IMT

Pa na ovim fotkama sto si okacio fali ono vece srce koje povezuje manje srce i bandas. Hajde ti to lepo fotkaj pa okaci da vidimo sta si tacno pokusao?
 
Manje propadanje po mekanom zemljistu sto ujedno znaci i manje sabijanje zemljista, laksu pripremu za sjetvu i mnoge druge prednosti. Pa u tvornickoj knjizi za ursusa 335 pise da se za drljanje i pripremu zemljista preporuca da se nazad namontiraju dupli tockovi radi manjeg gazenja zemljista...
 
Pa na ovim fotkama sto si okacio fali ono vece srce koje povezuje manje srce i bandas. Hajde ti to lepo fotkaj pa okaci da vidimo sta si tacno pokusao?

Evo ovako pokusacu da objasnim,skino sam srce sa uskih felni stavio i na srednje rupe koje koje se srafe na glavcinu tu sam uvio u matice od sirokih felni,zatim sam pokusao nakaciti ostatak deo felne i uspeo nabaciti na brezone(na onih 8 kom) ali je cella felna udarila u siroku gumu.
 
Mirmag...baš mi je drago da si sredio sedmicu, velik je to traktor, a još veča šteta bi bila da je ostao za kokošinjac.

Ko što reče kolega Bobo, njihovo vreme tek dolazi!!!


Bobo, mislim da je tebe taj IMT dobro poslužio i da mu nemaš puno zameriti. Sviđa mi se što voliš IMT.
icon_biggrin.gif
(ovo iz potpisa)
Kakva je situacija sa IMT-om u Hrvatskoj? Koliko je zastupljen među ljudima, ima li ih starih i da li se prodaju noviji? Ti si upućen sigurno, a verovatno zna i Šanana kako je kod njega. Ne znam baš kakva je situacija u poljoprivredi kod vas, ipak ste vi u EU
icon_biggrin.gif
i ne znam šta se vozi od mašina. Pretpostavljam da su se ovi veći (novi) zemljoradnici orjentisali na zapadne traktore, mada se možda negde zaturio i po neki domaći. Gledao sam snimke sa protesta i blokada od prošle godine tu, retko da sam video poneki stari 577. Sve neki džondiri, kejsovi....sijaju se, šljašte po onom suncu letos. Rekao bi čovek: ''Bogato''.
icon_biggrin.gif
Da i ja komentiram...
Ima u mom kraju jako puno IMT traktora i još uvek ljudi jako puno rade sa njima.
Najzastupljeniji veči model je 560 solac, ima ih sigurno preko 150 komada u okolici, a još zastupljeniji manji model je IMT 539, ima ga skoro svako gazdinstvo i neču pretjerivati, ali u okolici ih ima sigurno preko 300 komada.
Još uvjek možemo naći dosta dobrih primjeraka 533 i 558 s kojima se stalno radi, ususdio bi se reči oko 100-tinjak koamda.
Zatim nešto malo rijeđe 549 i 565, sve solci, oko 50-ak komada.
Nesmijemo zaboraviti modele 540 i 542 stare linije kojih isto tako ima još dosta koji rade s njima, također oko 100-tinjak komada
I naravno, nekad si svi veči gazde kupovali 577, ali solce, svega znam možda 10 komada 577 DV u okolici, isto kao i 549 DV u okolici.
Nađe su tu pokoji stari 585, 559 i 578.
U zadnjih 10 godina kupljeno je dosta ovih najnovijih modela 539 i 549 solaca.
To bi bilo onako po sječanju u okolini 10 sela što sam viđao traktore po dvorištima, ali da se IMT puno vrti po poljima uz sve ove nove, naravno da se vrti i još če se vrtjet ohoho godina!!!

I nema mi veče sreće što znam da nemam niti jedan kredit za traktor i mirno spavam uz ovaj moj 565, a ako bude sreće kupit ću si još 577 DV, 549 DV i jedan stari 558 i za mojih 40-tak jutara zemlje i kompletno stočarstvo nema boljih!
 
Poslednja izmena:
Evo ovako pokusacu da objasnim,skino sam srce sa uskih felni stavio i na srednje rupe koje koje se srafe na glavcinu tu sam uvio u matice od sirokih felni,zatim sam pokusao nakaciti ostatak deo felne i uspeo nabaciti na brezone(na onih 8 kom) ali je cella felna udarila u siroku gumu.

Ali kako stoji veliko srce i kako stoji bandas? Te uske felne imaju jako mnogo kombinacija a tebi kanda fali par cm samo.
 
Ali kako stoji veliko srce i kako stoji bandas? Te uske felne imaju jako mnogo kombinacija a tebi kanda fali par cm samo.

Eee veliko srce i bandas velikog tocaka je okrenut na spoljnu stranu. 7cm bi se bobilo okretanjem velikog bandasa ka sasiji traktora,ali bojim se da ce biti preblizu sasije,jer ce razmak izmedju sasije i gume biti 1 cm.
 
Nisi razumio, kolega... Pita te za veliko srce uskog tocka. Valjda imas dvodjelno srce na uskim tockovima, moras imati...

Poslikaj sve sto imas, pa ce ti kolega objasniti sto i kako, vjerujem da je on to vec radio samo sto nije s nama podijelio ;)
 
Mirmag, čestitam na popravci 577. Ume tako da bude glavobolja, ali ko radi mora da računa na to.
Vidim nas 35 se zahvalilo tebi, što si popravio svoj traktor :osmeh: :bravo:
 
ahhh evo slikovitije, sve na spolju meru namesteno...
U pozadini je siroki tocak,a srce od uskih okrenuto kontra da bi se dobio veci razmak...

xgis6v.jpg
 
A da staviš uske do traktora, a siroke spolja razdvojiš koliko treba.
Da li je to izvodljivo?
 
Meni je nevjerovatno da su obadva "tanjura" na uskim felgama okrenuta prema van i da ne mogu dokuciti srce od siroke felge... Svasta, bio bi se spreman kladiti u janje da dokuci...
 
Nazad
Vrh