krci pri pokusaju ukljucivanja lamela ne odvaja kako treba.Ako ne krci a nece da uklopi tad moze biti problem ispod ploce hidraulika.
U svakom slucaju dok god krci a nece da uklopi problem je odvajanje.
Namestili smo danas traktor,problem je bio u trupu traktora ispod ploce hidraulika onaj zupcanik sa polukruznim zubima(da ga tako nazovem)sto uzubljuje za ukljucivanje kardana je se sxxxx pa je zamenjen i sad sve radi normalno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam problem sa 539, prilikom kretanja traktora u bilo kojoj brzini čuje se ujanje uzadnjem delu ( ispod sedišta), kad se izbaci iz brzine ujanje prestane. Dešava mi se još da kad upalim traktor osećaju se vibracije u volanu i celom traktoru.
 
Na fergusonu,je bila jesenas ispuštena voda,danas naspem upalim traktor krenem kad na pola ulice digne temperaturu na 120.
Ugasim brzo odvijem slavinu na bloku mlaka voda,odvijem slavinu na hladnjaku isto tako.Ponovo upalim on opet digne temperatugu na 120.I opet mlaka voda,e jedino što me buni je to što mu se puši (kao da se greje glava motora)
Ima li ko ideju šta mu je?
 
Ima ja njega da izbušim ko đerđiju.

A kako onda ima vode u bloku?

Termostat nema "rupu" na sebi i kada sipaš vodu u hladnjak napravi se "vazdušni čep" tako da cela glava i mali deo bloka bude bez vode !!!! OBAVEZNO obrati pažnju koliko vode stane kada sipaš i ako stane 5-6litara to ti je dokaz da je glava bez vode.................
Gledano od pozadi, sa leve strane ispod kućišta termostata ima čep (zavisi od modela) tj; izvod za grejanje koji odvrneš i kada voda krene na njega zavrneš i tako eliminišeš vazdušni čep............:ppozdrav:
Ako treba okačiću sliku...

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Termostat neće da otvori i iz razloga jer nema kontakt sa izvorom toplote je u ovom slučaju vazduh izigrava toplotnu izolaciju plus što je hladna voda iznad njega i dodatno hladi termostat.
Kada naspeš vodu ispusti vazduh na čep koji se vidi na slici........a da bi to izbegao u budućnosti izbuši rupu oko 3mm na telu termostata :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
propusta malo a mozda t ije i pukao termostat pa nemoze da otvara,skii ti termostat i pogledaj ga vizualno dal ije il nije pukao,meni se t odavno desilo na autu da je pukao i ostao iskrivljen
 
Sto se tice vazduha,rupa u termostatu 2mm i radi posao...nikad ne digne preko 90c,a radna bude oko 75-80.
 
Molim za pomoc,dali mogu poznavaoci imt traktora da mi kazu dali postoji neka serija imt 533 traktora sa motorom od imt540 fabricki.Isao sam da gledam traktor koji planiram da kupim ali se malo dvoumim oko motora radi se o imt 533 iz 1977g,vlasnik kaze da ga je novog kupio i da postoji takva serija i da je to sklapano u vreme kada su sklapani sa fijatovim motorima,molio bih za vasa misljenja unapred hvala.
 
Nazad
Vrh