IMT

Za brisac je najbolje rjesenje pneumatski.Na otpadu se nađe od kamiona dajca pneumatski motoric i ventil.Dovede se crijevo od zraka i to je to.Cak mozes stelati brzinu brisaca po zelji.
 
Imam jedno pitanje, dal li neko zna da li ima da se kupi nova rotaciona pumpa za 577, i koje mi dizne preporučujete za isti traktor? Kaže majstor da pumpa mora na remont i da je novo davna istorija, a sto se tiče dizni reče mi da koštaju oko 25 e/komad, al nisam pitao za proizvođača.
 
Imam jedno pitanje, dal li neko zna da li ima da se kupi nova rotaciona pumpa za 577, i koje mi dizne preporučujete za isti traktor? Kaže majstor da pumpa mora na remont i da je novo davna istorija, a sto se tiče dizni reče mi da koštaju oko 25 e/komad, al nisam pitao za proizvođača.
a sto uzimas rotacionu?
 
@Shale

Ako hoces kvalitetno, proveri u Budisavi jel mogu da nabave PVP za MF 178, 188, 575, 690 jer oni svi nose isti motor a vrlo verovatno i istu pumpu. Dizne su 10-ak evra komad dobrog kvaliteta.

Radoslave, 577 fabricki nosi samo rotacionu pumpu.
 
Pa koliko ja znam pumpe visokog pritiska postoje rotacione i liniske, na mom traktoru je rotaciona, kaže majstor da je oslabila i da bi trebala na remont, a po njegovim rečima remont je oko 150 e, a ako nije puno skuplja nova razmišljao sam da uzmem novu...

- - - - - - - - - -

Evo Bubu odgovori pre mene. Razmišljao sam da vidim kod njih i za pumpu i za dizne...

P.S. Na 142 imam dizne iz budisave, bivši vlasnik stavio 2008 i danas rade normalo, na 577 menjane 2011, i već otišle...
 
Da ali ne zaboravi da si ti sa traktorom za 3 godine rada napravio vise radnih sati nego sa kombajnom za 6 godina..

Sada sam gledao cene na netu, racunaj da je preko oko 600 dolara PVP. To ti je malo vise od duplo skuplje od IPM pumpe.
 
Pa u zadnje 3 godine koliko je kombajn kod mene, nije traktor nešto više potrošio od kombaja, možda 300-ak litara godišnje više.

Znači preko to košta oko 400 eura, znači da bi kod nas trebala da bude neznatno više... Fala @Bubu na informacija...:ppozdrav:
 
Imam jedno pitanje, dal li neko zna da li ima da se kupi nova rotaciona pumpa za 577, i koje mi dizne preporučujete za isti traktor? Kaže majstor da pumpa mora na remont i da je novo davna istorija, a sto se tiče dizni reče mi da koštaju oko 25 e/komad, al nisam pitao za proizvođača.
A zasto bi bila nova davna istorija???
I dalje se proizvode i dizne i pumpe i dobre su.I remont pumpe u IPM je odlican i da kazem jeftin u odnosu na male privatnike.Kod nas u Nisu nose na remont kod nekog proslavljenog majstora koji nema pojma i za semering,sito i stelovanje mi naplatio 70eur dok je nekim ljudima za IMT539 naplacivao 15-17000 din. za osnovni remont,taman koliko je i nova pumpa.U IPM za najvise 100eur za S44 motor ima da se dobije totalni generalni remont pumpe sa svim novim elementima i garancijom.Nosio vise pumpi i prezadovoljan sam.
 
Ta ovaj moj majstor je čudo. Moraću da nazovem ove u Budisavi i ove u IPM, pa da vidim koliko će ko uzeti, pa ću se onda odlučiti šta ću raditi. Hvala još jednom svima na odgovoru...


Sad sam malopre zvao IPM, totalni remont bi izašao oko 18000 dinara.
 
Ja sam jednom tako naseo doduse nisam kupio nista niti dao neku paru sem gorivo za kamion do Dolova. Tamo je trebao da nas ceka IMT 539 sa kabinom kompresrom u odlicnom stanju plus prikolica i kosa, naravnoo traktor nismo ni videli bio je navodno na nekom salasu ali mu je radjena generalna stavljeni veci klipovi ima problem sa pregrejavanjem zbog toga. Tad i reko sam nikad vise!!!
 
Nazad
Vrh