IMT

I to nije jaka cena.... Ali ovaj traktor znamo otako je nov kupljen, obradjivao je samo 5 hektara zemlje, a kaceno mu samo plug, tanjiraca i dvoredni mehanicki sejac, mislim da to dosta znaci pri kupoviini...
 
Ako ga dobijes ti za 3300e onda ces super da prodjes... KAd pogledam oglase koliko cene 539 zavrti mi se u glavi... Ima koji traze i po 6000e za 91-92 godiste...
 
e kupi taj traktor i nezali pare al i nedaj da ga precene tesko da ima tako nesto opet da naidje

- - - - - - - - - -

ja sam imt 539dli 2006god kupio sa500sati od prvog vlasnika i dao mu 5000iljada evra i nekajem se aujedo bi se da ga nisam kupio..ko satic
 
Zdravo majstori !!! Imam imt 533 radio sam mu generalnu , ali posle 6 meseci nesto se zeznulo ; lupa mi kada radi i nema snagu i nece da upali ladan , ima mnogo ostar zvuk lupa mi kao kad ga palim na sprej pa pocne da cekica, mozete li mi pomoci nekako ??? Swe sam radio dizne,pumpu i probio mi je dihtun glave na prvom cilindru ... To sam sredio ali opet ne radi lepo ...
 
Imam samo jedno pitanje koje me vec dugo sto bi se reko "gagolji" ?Zasto je cena IMT 539 toliko velika u odnosu na druge,recimo 533,540,542,558,560?!Jel je to bolji traktor od recimo 558 ili 560 ili toliko bolji i jaci od 533?!Ja mislim da nije i da je cena naduvana,ali vidim po oglasima svi ga cene preko 3.000 pa i do 5-6.000 ovi malo noviji!
 
Ja licno imam 539 vec ali sad kad bi kupovao neki IMT te snage sigurno ne bi to bio IMT 539 jer je stvarno precenjen.... Prosle sezone sam radio sa IMT 542 i odusevio me taj traktor,nema sanse da se 539 poredi sa njim!!!!

Odusevio me menjac sa 5 brzina u transportu je brz,ima nozni gas,oseti se da je jaci,okretnost nisam primetio da mu je manja... MA dafinitivno bi se odlucio za 542 a ne za 539!!!! NApominjem vec imam IMT 539 a to kazem kad bi sad kupovao....
 
Zdravo majstori !!! Imam imt 533 radio sam mu generalnu , ali posle 6 meseci nesto se zeznulo ; lupa mi kada radi i nema snagu i nece da upali ladan , ima mnogo ostar zvuk lupa mi kao kad ga palim na sprej pa pocne da cekica, mozete li mi pomoci nekako ??? Swe sam radio dizne,pumpu i probio mi je dihtun glave na prvom cilindru ... To sam sredio ali opet ne radi lepo ...

Vjerovatno mu je previse rano palenje.Radi pregrubo i kad naglo das gas zacekica..
 
Ovo sto se tice cijene 539 u odnosu na druge imt traktore, nije mi jasno zasto je skuplji npr od 540, 542, 560, ali definitivno opravdavam to sto je puno skuplji od 533. Po meni 533 je promasaj od traktora, imam ga ja i taj napravi mozda 10 sati godisnje, ostalo stoji u supi.. To je strasno lijen traktor, das mu gas, a on nikako da se zatera, i uvijek negdje masti, tu masinu nemoze zadihtovati niko..Ajd ovaj moj ima dupli kuplung i speru, a koji to jos nema taj 533 je jos gori.
Ja hocu da ga se rijesimo, da ide posto poto, ali stari neda, reko onda nek bezveze zauzima mjesto pod supom..
 
Zasto da ga se otreses posto zasto???? Ako vec imas duplo kvacilo i blokadu,nadji negde neki motor od 539,mozes da nadjes i losiji motor uradi ga i ubacis taj motor i dobijes 539... Posle onaj motor od 533 prodas posto zasto i kraj price... Moze i NOV motor da se uzme (moze i na kredit)... Tako je uradio jedan moj poznanik iz sela,uzeo NOV motor za 539 na kradit i ubacio ga u njegov 533 traktor ofarbao sredio sve i dobio takoreci nov traktor.. :ppozdrav:
 
Ma imam vec dva komada 539, tako da mi treci nije potreban.. A i nesto njemu hidraulika dobro ne radi, nikad nisam mogao normalno raditi sa onim naletnim utovarivacem, kad bi vise zagrabio nije ga mogao dici, a kad ga je digao, polako je opadao makar je trakor i radio.. Al nismo ga nikad popravljali posto taj traktor, takoreci, ni ne koristimo..
 
Imam samo jedno pitanje koje me vec dugo sto bi se reko "gagolji" ?Zasto je cena IMT 539 toliko velika u odnosu na druge,recimo 533,540,542,558,560?!Jel je to bolji traktor od recimo 558 ili 560 ili toliko bolji i jaci od 533?!Ja mislim da nije i da je cena naduvana,ali vidim po oglasima svi ga cene preko 3.000 pa i do 5-6.000 ovi malo noviji!
Ajde da obrazlozim kako je to u mom kraju.To su da kazem bili prvi traktori koji su se pojavili kod nas pre 40-ak godina u privatnom posedu pa onda Landini i Rakovice.Kod starijih ljudi taj traktor je bog otac koji moze apsolutno sve i od njega bolji ne postoji,mali je, okretan, sugde se zavuce,ne gazi puno malo trosi i jos 100 dobrih razloga.U sustini kod nas su u novije vreme zastupljene sve marke traktora kako zapadne tako i istocne, ali mali ferguson je jos uvek najtrazeniji.Da se razumemo i sam imam 2 mala imt-a,ne sporim da ima i jako dobrih strana, al sam realan oko toga sta ti traktori mogu a sta ne.Za ljude koji ne rade puno zemlje(do 10 ha)ovi traktori su idealni i jos dugo ce biti tako.Jednostavno ljudi se tesko odlucuju da probaju nesto drugacije bolje...Zato su i cene takve kakve su,bukvalno za cenu solidnog imt-a 539 moze da se kupi dobar 577 bez DV ili recimo za 5000e mogu se kupiti 2 Ursusa 355,sto je po meni apsurdno....Malo je :off_topic:nadam se da moderatori nece zameriti...
 
Dragane jel koristiš sklopku 12/24v na ovom traktoru? Nekako mi kontrolna sijalica jako svetli, ko da će joj oči iskočiti :osmeh:
 
Nazad
Vrh