IMT

ја сам са мојим 577 де лукс орао у другој брзој, мењач са 5 брзина, није имао предњу вучу и имао је узане гуме....плуг имт 757,2 и то све на 1600-1700 обртаја...трошио је око 8 литара по КЈ...

- - - - - - - - - -

иначе купљен је био нов на сајму у новом саду 1987 године....стари добри југо ИМТ...
 
Vidim da je ranije bilo price oko 539 i motora od 549, takodje i o gumama, ovo je nas 533 koji je 75god. i od prvog dana je kod nas, od prvog dana nosi gume 12.4 i nikada nije bilo nikakvih problema. Pre 2 meseca su mu stavljene sve 4 nove gume i stavljene su mu Cultor 12.4, u blizni ima dosta 533-539 pa cak 542 koji imaju gume 11.4 i nama nekako izgledaju male i traktor deluje nisko (to je neko nase misljenje). Moram da napomenem da je 533 sa fiatovim motorom (cini mi se da ima 42ks i valjda 200kg vise, ako gresim ispravite me), koji je u njemu od prvog dana, radio je sa svim masinama koje imamo, sam bog zna koliko ima sati, inace prva generalna mu je uradjena pre tacno 3godine. Mi smo sa njim daleko nego zadovoljni.
2ezi5tv.jpg
 
Bobo, mislim da je tebe taj IMT dobro poslužio i da mu nemaš puno zameriti. Sviđa mi se što voliš IMT.:osmeh: (ovo iz potpisa)
Kakva je situacija sa IMT-om u Hrvatskoj? Koliko je zastupljen među ljudima, ima li ih starih i da li se prodaju noviji? Ti si upućen sigurno, a verovatno zna i Šanana kako je kod njega. Ne znam baš kakva je situacija u poljoprivredi kod vas, ipak ste vi u EU :osmeh: i ne znam šta se vozi od mašina. Pretpostavljam da su se ovi veći (novi) zemljoradnici orjentisali na zapadne traktore, mada se možda negde zaturio i po neki domaći. Gledao sam snimke sa protesta i blokada od prošle godine tu, retko da sam video poneki stari 577. Sve neki džondiri, kejsovi....sijaju se, šljašte po onom suncu letos. Rekao bi čovek: ''Bogato''.:osmeh:
 
Jbg u toku rata covjeku je crko DM .Dijelova za njega nije bilo za nabavit.Za M su bili dostupni polovni dijelovi.Glavu je stavio od M motora,bospumpu i dizne.Klipovi se nemoraju skracivati jer je razlika isto u visini bloka kao u klipnjacama.Zato klipovi od M pasu na DM i obratno. Sad kad je stao rat covjek je kupio orginal DM dijelove i vratio sve kako je bilo. Zato kazem da muka covjeka na svasta natjera.[/QUOTE]

Blok je potpuno isti i na DM i na M.
Mislim da je tvoj drugar sigurno stavio M klipove sa M klipnjacama, da bi taj motor radio. Drugacije nije moglo. Sigurno si nesto prevideo.
 
Cujte, sta voze hrvatski poljoprivrednici, da ne kazem seljaci? Jbg, ja radim zemlju na dosta nerazvijenom kraju, brdovit teren, siromasna imanja, male povrsine zemlje. Kod nas u selu je duuuuuuuugo godina naj jaci traktor bio IMT 549, 90% traktora je 539. sve to radi po 5-6 jutara zemlje i s njim se sve stigne odraditi fino i polako kako su ljdi navikli. Ujak uzeo neke zemlje u zakup i kupi polovan 558 AJOJ muko moja koja je to melodija za usi... i dan danas kad ore ili jos bolje tanjura, cijelo ga selo slusa, nesto savrseno ;)

Sto se tice novih IMT traktora, ima ih, moze se vidjeti ali od ulaska u EU sta je kupljeno, kupljeno je. Novi traktori moraju imati euro 2 (ili cak euro 3) motor a to IMT ima samo na 550.10 i 550.11 modelima s perkins motorom...

Sta ja znam, IMT se lako moze popraviti s prirucnim kompletom alata, sluzio nas 539 za sve od kosnje livada, dovoza sijena, prevoza zrna do obrade zemljista i na koncu vozikanja okolo jako dobro 30 godina i dalje nas sluzi. Sto onda da ne volim IMT? Djelova ima i mislim da ce ih biti dokle god sam ja ziv pa ne berem brigu sta ce mu biti, i da li cu se morati bojati nekog kvara na mojim traktorima.

Sto se tice vecih poljoprivrednika, oni ispadaju pametniji ljudi. dok su radili i oni s polovnim zapadnim traktorim i kombajnima bili su ljudi, moglo se s njima i normalno pricati. sad svi pouzimali JD, case, steyr, MF, NH traktore, naravno da vise ni stari plug ne valja pa kupuj i nove plugove, tanjurace, rotodrljace i sijacice... Kako je to sve nova masinerije posijala, tako nova masinerija mora i vrsiti, pa se zaduzis i za nov kombajn i kao da to nije dosta idu i po nove prikolice... Sad taj covjek ne zna kud ce od rate kredita, nema mirnog sna, i novi se strojevi kvare pa ih to jos i vise zdere, poceli su doslovce otimati zemlju sto drzavnu sto u privatnom vlasnistvu i vise tu nema govora...

Dok su s IMT-ima radili bili su to ljudi, sad ljudstva vise skoro pa ni nema, sve se to nesto otudjili...

Drzim se zato ovog iz potpisa i polako i pruzam se onoliko koliko se mogu pokriti i patim se s IMT-ima ;)
 
Nemarnost majstora,previse rakije i obavezno pranje od odgovornosti....to je bio moja skola koju sam morao platiti.

Prijatelj me je spojio sa MAJSTOR Denesom (namerno velikim slovima)iz Kule koji je problem resio i pre nego sto je otvorio motor,posto mi je rekao slusajuci sta smo sve radili da sumnja u razvodne zubcanike.Oterao traktor kod njega prekjuce,juce me je zvao da je popravljen.

Problem je bio u jednom od zubcanika na razvodu.Propustao je puno ulja pored njega jer tuda valjda prolazi uljna magistrala.Punilo je razvod uljem toliko da odbijac nije postizao da to ocisti.Kada ulje jednom prodje pored njega,vise nema nazad i mora da propusti kroz semering.
Majstori koji su radili motor ce me tek cuti...naplatili su mnogo vise nego sto bi mi majstor Denes uzeo.
Kao sto on kaze da mu uope nije jasno kako su mogli tako nesto i da vrate nazad na motor posto je bio sam izudaran,valjda cekicem.
Platio sam racunajuci i 4 semeringa i trcanje tri puta u Novi Sad po iste 150e vise,odnosno 350 samo majstorima za lose uradjen posao.Denes mi kaze da on uzima 50e po klipu i njegova potpuna odgovornost ako dodje do naknadnih gresaka,a ovi lipicaneri samo slezu ramenima...joooj kada dodjem u selo...
 
Fala Bogu da si rešio problem. Napiši njihova imena radi reklame da se neko drugi ne opeče.
Prava šteta bi bila da nisi popravi sedmic, ko grom je.Nek te dugo sluzi.
 
Poslednja izmena:
Na svu srecu pa nisi digao ruke od traktora... Prava bi steta bila da je zavrsio u oglasu ili kao kokosinjac...

Jos jednom da te dugo dugo sluzi bez problema i problemcica, njegovo vrijeme tek dolazi.
 
Taj zupcanik u sredini jedini ima podmazivanje sa uljne magistrale kroz metalni tuljak koji leze na blok motora. Verovatno je ulje curelo na tom tuljku koji je tik iznad zupcanika i semeringa na radilici.

umdf.jpg
[/URL][/IMG]
 
Danasnji posusaj spajanje sirokih i uskih felni,bezuspesan. Cini mi se da je ipak potreban neki odstojnik jer rub od sukih felni udara u gumu od sirokih.

Srce od uskih,skinuto i okrenuto kontra.
voq3rs.jpg

11lh5z9.jpg

2r6dz85.jpg
 
Nazad
Vrh