IMT

Kod mene je mreza ok,samo je poprilicno zamascena,pa sam mislio da je skinem i da je operem u benzinu, kao sto perem filter koji se nalazi u posudi. Uvek sipam ulje do crte "nivo ulja" pa me cudi sto su zicani filteri zamasceni, jel to normalno?

Mozes da izvuces i gornju mrezu samo se malo pomuci i otvori ono sto je drzi naravno bez ostecenja ja sam tako odradio na moj 539 i sad to redovno perem...
 
Znaci ipak moze! :bravo:Ciro92 jel se to popuste ona dva srafa koji stezu filter na sredini i onda se taj gornji ulozak udara dole po falcu da odlepi i popusti?
 
Kasno mi je sad da ti to rasturim na brzinu... Nisam izvlacio ja to iz kucista,vec sam tu na licu mesta otvorio ispod onaj obriuc sto drzi to sito sigurno si ga primetio drzi se za cev u sredinu,e to sam polako srafcigerom rasirio (taj obruc) i izvuko ga i zatim izvukao mrezicu... Samo polako da ne ostetis i isto tako posle sastavis bez problema tako godinama radim,de da kupujem svaki put drugo kuciste nema potrebe,dok se ne ofuca ona mrza... :ppozdrav: Ako ti nije jasno sutra cu da ti slikam i postavim na forum da vidis nije problem, a usput cu i da operem mrazicu... :osmeh:
 
Viđao sam neke likove koji lepo izvade mrežicu, poliju naftom pa malo benzinom i lepo upale!!! Na moje pitanje čoveče šta to radiš????, sledi odgovor pa vidiš da čistim filter!!!:sta: Posle otresu sagorelu nečistoću (prašinu) iz filtera malo naulje i vrate nazad u kućište filtera.
 
Pa sad mi je jasnije, ali nisam bas siguran da li se skida ceo taj deo koji drzi obruc ili se skida drzac mrezice onaj odozdo, a posto vec kazes da ti nije problem, zakaci par slicica sutra kad stignes bicu ti zahvalan, a ti ces spojiti lepo i korisno, em meni jasno em tebi cist filter :ppozdrav:
 
Zapale onu mrezicu?? :sta: Kako se meni cini ona koliko je tanka izgorece... Ja imam samo na IMT i IMR tu metalnu mrezicu na Rusima i na kombajnu je plasticna ta merezica,ja mislim bas zbog toga ako je slucajno usisa motor??? :sta:

- - - - - - - - - -

Pa sad mi je jasnije, ali nisam bas siguran da li se skida ceo taj deo koji drzi obruc ili se skida drzac mrezice onaj odozdo, a posto vec kazes da ti nije problem, zakaci par slicica sutra kad stignes bicu ti zahvalan, a ti ces spojiti lepo i korisno, em meni jasno em tebi cist filter :ppozdrav:

Nediraj nista dok se ja ne vrnem... :osmeh: Sutra ti to slikam nemas da brines nista.... :ppozdrav:
 
Cime je najbolje ocistiti hladnjak i blok motora od kamenca na imt 539, godinam je koriscena cesmovaca jer je trosio vodu pustao je na vodenu pumpu, sad je to sredjeno, pa bih hteo da sipam antifriz i stavim teromostat (izbacen odavno), ali bih pre toga hteo nekako da isperrem ceo sistem.
Sa najobicnijim sircetom za jelo,kad nas ima strava kamenca u vodi da cak smanji protok cesme na minimalu,nebi to ni znao da nisav video majstori vodovodzije skinu cesmu ostave u sircetu i posle radi ko luda.
 
Steva znači ovo si gledao video kako vodoinstalater stavlja česmu u sirće a nisi isprobao na svom traktoru dali funkcioniše i da li ima nekih posledica od toga?
 
Evo stizu i slike filtera za vazduh na IMT 539 i njegovo ciscenje.... :osmeh:

Na pocetku to tako izgleda..

img2797.jpg


Zatim izvadim ovaj obruc polako da ga ne ostetim...

img2798.jpg



i potom mogu lako da izvadim mrezicu da je operem...

img2799.jpg



Nadam se da sam malo pomogao kolega... :ppozdrav:
 
Pozdrav svima, razmisljam o kupovini novog IMT 550.11 sa prednjom vucom motor perkins od 50 konjskih snaga, da li ga neko ima kakva su vasa iskustva i misljenja
 
ima kod mene u selu 550dw samo mu je puklo zvono menjaca.al mislim da je greska ljutski faktor...po meni je prelep traktor i bolji od tafe 45
 
Dobar je, motor suh ko barut, na njemu sam u ovih 14 god promjenio 2 crijeva nafte, komplet crijeva vode, jednom reparirao vodenu pumpu i promjenio semering sajle obrtomjera, drugih kvarova nije bilo.. Jedino mi malo kapa na zadnjem semeringu radilice, ali nije jos toliko alarmantno da bi ga morao kalati na pola..
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh