IMT

Dobar je, motor suh ko barut, na njemu sam u ovih 14 god promjenio 2 crijeva nafte, komplet crijeva vode, jednom reparirao vodenu pumpu i promjenio semering sajle obrtomjera, drugih kvarova nije bilo.. Jedino mi malo kapa na zadnjem semeringu radilice, ali nije jos toliko alarmantno da bi ga morao kalati na pola..
Vi ste u EU za vas ide kvalitetnija roba.:osmeh:
 
A onda jos nismo bili dok je traktor kupljen.. :osmeh:
Valjda je djed imao srece pa ga je zapao donekle dobar traktor.. Mada mene najvise smeta kod njega sto mu nisu kabinu od pozadi malo bolje zatvorili i jos tako par sitnica.. Ali u globalu, zadovoljan sam..

- - - - - - - - - -

A evo kako sam ugradio muziku u moj 539:




Kasnije sam jos dodao onaj transmiter u kojeg se stavlja flash memorija i cepa to..
::super::
 
pozdrav
več duže vremena sam na forumu, više se zanimam za uzgoj voča, ali sada imam nameru da kupim traktor i gledao sam imt539 DLI godište 2005, traktor mi treba za oranje i frezanje oko 5 duluma zemlje, a i za poslove u vočnjaku, nemam ravnicu nego sam u malo brdovitom terenu, pa vas molim za savet oko toga traktora, gledao sam stariji model imt 530 de lux, pa sada koja je razlika u njima osim godišta naravno. Molim za savet na šta moram biti pažljiv, jer znam da ste stručnjaci, a ja sam potpuno neznalica. hvala vam unapred
 
Sigurno si mislio na 533 posto nisam cuo da postoji IMT 530??? :sta: Pa ja bi ti svakako savetovao ako se vec dvoumis izmedju IMT 533 i IMT 539 da uzmes 539!!!
Noviji traktor,bolji motor,svaki 539 ima duplo kvacilo i blokadu (za razliku od 533 koji nemaju svi)..
A sto se tice toga na sta da obratis paznju odgovor bi bio na SVE... Probaj kako pali,kako mu radi hidraulika,pogledaj kave su gume ma sve sto ti padne napamet...
To je uglavnom sta mozes ovako da vidis bez neke detaljnije provere... Obavezno proveri ko je vlasnik traktora da ne bude da se vodi na ko zna kog... Proveri i saobracajnu.... To je ukratko i ovako sta sam mogao da ti pomognem... Ako imas jos neke nedoumice pitaj pa ce da pomognemo... :ppozdrav:
 
Jedna slika iz ćaletove arhive,sa sajma 97-98,ne znam tačno
1_115962841_DSC_0041.jpg
 
Uradjen je i zadnji deo, samo su jos krila ostala da se prekroje i ofarbaju, al dosla ova mecava a radimo napolje.
Pomaze u oranju, radi prevz, prskanje a nadam se i setvu, sve zavisi kako ce se pokaze servo u prskanju, jer je dosad bio onaj polu servo.

- - - - - - - - - -

Radi i silazu.
 
Poslednja izmena:
Ne valja kada su mazalice sa donje strane jer mast ne moze bas da dodje do povrsine naleganja iako se traktor malo razdigne na dizalici. Dragane, sto mu nisi prepravio hladnjak da bude kako bi trebalo da bude. Kod tebe je kao sto je kod nas bio hladnjak od 560 pa ima dodatnu cev i crevo.
 
MONTOYA, 2 kom. 539. Stare biksne su bile kao nove u donjem delu, a u gornjem ih nije bilo koliko se pojele. Tako da sam kanal izvukao iz sredine u gornji deo.
Bubu pravo da ti kazem nism ni razmisljao o tome, fabricki je bilo dugacko gumeno crevo savitljivo sa zicom, ovo sam ja nabudzio od 2 gume iz set za novi tip hladnjaka i cev koja ih povezuje.
 
mislis imt 533,kolko para 539dli 2005god....

ma pogrešio sam , mislim imt 539 de lux, a pogledat idem 539 dli, a para je oko 6000 €

- - - - - - - - - -

Sigurno si mislio na 533 posto nisam cuo da postoji IMT 530??? :sta: Pa ja bi ti svakako savetovao ako se vec dvoumis izmedju IMT 533 i IMT 539 da uzmes 539!!!
Noviji traktor,bolji motor,svaki 539 ima duplo kvacilo i blokadu (za razliku od 533 koji nemaju svi)..
A sto se tice toga na sta da obratis paznju odgovor bi bio na SVE... Probaj kako pali,kako mu radi hidraulika,pogledaj kave su gume ma sve sto ti padne napamet...
To je uglavnom sta mozes ovako da vidis bez neke detaljnije provere... Obavezno proveri ko je vlasnik traktora da ne bude da se vodi na ko zna kog... Proveri i saobracajnu.... To je ukratko i ovako sta sam mogao da ti pomognem... Ako imas jos neke nedoumice pitaj pa ce da pomognemo... :ppozdrav:


mislio sam 539 de lux, hvala na informacijama, pogledat ga idem u subotu ,pa da vidim kako je stanje, ali sam negde našao da su u 539 dli ugrađeni turski i indijski motori kao i ostali delovi, zato sam još u većoj nedoumici, ali dobro pogledat ču i proverit sve što se da
 
MONTOYA, 2 kom. 539. Stare biksne su bile kao nove u donjem delu, a u gornjem ih nije bilo koliko se pojele. Tako da sam kanal izvukao iz sredine u gornji deo.
Bubu pravo da ti kazem nism ni razmisljao o tome, fabricki je bilo dugacko gumeno crevo savitljivo sa zicom, ovo sam ja nabudzio od 2 gume iz set za novi tip hladnjaka i cev koja ih povezuje.
kod mene ja na samim odlivcima bilo ispupčenje predviđeno za mazalicu pa sam tu i izbušio...
u svakom slučaju biće bolje nego da ih nema...razvućiće on sam mast
 
Nazad
Vrh