IMT

zicani filter za vazduh na imt 539 gornji kako da zamenim posto sam danas menjao ulje u uljnom kupatilu...jel bih voleo nov da ubacim da ne perem i odmascujem
 
evo opet ja malo da vas gnjavim..na imt 539 kako da skinem da zamenim gornji zicani filter...menjao sam ulje u onoj posudici..hvala
 
Imas onu resetku ili kako da je vec nazovem i za nju uhvatis i povuces na dole. Slobodno povuci malo jace jer ja kod svih sto sam skidao ide malo teze, ako je taj metalni ulozak propao bolje menjaj. :ppozdrav:
 
Ja mislim da "mladja kg" ne pita za zicani filter koji se nalazi u posudi, nego za onaj zicani filter koji se ne skida i koji se nalazi u samom kucistu filtera, bar sam ga ja tako razumeo.
 
ako se ne varam trebalo bi da dodje ovakogledano od dna prema gore
prvo dodje
lonce%20filtera%20vazduha%20539.png

pa onda ovako nesto
foto_13020x.jpg

i u onom gornjem delu bi trebalo da kad se izadi bude nesto ovako
foto_14146x.jpg


Ja stvarno nisam odavno otvarao taj filer za vazduh na imt 539 pa ne mogu da kazem da je 100% ovako ali na 558 sam siguran da ide tim redom i da mogu svi ulosci da se menjaju.
Pa nije valjda IMT pravio filtere da ne mogu da im se menjaju ulosci?!?
 
ni ja nikad nisam skidao samo ulje dole menjao.tako da neznam ni kako se skida ni kako izgleda


Evo ovaj snimak za tebe je bitna prva polovina.. Sve se to sikda i menja, nisam siguran da li ima jos tih metalnih ali ovih plasticnih ulozaka ima sigurno na svakom cosku i ako vidis da su ti tvoji losi odes, kupis promenis i ti si miran opet neko duze vreme.
 
Ako nikako drugačije pajserom, sistemom na polugu, se vadi držač žičane mreže a zatim naravno mreža. Nema tu velike mudrolije.... Ukoliko se držač ošteti čekićem se lako ispravi. Inače kod nekih filtera nije svejedno kako ćete vratiti držač pa vam je moj savet da ga obeležite pre skidanja. I da,kao što je neko već napisao ako je mreža loša menjajte je obavezno!
 
Postovani,na 539ki mi pusta ulje na onom poklopcu u koji ide sajla od obrtomjera.Jel tu ima neki semering ili dihtung i kako se menja,trebal ispustit ulje.Hvala unapred na odgovorima
 
Netreba ispustiti ulje... Odvijes ona 4 srafa (kljuc 13) i unutar imas semering... Neznam sad tacno koje dimenzije... Kad skines zamenis semering,stavis nov dihtung i resen problem... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh