IMT

E pa onda ne bih da te obeshrabrim ali štelovanjem ćeš samo postići da odvaja drugi stepen a to proklizavanje ce ti ostati nećeš ga time rešiti moraćeš da ga rastavljaš. A u zavisnosti od potrošenosti lamele ja je štelujem od 1,5 do 1,8 mm i uvek radi dobro i odvaja lepo.bitno je samo da sva tri pipka budu isto razmaknuti
 
Hvala Pesut.
Kod mene je sada na traktoru nosac za utovarivac, pa nevidim tu plocu.
Moracu skinuti ceo nosac da nastelujem, jer mi sad ne odvaja uopste drugi stepen.
Imam i problem, kad freziram u teskoj zemlji ponekad mi proklizava. Obe lamele su menjana pre nekoliko godina.

Vjerovatno ti je slab semering spojnicke.Kvasi je ulje iz mjenjaca.

- - - - - - - - - -

Opet ja,Lamela je dobra to znam,sad trenutno kad se stisne kvacilo gledano odozdo kroz rupu kardanska lamela se rastavi skoro jedan centimetar,znaci rastavlja je izuzetno dobro i previse,a sto kaze Bobo da moze da se ukljuci na prazno bez kvacila dok je traktor upaljen to ovde nemoze,jedino nesto da polomimo unutra i ukljucimo na silu,nece bez kvacila da pipne,ustvari i kad se stisne je isto ali iz nekoliko pokusaja uleti u jednom momentu zgodno.
Sinisa to smo probali,moze rukom da se okrece kad je traktor ugasen a kardan ukljucen,naravno stisnemo kvacilo do kraja i lepo rastavi,sve je to ok,ali kad upalimo traktor onda nastaje problem.

Neznam u sta gledas kad kazes da se rastavi centimetar.Prakticno nema prostora da odvoji jedan centimetar.Ako je stavljana nova lamela onda je moguce da je iskrivljena prilikom montaze.Ako su vijci capni previse uvrnuti u capne i kad sisnes kvacilo zapinju za nitne na lameli.Ako su losi kroneri na spojnickoj isto utice na odvajanje.Lamela nemoze da seta po spojnickoj i ostaje priljubljena uz plocu.Pogotovo kad je motor upaljen.Po objasnjenju vjerovatno su problem kroneri..
 
Da li manjak ulja u motoru moze da izazove da kazaljka koja pokazuje pritisak ulja ponekad zna da "skakuce" tj.padne na skoro nulu pa opet skoci na 4 bara ili je nesto drugo u pitanju.
Takodje posle dolivanja ulja na max.to mi se vise i nije desavalo premda i nisam radio neke teze radove samo transport, to kad sam primetio desilo mi se u transportu,znaci traktor neopterecen,radi se o imt 539?
 
Lisnik, zato sam i pitao s koje strane se lamela odvoji od korpe... da li sa strane do zamajca ili ne... ako se ne moze lamela odvojiti od zamajca ili je zalijepila ili su nutovi losi i lamela se fizicki ne moze pomjerati po osovini, prakticno kao da kvacilo nije ni stisnuto...

Marko, da, manjak ulja se tako manifestira da kazaljka pritiska ulja pocne skakati. Samo da te pitam koliko cesto kontroliras nivo ulja u motoru i koliko ga cesto mijenjas kad ti je vec uspjelo poci za rukom da ostanes bez ulja?!?
 
Imao sam ja takav slučaj da mi kazaljka skakuće a ulje na pola.tek kad se dopuni na max i preko ona drži dobro.Taman se rešim da rasturam motor kad ono neki genije stavio pogrešan merač koji je duži od originalnog pa tamo gde je njemu max u stvari je min i ispod.Sreća pa nisam ništa teško radio.
 
Marko postoji mogućnost da ti pumpa ulja povlači falš vazduh na usisnoj cevi.... Koliko ulja bude na meraču kad počne skazaljka da brljavi?
 
Danas smo se malo zezali oko 549 i nista nismo uradili,kada kardan radi cim se stisne drugi stepen kardan se zaustavlja,veoma lako sve funkcionise bez mnogo muke sem ukljucivanja kome ne pomaze ni cekanje 5-10 sekundi ni molitve,lamela i korpa je skorije radjena i to je uradjeno sve kako treba i u kvalitetu ali ovaj kvar je od ranije i sve je gori i gori,ranije se lakse ukljucivalo ali je uvek bilo malo krcanja i vremenom sve vise i vise zato je i traktor i deljen na dva dela i korpa i lamela sredjivani ali dzabe,ostao je isti problem ali sve losije ukljucuje.
Posle je dosao brat Mirko i rekao nam sta da radimo,sutra skidamo plocu hidraulika,dzaba smo se zamlacivali oko lamele.
 
Onda si ti pogresno objasnio kvar.Ako krci pri pokusaju ukljucivanja lamela ne odvaja kako treba.Ako ne krci a nece da uklopi tad moze biti problem ispod ploce hidraulika.
U svakom slucaju dok god krci a nece da uklopi problem je odvajanje.
 
na 560-577,dali se planetarni reduktor može promjenit kada se skine ploca hidraulike ili se mora skidat kuciste mjenjaca?
 
Interesuje me gdje se nalazi br sasije na imt 533 osim na plocici na instr. tabli jer sam je izgubio.
unaprijed hvala
 
Kod mog rođaka je ukucan broj nazad na kućištu gde prolazi onaj "prelomljeni" klin, ali to je policija uradila prošle godine kada su menjane tablice na traktoru.Do tad je broj bio samo na toj pločici.I danas se na svakom novom IMT traktoru broj upisuje samo na toj pločici nema nigde ukucan na šasiji.
 
Ja nemam broj sasije na IMT 5106 neko pre mene je kontrolnu tablu presvlacio kozom i skinuta je ona plocica dali mu je to jedini broj na toj plocici ili ima negde jos?
 
Zamolio bih za malu pomoc ako nije problem, IMT 539 je u pitanju. Naime, traktor slabo prima gas kad je hladan, a narocito nakon paljenja, cesto se i ugasi. Kad se zagrije vec je lakse, moze i da povuce veci teret ali nekad bas nece da primi gas. Ne koristi se cesto, sve ukupno par sati godisnje pa kontam da je mozda filter goriva. Bio bih zahvalan da cujem vase misljenje.
 
Zamolio bih za malu pomoc ako nije problem, IMT 539 je u pitanju. Naime, traktor slabo prima gas kad je hladan, a narocito nakon paljenja, cesto se i ugasi. Kad se zagrije vec je lakse, moze i da povuce veci teret ali nekad bas nece da primi gas. Ne koristi se cesto, sve ukupno par sati godisnje pa kontam da je mozda filter goriva. Bio bih zahvalan da cujem vase misljenje.
Obavezno filtere zameni
 
Ja nemam broj sasije na IMT 5106 neko pre mene je kontrolnu tablu presvlacio kozom i skinuta je ona plocica dali mu je to jedini broj na toj plocici ili ima negde jos?

Neke Brene imaju na koljevki ukucan broj sasije s lijeve strane. Ja ga, recimo, nemam na 5106 nego samo na plocici u kabini dok sam vidjao dosta tih traktora koji imaju u koljevku ukucan broj sasije. Znaci iznad onih 6 rupa za montazu kojecega s lijeve strane bi se trebao nalaziti broj...
 
Nazad
Vrh