IMT

Danas poludeh sa onim motorom za brisac na IMT 539!!!!!!!!!!!!!!!!! Ma hteo sam da ga bacim nekoliko puta dok nisam uspeo od 2 da napravim jedan koji radi!!!! Imao sam dva sa falinkama pa prepakovao i napravio jedan da radi.... Sad sam shvatio zasto kosta 3500 dinara nov!!!!!!! ::jako_besan::
 
Да му није цркао зупчаник, данас сам и ја поправљао један,окренула се осовина у осцилаторној полужици.
 
Na jednog crko motor,na drugi neki zupcanici i to sam sve prepakovao i sad sam dobio nov motor.. :osmeh: Ali bas mu je cena muska od 3500-4000din po radnjama gde sam ja pitao!!!!! Ali namucio me samo tako dok ga nisam sklopio da sve radi bez greske...
 
Na jednog crko motor,na drugi neki zupcanici i to sam sve prepakovao i sad sam dobio nov motor.. :osmeh: Ali bas mu je cena muska od 3500-4000din po radnjama gde sam ja pitao!!!!! Ali namucio me samo tako dok ga nisam sklopio da sve radi bez greske...

ja sam jeftinije prosao na 558 kupio sam za 400din polovan motor sa dva smera od auta sa sve drzac i one sine sto ima pa sam prekrio sve plekom i tapacirom da ne bi sve videlo :osmeh:

- - - - - - - - - -

evo i jedan 539 iz prve zlatne serije stigao za generalno, vlasnik kaze da ima oko 11000 rc a sat stao na 8500 rc :osmeh:
 
MA imam ja jedno 10 od auta i ta sa dva smera sa zadnjeg stakla ali Dzaba!!!!!!!!!!!!! KAd je kratka ona osovinica i NEMOZE da prodje kroz cevku na kabini!!! Razmisljao sam danima kako to da prepakujem ali nevredi!!!! Na Rakovicu sam to sredio tako kao sto ti kazes Dejane od auta i miran sam vec dugo... Ali na 539 i na ovakvu kabinu NEmoze,cev gde se srafi je 4x4 i plus soferka preko i svako motorce od auta kratka osovina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
MA imam ja jedno 10 od auta i ta sa dva smera sa zadnjeg stakla ali Dzaba!!!!!!!!!!!!! KAd je kratka ona osovinica i NEMOZE da prodje kroz cevku na kabini!!! Razmisljao sam danima kako to da prepakujem ali nevredi!!!! Na Rakovicu sam to sredio tako kao sto ti kazes Dejane od auta i miran sam vec dugo... Ali na 539 i na ovakvu kabinu NEmoze,cev gde se srafi je 4x4 i plus soferka preko i svako motorce od auta kratka osovina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja jurim taj motor da nadjem ali teska posla . Meni je otisao zupcanik onaj sto prenosi sa rotora na zupcanik sa kolenom i nemogu da nadjem ni zupcanik ni neki zamenski motoric sto bi odgovarao. Izgleda da ce ostati samo zelja za brisacem :osmeh: jer 4000 nemogu da dam za motoric koji ce da mi crkne ope k'o prosli. Prozvrci zupcanik i ode 4000din kao da ih nije ni bilo .
 
MA imam ja jedno 10 od auta i ta sa dva smera sa zadnjeg stakla ali Dzaba!!!!!!!!!!!!! KAd je kratka ona osovinica i NEMOZE da prodje kroz cevku na kabini!!! Razmisljao sam danima kako to da prepakujem ali nevredi!!!! Na Rakovicu sam to sredio tako kao sto ti kazes Dejane od auta i miran sam vec dugo... Ali na 539 i na ovakvu kabinu NEmoze,cev gde se srafi je 4x4 i plus soferka preko i svako motorce od auta kratka osovina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Probubušiš rupu kroz limeni krov i tu staviš motor brisača
 
Danas poludeh sa onim motorom za brisac na IMT 539!!!!!!!!!!!!!!!!! Ma hteo sam da ga bacim nekoliko puta dok nisam uspeo od 2 da napravim jedan koji radi!!!! Imao sam dva sa falinkama pa prepakovao i napravio jedan da radi.... Sad sam shvatio zasto kosta 3500 dinara nov!!!!!!! ::jako_besan::

Ma i meni taj brisac malo radi a malo ne radi, mislim da imamo iste kabine na 539-kama..
Ja cu od tog motorica probati napraviti ventilator za hladenje, nabavim neki manji propeler, nakacim ga na osovinicu i mislim da bude funkcioniralo.. A i brisac mi nije trebao mozda dva puta od kako je traktor kupljen..
 
Ja jurim taj motor da nadjem ali teska posla . Meni je otisao zupcanik onaj sto prenosi sa rotora na zupcanik sa kolenom i nemogu da nadjem ni zupcanik ni neki zamenski motoric sto bi odgovarao. Izgleda da ce ostati samo zelja za brisacem :osmeh: jer 4000 nemogu da dam za motoric koji ce da mi crkne ope k'o prosli. Prozvrci zupcanik i ode 4000din kao da ih nije ni bilo .

Slikaj koj ti zupcanik treba poslacu ti ja imam dva takva motora neispravna... :ppozdrav:
 
A zasto bi na IMT-u morao biti BAS motoric na brisacu?? Ja gledam vec neko vrijeme da umjesto motorica koji skoro svima zadaje glavobolje ugradim jednostavnu osovinu s ruckicom u kabini koja ce direktno biti spojena s brisacem kao sto su imala stara vozila prije doba el. motora. Koliko cesto koristim brisac stakla (najcesce da se dovicem s njive kuci) toliko moze biti i rucni pogon na brisacu.

U svakom slucaju jeftinije, jednostavnije i dugotrajnije nego bilo koje rjesenje koje su u IMT-u postavljali... Sto je naj gore od svega, to na IMT-u ne bi lose ni izgledalo a moze se isti princip ugraditi i na zadnju sajbu ;)

Nesto u ovom fazonu:
 
Dobar si Bobo... :haha: :haha: :haha: Ja sam ipak popravio motrce za brisac rucka mi netreba... A izgleda da sa preostalim delovima (od mog motorceta) ce da popravi i Tintoreti.. :osmeh:
 
Pa za 539 svejedno moras gore dici ruku i ukljuciti brisac i kad obrise 2-3 puta brisac iskljucis. drzati ga stalno ukljucen vrijedi samo po stvarno jakoj kisi al ne pamtim da sam po takvoj skoro vozio traktor. Motorici prave dosta problema a ovaj sistem nema ni jedne jedine mane, osim sto radi na zgance...
 
MA retko kad se vozi traktor po stvarno JAKOJ kisi... Uglavnom se podje na vreme ali zadesi se nekad i pljusak,ja sam vise puta vozio po pljusku.... TAd brisac treba itekako....

A ja ga na IMT nisam imao neko vreme dok nisam nasao jos jedan motor pa prepakovao... Sad ponovo radi....
 
Nazad
Vrh