IMT

teraj neko vreme bez termostata a mozes da isperes rashladni sistem sa sodom bikarbonom ili mravljom kiselinom
 
Antifriz mesaj samo sa Destilisanom vodom!!!!!! Ja uvek uvek tako radim,mesam stopostotni antifriz sa destilisanom vodom!!! A re toga ocisti sistem od kamenca,ja bi ti preporucio neki aditiv,ima ih po prodavnicama samo trazi zasta ti treba....
 
Necete vjerovati, ali limunska kiselina cuda radi od kamenca, samo mora biti i topline. Kolegi smo hladnjak od kombajna usuli kilogram kiseline, i vrele vode i ljuljali 10-ak minuta i ponovili sve triput i da vidis kako se iznutra sjaji. Kamenac se sav razlozio...

Imam kod kuce kuhalo za vodu od 3l i na brzinu se nakupi kamenca na dnu i samo jednu jusnu zlicu vode uspem u litru vode i ostavim da prokuha. Malo uzmickam i prospem, dno se sjaji kao ogledalo.

Na hladno to nije To ali ako imate termostat na traktoru, malo ga opteretite i kad digne temperaturu na 80, pravac kuci i praznjenje sistema. i tako par puta i nema greske.

Gde se moze kupiti limunska kiselina?
 
Cime je najbolje ocistiti hladnjak i blok motora od kamenca na imt 539, godinam je koriscena cesmovaca jer je trosio vodu pustao je na vodenu pumpu, sad je to sredjeno, pa bih hteo da sipam antifriz i stavim teromostat (izbacen odavno), ali bih pre toga hteo nekako da isperrem ceo sistem.
Lepo vam je covek rekao uzmite kausticnu sodu na 10l vode 200gr sode naspete i jedno sat vremena ga vozaj ili u mestu neka radi i onda ispustiti i ako treba opet ponoviti postupak 100% uspesno razgradjuje kamenac i masnocu!
 
Nemam,sad gledam ima u Juselu cev sa kućištem filtera od univerzala 1900din bez pdv.Znali ko poštoje filter hidraulike za univerzala i koliki je prečnik cevi kroz koju prolazi ulje?
 
Poslednja izmena:
mi smo lepo skinuli hladnjak,zalozili ispod bureta koje smo isekli na pola,stavili zivu sodu u vodu i tako krckali da kljuca jedno 2 sata.. kad smo zavrsili,dobili smo takoreci riblju corbu to je bilo strasno sta je sve bilo unutra... :) tako jos jednom i hladnjak je cist. a jedan gospodin Jovica iz bavanista mi je rekao da stavim limontus i upalim da se traktor zagreje i tako sat vremena,nesecam se proporcije ali mislim da je 1 kg za hladnjak (rus 82),covek je cuvao da vidim u flasi sta je izvadio iz motora i hladnjaka,uzas,a to cu da radim na prolece na rusu...
 
naravno..lako je rastvorljiva u vodi, citao sam po internetu da ljudi sa limontusom tako ispiraju i masine za sudove,za ves itd.. da neidemo u off
 
photo.php


- - - - - - - - - -

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203455259728800&set=gm.246418632205829&type=1

- - - - - - - - - -

Svaka cast domacinu na ovakvoj aluski !!!!!
 
mi smo lepo skinuli hladnjak,zalozili ispod bureta koje smo isekli na pola,stavili zivu sodu u vodu i tako krckali da kljuca jedno 2 sata.. kad smo zavrsili,dobili smo takoreci riblju corbu to je bilo strasno sta je sve bilo unutra... :) tako jos jednom i hladnjak je cist. a jedan gospodin Jovica iz bavanista mi je rekao da stavim limontus i upalim da se traktor zagreje i tako sat vremena,nesecam se proporcije ali mislim da je 1 kg za hladnjak (rus 82),covek je cuvao da vidim u flasi sta je izvadio iz motora i hladnjaka,uzas,a to cu da radim na prolece na rusu...
I ja mislim da je sipao oko 1kg,ali je posle menjao i dance(donji deo hladnjaka)jer kad je kamenac spao videlo se da je dno ispucano,naravno ne od limuntusa vec od vode i mrazeva.
 
Poslednja izmena:
Evo slika cevi sa kućištem,meni bi trebalo za prednji utovarivač da povežem na dovod pumpe .Bojim se da nebude mali protok treba bar 40 l min


 
Nazad
Vrh