IMT

ciraj92 imas kompletnu instalaciju da narucis u jusel sabac 1700din.

Ma netreba mi cela instalacija,, Mada hvala sto si mi rekao jer je kod mene u okolini instalacija 3200din!!!!!!!!!!! Nisam znao da je tako jeftino tu... Hvala ti jos jednom... :ppozdrav:
 
Za kolegu @andro.... Ovako izgleda zupcanik za prednju vucu na kardanskoj osovini.Omjer zuba je Za 560 27/20.Gornji zupcanik bi trebao imati 33 zuba.Tanjirasti bi trbao imati 38 zuba,a konusni 11 zuba.Tako bi trebalo biti na 560 DV.Na 567 (10 brzina mjenjac) bi trebalo biti malo razlike.Tanjirasti bi trebao imati 37 zuba,konusni 11 zuba,gornji 24 zuba,donji na kardanu (dupli) bi trebao imati 35/20 zuba.
 
Ma netreba mi cela instalacija,, Mada hvala sto si mi rekao jer je kod mene u okolini instalacija 3200din!!!!!!!!!!! Nisam znao da je tako jeftino tu... Hvala ti jos jednom... :ppozdrav:

Ima razlog što je tako jeftino - sve Indija i Kina.... Ne znam što se toliko na forumu preporučuje Jusel Šabac, valjda što ih ljudi ne znaju. Ja sa njima imam jako loša iskustva i izbegavam ih kad god mogu.
 
Što se tiče prodajnog programa nije sve krš, ako naručujete pitajte ko je proizvođač. Ja sam od elektrike uzimao nekih prekidača, kutije osigurača itd - sve je to loše, indijska tafe proizvodnja i drugo.
Što se tiče usluge: e to je katastrofa. Takvu nadmenost i bezobrazluk nisam video nigde. Što kaže jedan moj prijatelj, oni misle da mi postojimo zbog njih, samo da im pare ostavimo. Ne znam koliko sam puta bio, ne fermaju te (ne obraćaju pažnju) ni dva posto. Stalno pakuju robu, prenose neke kutije (valjda šalju vama što naručujete od njih) a kupce u radnji ni ne primećuju. A ima ih uvek 5-6 da rade. Bezobrazluk prosto.
 
Što se tiče prodajnog programa nije sve krš, ako naručujete pitajte ko je proizvođač. Ja sam od elektrike uzimao nekih prekidača, kutije osigurača itd - sve je to loše, indijska tafe proizvodnja i drugo.
Što se tiče usluge: e to je katastrofa. Takvu nadmenost i bezobrazluk nisam video nigde. Što kaže jedan moj prijatelj, oni misle da mi postojimo zbog njih, samo da im pare ostavimo. Ne znam koliko sam puta bio, ne fermaju te (ne obraćaju pažnju) ni dva posto. Stalno pakuju robu, prenose neke kutije (valjda šalju vama što naručujete od njih) a kupce u radnji ni ne primećuju. A ima ih uvek 5-6 da rade. Bezobrazluk prosto.

тано је да им је услуга катастрофа али томе смо ми криви уместо после такве услуге да се више не вратимо код нјих ми све више купујемо
 
Ciro,uzmi kabl kakav ti odgovara u gvozdjari,ja sam tako radio i kod dede na 539 i kod mene na 542 kad me zeznula ta kupovna instalacija,sad sve radi dobro. Nekako mi je tanka,brzo izgorela i pocupala iz lezista,a iz jusela sabac kupljen.
 
Što se tiče prodajnog programa nije sve krš, ako naručujete pitajte ko je proizvođač. Ja sam od elektrike uzimao nekih prekidača, kutije osigurača itd - sve je to loše, indijska tafe proizvodnja i drugo.
Što se tiče usluge: e to je katastrofa. Takvu nadmenost i bezobrazluk nisam video nigde. Što kaže jedan moj prijatelj, oni misle da mi postojimo zbog njih, samo da im pare ostavimo. Ne znam koliko sam puta bio, ne fermaju te (ne obraćaju pažnju) ni dva posto. Stalno pakuju robu, prenose neke kutije (valjda šalju vama što naručujete od njih) a kupce u radnji ni ne primećuju. A ima ih uvek 5-6 da rade. Bezobrazluk prosto.
Za prodajni program se informises na njihovom sajtu, ko je proizvodjac. A sto se tice kvaliteta zna se recimo da je ''hela'' rotacija ok, a turska djene_djene, i tu ti nema sta neko soliti pamet.Problem je sto ljudi misle ako je dio Indijski, da je automatski iz ''tafea'', sto jednostavno nije tako, jer imaju dosta Indijske male privrede.
Od prosle godine su otvorili trgovinu i u Bijeljini, i mogu reci da su konkurentni sa cijenama. Recimo u cijeloj Bijeljini je par lemesa ''plamenovih'' za 757 tacno 80km, dok je kod njih 66km od iste firme,tako da to nije zanemarljivo.
Sto se tice usluge, e tu su stvarno losi. Dosta nepostovanja kupca, i arogantnosti.
 
Ma netreba mi cela instalacija,, Mada hvala sto si mi rekao jer je kod mene u okolini instalacija 3200din!!!!!!!!!!! Nisam znao da je tako jeftino tu... Hvala ti jos jednom... :ppozdrav:
Ne kupuj tu instalaciju radi jednog kabla. Krajnje je ne kvalitetna. Ja sam kod sebe radio instalaciju tj reparirao sta je bilo problem. Mozes da provuces sam parce kvalitetnog kabla i zavrsis posao, da te sluzi . A ova stara ce trajati dok imas traktor.
 
Cime je najbolje ocistiti hladnjak i blok motora od kamenca na imt 539, godinam je koriscena cesmovaca jer je trosio vodu pustao je na vodenu pumpu, sad je to sredjeno, pa bih hteo da sipam antifriz i stavim teromostat (izbacen odavno), ali bih pre toga hteo nekako da isperrem ceo sistem.
 
Kaustična soda se koristi za pranje rashladnog sistema, ima da se kupi u poljoprivrednim apotekama.
 
Kaustična soda se koristi za pranje rashladnog sistema, ima da se kupi u poljoprivrednim apotekama.
Na koji nacin se koristi i da li je agresivna?

Cuo sam da kad se dugo koristi cesmovaca, pa se tretira sredstvom da se kamenac skine postoji mogucnost da se parcici kamenca zaglave u bloku i zapuse kanal, a onda dolazi do pregrevanja.

Jel kausticna soda razlaze kamenac u potpunosti ili ga samo skida u parcicima?
 
Ja bi naj radije cistio blok sa Sonom Kiselinom kad je rasturen motor.. A ovako nasuti kad je sve sastavljeno ne bi se usudio... Sacu da slikam sta sam koristio u kombajnima....
 
Poslednja izmena:
Verujem da si mislio na sonu kiselinu jer sodna ne postoji.
Sona kiselina razlaze kamenac veoma dobro ali zato i veoma dobro nagriza metal. Bakar najlakše strada od nje. Koja je šansa da ćete 100% isprati sonu kiselinu iz glave motora? Šta ako ostane mali procenat pa krene vremenom da nagriza rashaladni sistem?
Nije se sa tim zezati napamet. Soda bikarbona je baza a kamenac je takođe baza pa teško da će to sprati.
 
Moja greska.. :ppozdrav: Ni ja ne bi pokusavao to...

Evo ja sam sa ovim odradio i bolje da sa ovakvim necim probas....

p270114160001.jpg
 
Necete vjerovati, ali limunska kiselina cuda radi od kamenca, samo mora biti i topline. Kolegi smo hladnjak od kombajna usuli kilogram kiseline, i vrele vode i ljuljali 10-ak minuta i ponovili sve triput i da vidis kako se iznutra sjaji. Kamenac se sav razlozio...

Imam kod kuce kuhalo za vodu od 3l i na brzinu se nakupi kamenca na dnu i samo jednu jusnu zlicu vode uspem u litru vode i ostavim da prokuha. Malo uzmickam i prospem, dno se sjaji kao ogledalo.

Na hladno to nije To ali ako imate termostat na traktoru, malo ga opteretite i kad digne temperaturu na 80, pravac kuci i praznjenje sistema. i tako par puta i nema greske.
 
I ovaj aditiv sto sam ja postavio mora da radi motor sa njim na radnoj temperaturi neko vreme pa da se ispusti.. I namenjen je za rashladni sistem od 10l tecnosti.. Ako je rashladni sistem veci (vise tecnosti) tereba nasuti 2-3 ova aditiva...
 
Moj problem je sto bih stavio nov termostat, a on ne ide sa cesmovacom, jer ce od kamenca ce da zastopa, a antifriz ne smem da sipam dok bar malo ne procistim sistem, jer ce i on da razlozi kamenac i moze da bude veca steta nego korist kad se traktor pregreje.
 
Nazad
Vrh