IMT

Hidraulika na 577 ne dize,dize malo i vise ne. Na malim polugama dize i spusta. Skinuo sam deklu od rucice za kardan i kad prstom pritisnem "viljuske" dize normalno.Kad povucem vecu rucicu da dize ,digne malo, a kad prstom poguram te viljuske dole kroz otvor od dekle dize normalno, sad tu ima neki sraf nesto da se nasteluje ili sta vec mogu da uradim ? Busio sam rupe za voce ,normalno je radilo gore dole i odjednom nece gore. Ulja ima dovoljno i verujem da je pumpa dobra ,posto kad prstom gurnem radi... Izvinte sto sam nabacao ovako post..
 
Verovatno ti je spao tockic koji se krece po tim viljuskama koje kada gurnes rukom ktroz otvor hidraulika proradi,ili se pojeo pa slabo reaguje
 
Šta tačno guraš prstom vertikalne poluge?(one dve polugice što izgledaju kao makaze) ili dvokraku polugu?(to je ona što ima sa krajeva kao neke valjčiće).Predpostavljam da ti se otpustila samoosiguravajuća navrtka na vođicama opruga.Al to je baš čudno.
 
Da ,gurnem te dve vertikalne polugevkoje izgledaju kao makaze , a one gurnu dole male polugice sa nekim rolerima i onda dize , sad ima iza tihbrolera neki sraf sa maticom kojoj ne mogu da pridjem ,da li mozda tu da stegnem ili otpustim i kako da pridjem toj matici ? verujem da su se te makaze malo pojele pa negurnu do kraja te rolnice ,nagadjam...
 
Za štelovanje ovih poluga treba ti i alat i zanat,probaj malo da pritegneš navrtku kao na trćoj slici ali budi oprezan i ne preteruj.
2cim52.jpg
[/IMG]
339ss2g.jpg
[/IMG]
w12xhx.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
To je to , hvala na slikama, poluge 12 i 13 kad poguram prstom dize normalno , nagadjam da bih trebao malo da dotegnem , a sad pitanje je gde ? Prva slika 1,3 ili treca slika 4,5 ? Upravo sam probao na pumpi (druga slika 5) da dotegnem tu maticu ali bezuspesno..

Sad sam video tekst iznad slika
hvala
 
Tu navrtku(druga slika 5) nemoj da pretegneš jel će nešto pući, ona treba da se stegne samo toliko da nije labava dvokraka poluga tj da neklima,proveri i nju da se nije iskrivila(poluga sa tim rolerima).Što se tiče vertikalnih poluga one se nešteluju baš tako lako.Treba da otpustiš prvo navrtku sa prve slike tu ti je i neki ekscenter pa onda da šteluješ sa navrtkom sa treće slike pa onda da namestiš taj ekscenter ponovo kako treba i da ga pritegneš.Za pravo štelovanje ti je potreban dinamometar i majstor a ti sad kako hoćeš,probaj malo da čačkaš ali budi oprezan.I pogledaj molim te da nije uzrok nešto drugu malo mi je neverovatno da je to uzrok tvojim problemima.
 
Ma ako je radilo kako treba do sad 99% sam siguran da nije do makaza ili dvokrake poluge... Naj vjerovatnije je greska u valjcicu koji se vozi po "ekscentru" podiznih poluga unutar poklopca hidraulika. Ili se on pojao ili ekscentar ili je jednostavno uslijed nekih vibracija ili udaraca "skliznuo" s ekscentra i sad pravi probleme.

Mene to na Breni pati vec neko vrijeme hidraulik dize do pola i dalje jok. otvorim poklopac i na ugasen traktor u kabini brat mrda rucku za podizanje i spustanje radi sve bez greske, kad upali traktor i podigne rucicu, dvokraka poluga dodje do pola i onda odozgor ekscentar djeluje na makaze i vrati ih do pola nazad i to je to.

Kad prstima poguram dvokraku polugu dize se hidraulik vislje a makaze se rasterete, tj ekscentar ih i dalje gura.

Samo sto ja nikako da to otvorim i pogledam sta ga pati.

Po pitanju podesavanja hidraulika ne treba biti neki pre pametan majstor, samo malo gledati sta se desava unutra kad se poluge pomjeraju i nema problema. Ja kad sam mjenjao poklopac hidraulika na 549, sve sam odradio svojerucno i prebacio sve iz jednog u drugi i podesio hidraulik koji i dan danas radi bez greske. Samo malo gledati treba i nije to tako strasno.
 
Uskoro bih trebao da remontujem trap i kućište upravljača na IMT-542. Molim Vas za preporuku gde nabaviti koliko-toliko kvalitetne delove(centralni bolcn, sinter čaure, sklop upravljača, itd.)?
 
da bi uspostavio rad sad kako jedino možeš je da pritegneš navrtku br 5 na sliki 2 ali činimi se pošto si bušio rupe to je malo više zahtevan posao za idrauliku činimi se da je došlo do problema na oko balansne opruge tu ima jedna poluga koja nosi informaciju za kontrolu vuče može biti dešava se često da usled vremena i vlage zardja i zaglavi probaj malo da potreseš kačenje toplinga čekićem možda proradi čiso provera dali radi ta funkcija je dovoljno da se čovek nasloni dlanom svojom težinom na njega poluge treba da krenu gore ako to neradi problem je u njoj probaj pa ti mogu pomoći dalje nemoj još ništa da skidaš navrtke 4 i 5 nediraj sa tim poremećajem odnosno stezanjem biće još gore imam dinamometar i to radim bez njega su male šanse da bilo šta uradiš

- - - - - - - - - -

da bi uspostavio rad sad kako jedino možeš je da pritegneš navrtku br 5 na sliki 2 ali činimi se pošto si bušio rupe to je malo više zahtevan posao za idrauliku činimi se da je došlo do problema na oko balansne opruge tu ima jedna poluga koja nosi informaciju za kontrolu vuče može biti dešava se često da usled vremena i vlage zardja i zaglavi probaj malo da potreseš kačenje toplinga čekićem možda proradi čiso provera dali radi ta funkcija je dovoljno da se čovek nasloni dlanom svojom težinom na njega poluge treba da krenu gore ako to neradi problem je u njoj probaj pa ti mogu pomoći dalje nemoj još ništa da skidaš navrtke 4 i 5 na sliki 3 nediraj sa tim poremećajem odnosno stezanjem biće još gore imam dinamometar i to radim bez njega su male šanse da bilo šta uradiš
 
Danas diskutujemo,dali stari 533 sa jednostepenim kvacilom prilikom stiskanja papuce kvacila spusta momentalno zakaceni prikljucak na zemlju?Ili....
 
Nazad
Vrh