IMT

Žare a šta misliš ako mu je zveknula balansna opruga? Ja bih pre rekao da je to...

- - - - - - - - - -

Danas diskutujemo,dali stari 533 sa jednostepenim kvacilom prilikom stiskanja papuce kvacila spusta momentalno zakaceni prikljucak na zemlju?Ili....

Zavisi kakva mu je stublina,klip,karike..... Uglavnom vrlo brzo spuste.
 
Hvala,znaci u tome je fazon,moze biti a i nemora.Kod nas je jedan na 560 u klip cilindra hidraulike ukopao jos dva kanala na strug i ubacio gumicu ispred i iza karika,sad drzi plug podignut celu zimu a da ne pusti ni centimetar,testirao ga a i sam sam se uverio.To bi se moglo uraditi i na 533 sa jednostepenim kvacilom.
 
Hvala,znaci u tome je fazon,moze biti a i nemora.Kod nas je jedan na 560 u klip cilindra hidraulike ukopao jos dva kanala na strug i ubacio gumicu ispred i iza karika,sad drzi plug podignut celu zimu a da ne pusti ni centimetar,testirao ga a i sam sam se uverio.To bi se moglo uraditi i na 533 sa jednostepenim kvacilom.
ja mislim da nije fora u tome sa jednostepenim kvacilom, ne pada hidroulik prilikom stiskanja, sta bi bilo da pada pa pri svakom promenu brzine ode plug na zemlju, i nema veze sa pumpom, jednostepeno kvacilo na 533 je problem da kad je stisnuto kvacilo nece da podize . ako gresim neka me neko ispravi.
 
To sam i ja hteo da hemijam pre par dana na jednom 539 ali ipak je vlasnik prelomio i rekao menjaj sve.
Ali zato sam hemijao oko volana da smanjim luft i uspeo sam i što je najzanimljive za paorski džep,uz minimalne investicije.
Miloše ima veze. Pumpa dobija pogon preko te jedne lamele i čim pritisneš kvačilo,ako je loša hidraulika,orudje pada.
Ako je dobra ili odlična-onda drži.
 
Licno nemam IMT ali ga vozim i koristim,po meni to je isto kao kad bi stisnuo kvacilo na dvostepenom do kraja,kod brata kad stisnemo dvostepeno do kraja sa zakacenom tanjiracom ne pada vidljivo golim okom,cim popustimo na prvi stepen prikljucak malo cimne gore.I u sustini koliko manje traje lamela na jednostepenom,sve je na jednoj sigurno brze crkava.

milos539,upravu si ali kao sto kaze sinisa kad propusta klip mora dole da ide ili gresimo
 
A sta mu onda znaci kada se kaze e dobro je sto taj 533 ima 2 lamele, ja sam topitao neke kod mene i oni mi tako pojasnili da je to razlik izmedju tih dveju lamela.
 
Pa kad ti naprimer presa radi i nemoze da proguta masu ti stisnes kvacilo prvi stepen i traktor stane a presa radi u mestu,a kod jednostepenog cim stisnes staje i presa i traktor,ili kad radis sa rasipacem za djubrivo i hoces da presaltas dok razbacujes iz prve u drugu,cim stisnes kvacilo da presaltas u hodu rasipac staje,pustas kvacilo on krece,svako saltanje stajanje rada prikljucka na kardanu.
 
Običan 533 ima jednu lamelu,de luxe 533 ima dve lamele.
Kroko da isto je i kad na dvostepenom stisneš kvačilo da kraja ako dobro odvaja i ako je hidraulika loša orudje pada sigurno! Ako je hidraulika ok,onda nema većih ili nema uopšte problema. Što se tiče trajanja.... Pumpa ne uzima mnogo snage samim tim i nema neko opterećenje na lamelu... Ali kardan koji je takodje na toj jedinoj lameli,eeee to je opet priča za sebe. Tu opet zavisi šta se radi sa kardanom,jer nije isto zakačiti prskalicu ili jednoredni berač,presu,frezu.....
 
Koliko sam shvatio tu je vazan faktor klip-karike i cilindar i mozda cak i one cetiri male gumice na cevi ispod sedista,ona mala ploca.Pumpa po meni ne igra neku ulogu kod padanja prikljucka kad se stisne kvacilo
 
Ili 4 ili 2 zavisi od cevi. Zavisi i od gumice koja dihtuje izmedju stubline hidraulike i ploče samo nisam hteo da detaljišem.... Zato sam napisao hidraulika da uprostim.
 
Siniša ja to i navodim nemora da znači da je pukla mada može da zaglavi poluga ispod balansne opruge ovako je teško proceniti popravio sam hidraulika more neznam ni ja koliko sve različiti slučajevi teško da sliče jedan drugom svaki slučaj za sebe jer ljudi teraju dok ne stane mada se promene mogu uočiti i pre nego dodje kraj
 
Imam u planu da kupim IMT539 i da mu ugadim prednju vucu.
E sad moje pitanje da li je uopste to moguce (vidjao sam neke slike).
Da li neko ima iskustva sa tim stvarima.
 
Opet danas diskusija,sta mislite jel bi moglo na 533 da se ugradi nozni gas,misljenja su podeljena bar kod mene,a temu otpoceo burazer pa to preraslo u opstu raspravu:osmeh:
 
Meni je jedan stari mojstor rekao sledece "Nemoze samo Ku... da se stavi u Kur.. , a ostalo SVE moze".... :haha: Sto ne bi mogao onda i nozni gas... :ppozdrav:
 
Da,da,mozda je tu veci problem sporog vracanja gasa kod 533.Kod 539 sto ti kazes u delicu sekunde mozes da zakujes i vratis gas i opet ponovo,dok kod 533 to i ne ide bas tom brzinom.Po meni bi to bio jako cudan nozni gas,gledano po osecajnosti.
 
Nazad
Vrh