IMT

Opet imam problem sa bos pumpom na 539, prosli put sam je izgleda samo bezveze nosio kod majstora i dao pare, problem je sto zaglavljuje i ugasi se odjednom. Odvrnuo sam ona 2 mala sarafa i skino plocicu sa strane i posmatrao sta se dogadja. Traktor sve normalno radi ali ako mu se da veci gas pa naglo pusti on vrati one pipke iznad opruga skroz nazad i tako ostane i samo ih rukom vratim i opet radi, da li to mogu kako resiti ovako da ne skidam ponovo pumpu?
 
Ako je problem u regulatoru .Mislim ako nevalja neka od oprugica moze se odraditi ovako.Za ovaj nacin rastavljanja treba poprilicno iskustva.

Ovako to izgleda kad je napola rastavljeno.
 
Ne znam da ne zeznem nesto ovako ako budem skidao jal je problem vratiti i sloziti posle. Dotatno da opisem sta se dogadja. znaci upalim traktor,pali radi sve dobro, dam jaci gas i pustim naglo i jos je malo povucem u kontra stranu i odma zaglavi, ali se ovo ne desava uvek kad to uradim, zvao sam jednog bosistu i kad da odvrnem ovaj vijak sa gorenje strane pumpe sto ne na tom skinutom delu na slici i ima neka matica kluc 10 i da nesto stelujem da ne vraca skroz a posle da stelujem ler gas, dal je moguce da je nesto malo zapeklo pa treba da se razradi ili je neka opruga ne razumem sto vraca one pipke iznad opruga skroz nazad, kad je upaljen stoje oko sredine i kad zaglavi nisu uopste oni pipci iznad natezeni, vidim da imaju po malo lufta, znaci negde na donjoj strani zaglavi ..
 
POZDRAV SVIMA dal zna neko o IMT 2090 kako se pokazao u radu i uopste ovako ?
15x65cg.jpg
 
Ja sam svojevremeno planirao jedan ovakav ali su me utisci sa sajma razocarali.Jako slaba zavrsna obrada limarije,dosta korozije svuda,vrata se lose zatvaraju.Crna boja se mogla guliti prstom,nije mi jasno zasto.Prvo su trebali da ugradjuju Dzon Dir motor i valjda je bio neki primerak pa onda su odustali od njega i trebalo je da bude Perkins i na kraju su izgleda odustali od celog traktora.Nije mi jasno uopste zasto.Jako lepo izgleda i kad bi se uradio po standardima to bi bio jako lep i interesantan traktor.Sedeo sam u njemu i jako lep osecaj i kabina je dosta prijatna.
 
Za kolegu @andro.... Ovako izgleda zupcanik za prednju vucu na kardanskoj osovini.Omjer zuba je Za 560 27/20.Gornji zupcanik bi trebao imati 33 zuba.Tanjirasti bi trbao imati 38 zuba,a konusni 11 zuba.Tako bi trebalo biti na 560 DV.Na 567 (10 brzina mjenjac) bi trebalo biti malo razlike.Tanjirasti bi trebao imati 37 zuba,konusni 11 zuba,gornji 24 zuba,donji na kardanu (dupli) bi trebao imati 35/20 zuba.

hvala na pomoći puno oko ovoga sad mi je sve jasnije!
polako se radi na tome, malo smo zapeli oko dobave prednjeg pogona (granica nas zeza) ali biti če.
trenutno radimo motor generalno traktor če se nakraju i obojat i sve pretrest trebao bi bit kao novi slikao sam par slika pa ču stavit dok bude pomaka!
 
Bolji je zato što ima Perkins motor a ne IMR i bolje je zatvorena kabina, sve ostalo je isto kao i na 549.A glavna mana mu je što ih IMT više ne pravi nemaju pare da kupe Perkins motore ::lose::
 
POZDRAV SVIMA dal zna neko o IMT 2090 kako se pokazao u radu i uopste ovako ?
15x65cg.jpg

Evo me!
Necu da kazem da sam zadovoljan,da ga ne ureknem.
Ima 1300 sati,menjac je pun sinhro.Istina jeste da je imao malo falinki,tipa zavrsne dorade,ali sam ja to sve resio.
Udobnost je odlicna,jer su kabine iz Austrije.
Napisacu vise kada budem za kompjuterom,ovako mi je sporo.
Ne stizem,samo sam citao.Malo sam zaglibio sa oranjem,pa sam se uhvatio da pravim spartac i gruber,a trebalo je i proslavljati! :p
 
има ли која сликица машина што правиш?што се тиче 550 имају два у мом крају на оба је пуцала полуосовиа на преднјој вучи васници казу да им смета резервар за гориво који је ниско па зна да набије блата осим још пар редовних ситница остал је ок. то сетиче произднје имт она је скроз прекинута немају ни делова за тракторе у гарнцији
 
Nazad
Vrh