IMT

има ли која сликица машина што правиш?што се тиче 550 имају два у мом крају на оба је пуцала полуосовиа на преднјој вучи васници казу да им смета резервар за гориво који је ниско па зна да набије блата осим још пар редовних ситница остал је ок. то сетиче произднје имт она је скроз прекинута немају ни делова за тракторе у гарнцији

Imacu uvece...Okacicu u temu za masine iz radionica... :)
 
Kod mene je mreza ok,samo je poprilicno zamascena,pa sam mislio da je skinem i da je operem u benzinu, kao sto perem filter koji se nalazi u posudi. Uvek sipam ulje do crte "nivo ulja" pa me cudi sto su zicani filteri zamasceni, jel to normalno?
 
Vidi,i ja sam bio u dilemi vise godina sta i kako_Onda sam pre 2 godine na sajmu nasao gomilu nekih likova i majstora iz IMT na njihovom standu i bas sam ih to pitao.Meni je nelogicno da ta mreza bude uvek masna pa sam sipao manje ulja.Medjutim serviser me je odveo do novog IMT 539 i objasnio da je to normalna pojava i da samo treba da redovno perem mrezu i sipam cisto ulje.Ako se mreza dosta zaprlja zaista je jako tesko da se ispere.Izgleda da treba da bude masna da bi bolje hvatala cestice prasine da ne odu u usisnu granu.
 
mora da se skine i ispere benzinom al i benzin skup tako da mislim da je jeftinije novo da se stavi.al netreba da se dira dok zuca nepocne da se osipa i tad moze da napravi karambol.pere se iskljucivo kad se skine a ne na traktoru
 
Znaci bez skidanja nista. Pa iskreno kad znamo kakav je kvalitet danas rezervnih delova, bolja mi je varijanta da skinem stari i operem, nek izadje i skuplje, jer stara zica nigde nije popustila, ipak je to nekad bio kvalitet.
 
aj da pitam za jedan savet vase misljenje pisao sam u delu traktorski tegovi..napravio sam prednju poteznicu nosac za tegove i jos da napravim prednju ogradu kad idem u kukuruz.sumu i sl

- - - - - - - - - -

za tegove dal je skupo da.mi naprave teg 86 din po kili i da mi naprave po mojoj zelji usek za nosac il da trazim po vasarima

- - - - - - - - - -

teg 25kg×86=2150+1000 da odrade usek i rupe

- - - - - - - - - -

a iso po otpadima danas kazu naidju po neki al stacemi kradeno u dvoristu...

- - - - - - - - - -

52din po kg po otpadima je gvozdjurija.,,,
 
Što se tiče tog gornjeg žičanog filtera vazduha, ja sam ga na 560 rastavio i izvadio mrežu kako bih je dobro oprao u benzinu. I to više nikad ne bih radio. Toliko je tom prilikom naoptpadalo sitnih žičica da sam se prestravio šta bi se desilo da je to uvučeno u cilindre (mada niko ne garantuje i da nije). Žičanu mrežu sam razmotao, oprao je u benzinu i dobro je istresao od svih tih malih otpadaka žice, posle ponovo urolao u filter i još par puta dobro proverio da nema slobodnih parčića žice.
 
Ne, ja sam tu žičanu mrežu razmotao, i prao je u presečenoj kanti od 20l. Na dnu kante su ostali ti parčići žice. Verujem da ih je bilo i pre razmotavanja, ali pretpostavljam da se najveći deo izlomio prilikom razmotavanja te mreže...
 
Nazad
Vrh