IMT

Jedno pitanje za prave poznavaoce. Prilikom izvoženja stajnjaka, na imt 549 dw, pod uključenom 3 sporom i duplom vučom, na uzbrdici od 120-150 metara, blatnjavo, pod maksimalnim obrtajima izbacio mi je ulje na iberlauf ostalo oko 1,5-2 litara u njemu posle palenja lampice i kraceg stajanja na ravnom. želeo bih da čujem Vaše komentare, i da li je neko imao sličan problem i kako ga je rešio. Nakon toga sam dolio ulje a snagu nije gubio.
 
Jedno pitanje za prave poznavaoce. Prilikom izvoženja stajnjaka, na imt 549 dw, pod uključenom 3 sporom i duplom vučom, na uzbrdici od 120-150 metara, blatnjavo, pod maksimalnim obrtajima izbacio mi je ulje na iberlauf ostalo oko 1,5-2 litara u njemu posle palenja lampice i kraceg stajanja na ravnom. želeo bih da čujem Vaše komentare, i da li je neko imao sličan problem i kako ga je rešio. Nakon toga sam dolio ulje a snagu nije gubio.
Imao sam ja takav slucaj sa 542 dok sam balirao neki breg i do vrha mi je izbacio isto na iberlauf ulje,a resenje smo nasli u generalnoj motora!
 
Jedno pitanje za prave poznavaoce. Prilikom izvoženja stajnjaka, na imt 549 dw, pod uključenom 3 sporom i duplom vučom, na uzbrdici od 120-150 metara, blatnjavo, pod maksimalnim obrtajima izbacio mi je ulje na iberlauf ostalo oko 1,5-2 litara u njemu posle palenja lampice i kraceg stajanja na ravnom. želeo bih da čujem Vaše komentare, i da li je neko imao sličan problem i kako ga je rešio. Nakon toga sam dolio ulje a snagu nije gubio.

A zasto maksimalni obrtaji motora?!?!?!

Izbacao ti je ulje zato sto se napunio prostor iznad glave uljem i nije mogao "gutnuti" koliko je dizao gore i nema kud nego na iber...
 
Nabavljen i montiran spoljni podizni cilindar.

2copp2b.jpg


28ipx94.jpg
 
Cilindar sam dobio za dug od jesenjih radova,cenu ne bih znao ni okvirno reci da ne bih lupio.Po mojoj racunici dobro sam pazario.

Princip rada cilindra mi nije jasan.Kada se dizu poluge,klip se uvlaci,a kada se spustaju on se izvlaci.
 
Nisam bas upucen u princip rada tog cilindra ali ipak cu pitat,koja je svrha tog cilindra posto vidim da ste ga naknadno postavili?
 
Cilindar sam dobio za dug od jesenjih radova,cenu ne bih znao ni okvirno reci da ne bih lupio.Po mojoj racunici dobro sam pazario.

Princip rada cilindra mi nije jasan.Kada se dizu poluge,klip se uvlaci,a kada se spustaju on se izvlaci.

To je jednosmeran klip ali je konstrukcijski kao dvosmerni jer radi na kontra stranu od uobicajnog jednosmernog klipa. Sa zadnje strane postoji luftirac za tu drugu komoru koja se ne napaja uljem vec samo vazduh prirodnim putem ulazi i izlazi iz nje.
 
Imt 558 ubacivanje obradjene glave...
A tu je i toma V.Malo se prcka oko instalacije
Za danas je dosta a sutra nastavak

-

 
Nazad
Vrh