IMT

Da ali nemogu ga u pola brda saltovati u drugu brzinu po nekom pravili ne bi trebalo da izbaca, da nije neki kanal zapusen?


Pitam ja tebe zasto iber gas??? Nije nista zapuseno, nego su ti motori jednostavno takvi... nesto su nedoradjeni i s njima se mora polako... Da pratis ono sto sam ja do sad pisao o moj m 549 dv, vidio bi da tu nema puno lijeka.

Pokojni ujak je imao 549 obican 88 godiste, isto stalno iber gas i pocao mu ubrzo bacati ulje na iber i po ravnom i uzbrdo i nizbrdo, radio generalnu i poslije generalne ubrzo opet procurio... jednostavno, lijek mu je da ga ne teras NIKAD, cak ni po ravnom asfaltiranom putu bez ikakvog tereta na vis okretaja od 1900-2000 i to donekle spasava situaciju, mada je to daleko od ispravnog...

Moj je poceo i na manjim okretajima bacati ulje, al ko sto kazu: "Ne moze on izbacati koliko ja mogu nadosuti" ;)

Pomiri se s tim da ti nov traktor s 1500 radnih sati ima problema s tim i to je sva mudrost.

Koliko sam se ja raspitivao kod razno-raznih majstora i mehanicara, tom curenju ulja trajnog lijeka nema, pogotovo sto ga teras iber gasom. Nedavno sam cuo s dvije razlicite strane da ih i ventili znaju zezati i da tu zna bacati "visak" ulja. Glava s mog 549 je igrom slucaja bila skidana jesenas i nosena na poravnavanje i provjeru, vodjice i ventili su u savrsenom redu.

Dakle, pomiri se s tim da imas "promasen traktor" i malo smanji obrtaje u radu i trajat ce ti jos neko vrijeme.
 
pozz

imt 560 bez prednje vuče trebao bih da na njega ugradim prednju vuču al neznam dal on ima neki međuzpčanik između reduktora i mjenjača ako netko zna ili ako ima kakvu sliku?
 
Jedan ide unutra na spojnicku osovinu a drugi je u ukapcalici. Oni su stalno uzubljeni a ukapcalica ima u sebi "kandzu" s kojom ukljucujes ili iskljucujes prednju vucu.

Kad budes skidao ukapcalicu vidjet ces ga. Ne boj se, ne mozes promasiti ;)
 
Zašto skidate vuču sa drugog trakotra, što tom drugom fali da skida vuču???

Malo mi je to bezveze, pa bolje onda zamenite traktore, nego češ ovako rasturiti celi diferencijal da menjaš kučište, a i 560 Dv nije po meni baš neki traktor, u najboljem slučaju trošit će još više na svoju težinu i slab motor i bez prednje vuče dosta više troši od npr. 565.
 
Eh to ne znam. Vjerujem da svaka ima mjesto za zupcanik.

Pricao sam ti. kolega je imao 577 obican i ugradjivao je na njega prednju vucu. nasao negdje prednji most stare tipe koji na sebi ima "uredjaj" za automatsko ukljucivanje i njega je zablindirao nekom osovinicom da je uvijek ukljucen, tj, "Premostio" je automatiku. nasao je u Rumi novi tip ukapcalice (koja se da ukopcati-iskopcati) i namontirao ju na traktor a prilikom montaze iste je ubacivao u trup i taj zupcanik koji sa spojnicke osovine pokrece zupcanik ukapcalice i samu prednju vucu...

Sad, je li mjenjao spojnicku osovinu ili nije ne bih ti znao reci...

EDIT:

Bas sam ga sad zvao da ga pitam ali se ne javlja...
 
ma vidi nebi te zezo al taj vlasnik traktora ima ideju da ja rasklopim i taj drugi 560 dv i da uzmemo cjeli zadnji kraj od tog dv-a a to mi je posao koji mi se ne radi pogotovo vani sada bez adekvatnog alata a gdje se nalazi broj šasije na 560
 
Broj sasije je obavezno na plocici... Na trupu ako ga ima ovisi gdje su ga u IMT zastupstvu "tukli" ako su ga i tukli u trup. Ili je iza kod onog "somljenog" klina negdje ili je na spoju mjenjac-diferencijal, s gornje strane kod rucica mjenjaca. I zo obicno bas na zadnje kuciste koje vi planirate mjenjati.

Ako ima covjek papire od svog traktora, kod nas se to lako rjesava. OOdes na tehnicki pregled i javis im da ti je kuciste pokvareno i da ga moras mjenjati. Izleze na teren, slikaju staro kuciste i novo i to je to ali ako ugradi prednju vucu u traktor, papiri mu postaju nebitni posto se traktor mora zbog prednjeg pogona atestirati. Mislim da mu ga nitko normalan nece htjeti registrirati kao obican traktor a na njemu prednji pogon. Sve se slika u danasnje vrijeme a nedaj boze da dodje do neke nesrece, bit ce kriv koliko je tezak posto vozi tehnicki neispravno vozilo bla bla bla...
 
A dobro, neču ulaziti u vlasnikove razloge....

To su nove tipe 560?? Koja godišta??
Broj šasije bi trebao biti utisnut kod poklopca mjenjača na samom spoju mjenjača s diferencijalom, iznad odlevka šeme brzina, malo to počisti pa pogledaj dal je tu.

Ako nije tu pogledaj iza na kučištu na ušicama lomljivog klina na koji se kopča poteznica za vuču dvoosovinskih prikolica. Tako je kod mene na 565.

Što se tiće prednje vuče ja sam razmišljao sledeče.
Kad bi našao neki 565 DV sa lošijim motorom za jeftine pare, presipao bi sa mog 565 novi motor i menjač i sve ostalo što bi bilo bolje neg na ovom i dobio bi dobar 565 DV, a ovog bi sklepao, malo utegnuo i prodao ga kao solca...:osmeh:
 
Nazad
Vrh