IMT

Pa za te pare 9000e biras IMT 577dv koji ovog 549 nosi u zibima.... Ovaj traktor za mene nikako nevredi 9000e!!!!!

Ciro ovaj 549 je 2005 ima 1700rh gde ti mozes naci IMT 577 dv 2005 godiste za te pare, i ako mozes u kakvom je taj stanju?:sta: Sto ne poredis IMT 539 sa njim http://www.polovniautomobili.com/oglas4088434/imt_539/ evo ovaj 2000 godiste 5000e a brat bratu onaj 549 vredi duplo ako ce mo da budemo iskreni.
 
KAd vidim ove cene za 539 dodje mi da padnem u nesvest.... Onda ja da cenim mog 539 6000e??? Pod garancijom je jos biljo od obog sa oglasa...

Nebitno da 577 bude tog godista moze da se andje i satriji za te pare ali dobar... A dovodi se u pitanje zasto je farban taj 549dv??? Uglavnom se en farbaju traktori sa 1000-2000es zar ne????
 
Ja ne znam koliko pratis oglase ali koliko sam ja video imt 539 od *99 pa navise vise ima onih sa cenom oko 5 ili 6 hiljada nego onih sa nizom.

I sad opet ne mozes nikako da poredis 577 i 549 nisu iste snage, nisu cak ni istog ranga. Za nase poljoprivrednike u Srbiji 549 je traktor koji je u grupi neki slabijih traktora a 577 je vec u nekoj grupi srednjih traktora. Shodno tome ih treba i uporedjivati.

A farban moze da budi iz milion i jednog razloga kojeg mi ne znamo nego samo mlatimo praznu slamu, treba samo da komentarisemo cinjenicno stanje a ne predpostavke.
 
монтаза није лоша наштелује се супер после штелованја провлачи папирић не пресече га нигде а штосе тиче кућишта како проверити дали је добро

Na kucistu su uglavnom problem rupe za vijke.Kad se jednom potrgaju vijci usput se razglođu rupe na kucistu.Tad nastaje problem.Neznam kako da stegnes vijke oni usljed trzaja i udara proklizu i samim tim otpuste.Ravninu nalezne povrsine na koju naslanja tanjirasti zupcanik mozes provjeriti kod tokara.Inace i kad stelas konusno tanjirasti prije papira trebas prvo pajserom provjeriti aksijalni luft.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

@lisnik
Ma sve je u redu, nisu ni meni improvizacije strane, ali opet: staviti na DM klipove od M i skratiti ih 5mm, stvarno prvi put cujem.
Kako je nabudzio bos pumpu i cevi? Morao je staviti glavu od M?
Da neko pravi bolje(M na DM) to mi je savrseno jasno, ali da neko od DM napravi M i jos to masno plati, stvarno ne razumem.
Nesto cudnije odavno nisam cuo.

.

Jbg u toku rata covjeku je crko DM .Dijelova za njega nije bilo za nabavit.Za M su bili dostupni polovni dijelovi.Glavu je stavio od M motora,bospumpu i dizne.Klipovi se nemoraju skracivati jer je razlika isto u visini bloka kao u klipnjacama.Zato klipovi od M pasu na DM i obratno. Sad kad je stao rat covjek je kupio orginal DM dijelove i vratio sve kako je bilo. Zato kazem da muka covjeka na svasta natjera.
 
Sta ne moze da sastavi 1000 sati? Prednja vuca ili nesto drugo? :sta:

Jako su mekani... motori jako lose odradjeni, Odlijevci suplji, nema na mom terenu 549 da je radio imalo kako treba da mu koljevka nije napukla ili cak i pukla... moja je tek iz treci put povarena kako treba da ne puca dalje... kardani prednje vuce lose odradjeni, ne mogu se podmazivati i ne traju bas nesto. meni se od prvog dana klimaju prednji tockovi i to za zivo cudo jos uvijek ide kako treba i ne curi ulje iz prednje vuce. U prednjim reduktorima se napravi cijelo cudo opiljaka i tko to redovno ne mijenja nece mu trajati prednja vuca nesto narocito...

Sad tko mi kaze da ima taj traktor i da je "radio s njim kako treba" i da nije imao ni jedan od navedenih kvarova, ja kazem da taj traktor ne radi vise od 200 sati godisnje na 5 jutara zemlje.

Moj priprema sve moje povrsine dva puta tragom sa spremacem 2.20, orao je sve njive dok nije dosla brena, sad ore sve manje njive i po potrebi tanjura, bere kukuruze, vrsi u zetvi transport, malcira boga i vraga i ne mogu se sjetiti sta sve ne... Radne sate broji nekako sporo s obzirom koliko posao radi a o "sezonskom otvaranju motora" da i ne pricam...

Mislili smo da kupujemo stroj od traktora i kad je kupljen radilo se malo zemlje i za to je bio kao rodjen, sad na 60 jutara ima pune ruke posla i sto ga dulje imam sve mi se vise gadi...

Sve mi se cini da ce dobiti uskoro velikog brata ;)
 
Bobo 60 jutara je malo preko 30h???? Ajde za 549 je to da kazemo neki maksimum ali sad imas Brenu i sto sa njom ne poradis sve teske poslove i vise ne opterecujes???
Ja sam toliko radio sa Rakovicom sve teske poslove ladno... A 539 mi je bio samo za lake poslove...

- - - - - - - - - -

Evo malo tanjiranja,prvo IMT 5106 pa zatim IMT 577 sa istom tanjiracom V28.. Lepo ide 577 sa ovom tanjiracom 4 spora i patos.. :osmeh:

 
jewdne godine je radio na 70 jutara oranje, tanjuranje i spremanje u dva traga... Kad smo orali tablu usluzno 10ha DOSLOVCE nismo gasili traktor 46 sati... ja orao od 22 do 10 a brat od 10 do 22 i deri... TO kad je prezivio, prezivjet ce sve...

Samo tu tablu je cjeli dan tanjurao i sutradan skoro cijeli dan pripremao... Da poludi i traktor od posla a kamo li sofer.

Sad radim a sebe 61 jutro zemlje sto je 35 hektara ako se ne varam i usluzno imam 26 jutara sve od oranja do sjetve ali ne svake godine, racunam u prosjeku svake trece tih 26 jutara da se preorava i sije trava... 549 pusti dusu u sezoni.

Radio sam mu i brtvu glave, radjena je PVP dva puta, mjenjana jednom AC pumpa, poklopac hidraulika sam mu mjenjao, svake godine mu ventile prestelam i dizne nosim na promjenu ulozaka i provjeru, odrzavanje ima sve sto mu treba, cak i pre cesto podmazujem ali opet sta je puno, puno je...

Mekani su traktori i ako nekome treba da zamjeni dotrajali 533 ili 539 na 10 jutara zemlje, 549 ce ga sluziti dok je ziv. Za ozbiljnije radove je taj traktor cist promasaj ako se mene pita.
 
Pa dobro ako imas i usluge to je druga prica... Ja samo mogu da sanjam vise usluge poput oranja i spremanja... Toga vise nema kod mene u selu,svako ima traktor....
 
@Bobo
Malo si me zaplasio za 549,jer sam vlasnik jednog takvog od 2010.Jedino sto moj ne radi teske poslove.Za sad je sve dobro,nadam se da ce tako biti bar jos neko vreme
 
Ma ovo je moj tetak kupio dva veca komada zemlje i racunao je koliko kosta nov traktor sa svim prikljuccima, koliko kosta odrzavanje tih traktora, koliko kostaju zgrade i garaze za svu mehanizaciju, te troskovo goriva, maziva i ostalog potrosnog materijala i posto pojma nema o radjenju zemlje morao bi po satu placati traktoristu oko 3€ na sat. Posto kod nas nema zaposlenja "na crno" morao bi tog radnika i prijaviti...

Na kraju podvukao crtu i rekao mi: Kupi neki traktor koji to sve moze raditi i radi za mene, meni se bolje isplati platiti tebe da radis sa svojom mehanizacijom i da ne brinem hoce li se i kad sto potrgati, treba li sto podmazati...

Zbog tih povrsina sam iskreno i kupio Brenu. da nije tetka bilo, mislim da bi se krpario s 549 i eventualno bi uz njega imao neki 558 ili 560 toliko da s dva traktora od jednom mozemo raditi teze poslove i polako.

Posto je u dvoriste dosla brena, vidio sam da se puno brze poore i da to nije neka visoka potrosnja goriva o kojoj se pricalo, odlucio sam i ja sebi uzeti jos zemlje u zakup i eto me tu gdje sam sad...

IMT je zakon ;)

Brankovicu: Sto se 549 tice, ja kazem da ga nismo sparali i da ga ni sad ne sparamo, radi sve sto treba, ima odrzavanje sve osim redovnog pranja posto su mi njive na takvom mjestu da se voda po rupama preljeva preko prednjeg trapa ;)

Ako kod tebe radi lakse poslove i radi malo sati, bit ce ti dobar, ali optereti ga kao i mi naseg, vjerujem da ces i ti imati mojih problema. kod mene radi s 2x12" plugom (u ugaru strnjaka je vukao 3x12" dok nisam poceo tanjurati vucnom tanjuracom i vecim traktorom), tanjuraca OLT 24 diska, i sjetvospremac kojem je pravi zahvat 2.40 ali na kojem je trenutno 18 opruga rasporedjeno na zahvat 2.20. Prikolice imam majevice 4t jednoosovinke i u zetvi dok ja jednu navrsim, brat dolazi s praznom sa silosa i kopca ovu punu... staln ose vozi... Evo 3500 sati i gume tvornicke je stukao da se poceo ljetos brat voziti na "balonu"...


Ne znam sta da vam kazem... pazite malo vise na strojeve i bit ce zahvalni i dugo vas sluziti. mi perjamo naseg 549 kao da je tudji i eto, poceo je malo po malo strajkati ;)
 
Jako su mekani... motori jako lose odradjeni, Odlijevci suplji, nema na mom terenu 549 da je radio imalo kako treba da mu koljevka nije napukla ili cak i pukla... moja je tek iz treci put povarena kako treba da ne puca dalje... kardani prednje vuce lose odradjeni, ne mogu se podmazivati i ne traju bas nesto. meni se od prvog dana klimaju prednji tockovi i to za zivo cudo jos uvijek ide kako treba i ne curi ulje iz prednje vuce. U prednjim reduktorima se napravi cijelo cudo opiljaka i tko to redovno ne mijenja nece mu trajati prednja vuca nesto narocito...

Sad tko mi kaze da ima taj traktor i da je "radio s njim kako treba" i da nije imao ni jedan od navedenih kvarova, ja kazem da taj traktor ne radi vise od 200 sati godisnje na 5 jutara zemlje.

Moj priprema sve moje povrsine dva puta tragom sa spremacem 2.20, orao je sve njive dok nije dosla brena, sad ore sve manje njive i po potrebi tanjura, bere kukuruze, vrsi u zetvi transport, malcira boga i vraga i ne mogu se sjetiti sta sve ne... Radne sate broji nekako sporo s obzirom koliko posao radi a o "sezonskom otvaranju motora" da i ne pricam...

Mislili smo da kupujemo stroj od traktora i kad je kupljen radilo se malo zemlje i za to je bio kao rodjen, sad na 60 jutara ima pune ruke posla i sto ga dulje imam sve mi se vise gadi...

Sve mi se cini da ce dobiti uskoro velikog brata ;)

Ti se bobo ne racunas jer si ekstreman i tebi bi imt trebalo da pokolni jedan nov jer koliko mi se cini jedino kod tebe traktori rade u ekstremnim uslovima.
 
Poslednja izmena:
Nije bas da ih unistavamo... svojedobno smo radili 27 jutara samo s 539... otac i ja se mjenjali na njemu, ja prijepodne odem i poorem jedan hektar dok on dodje s posla i ako stignem i pretanjuram. Tanjuralo se 2. direktnom i na traktoru se stajalo jer ko bi po brazdama sjedio na njemu. Vikali su nam da smo ludi i budale al posto je otac radio u firmi drugacije nije moglo nego na silu. otac dodje s posla, ruca nesto malo, ode i pobaca gnojivo, ja odem i opet potanjuram jedan trag, otac potom rasipacem posije psenicu i zadrlja te poprska... Skoro dva rezervoara na dan smo tukli i stigli smo jer se sijalo rasipacem, nije tad bilo potrebe za sijacicom.

IMT nam se pokazao kao izdrzljiv i dobar traktor i kad je 539 dosao pred kraj, odlucili smo se za kupovinu novog 539 s kabinom i hidraulicnim volanom. tad je kostao 76 000Kn (sadasnjih 10 000€) i nije zalijegao za povrat kapitalnih ulaganja koji je tad iznosio 40% i odlucimo se onda za kupovinu na kredit 549 DV OL koji je tad kostao 111 000Kn (14600€). Radilo se nekih 15-17 jutara zemlje od cega je 3 jutra bio duhan. za te poslove je 549 bio ne dobar, nego predobar. Kasnije sjetve su se pokazale puuuuno bolje i brze posto je svaki jahao svog konja i nije bilo potrebe da jedan ceka na drugog. Cak su i tezi radovi poput oranja bili neizmjerno laksi posto prednja vuce, kabina s grijanjem i hidraulicni volan znace vise nego jos jedan traktor. Odlucismo se uzeti jos zemlje u zakup i dosli do nekih 30-ak jutara. E, tu nakon godinu-dvije dolazi moj tetak s tim "ludim povrsinama" i meni je bilo zao ispustiti toliki novac i pristanem da radim i te njegove njive za njega usluzno.

E, sad pocinje tezak period za 549. 10 hektara kukuruzovine koju je zmaj 142 vrsio 2. pun varijator, ostale su kompletne stabljike, slomljene na pola metra od zemlje i samo polegnute u smijeru vrsidbe. Imao sam vuceni malcer ZMAJ dvoredni i to je 549 dva dana s manjim prekidima malcirao u 2. direktnoj i skoro pun gas. Tu je bacio malo ulja ali se odradilo bez greske. Slijedi 46 sati neprekidnog oranja sto ostavlja traga na soferima i na traktoru. Nase jos nismo ni poceli orati a ja lezim bolestan posto sam izmrzao u 549 unatoc grijanoj kabini koja nema zatvoren pod pa gore toplo a dolje hladno (uzvrstan recept za razboliti se). i te jeseni je jos poorao u jako teskim, da ne kazem smrzlim, uslovima posto sam ja bio bolestan dok je jos bilo idealno vrijeme za oranje. 4. ili 5. spora, rijetko 1. direktna i doobar gas.

Na proljece je 539 podrljao svu pooranu zemlju ukljucujuc i tetkovu zemlju, 549 je SVE potanjurao jednim tragom i SVE pripremio za sjetvu dvaput tragom, po potrebi i triput... Tu je pljunuo dusu i od tog trenutka krece nizbrdo za moj 549.

Naj vise ga je patila teska noga u transportu gdje smo ga sve trojica (brat otac i ja) vozili punim gasom bez obzira na teret, sjetvospremac je samo prve godine mogao vuci 2. direktnom na normalnom gasu, sve poslije morao je biti pun gas. Tu sezonu smo kroz njega proterali preko 1000 litara goriva a taj traktor nije za to pravljen.

Da nije brena dosla, 549 bi dobio motor od 560 to je sigurno i jos uvijek taj as drzim u rukavu posto mi je ovog motora na njemu vec puna kapa. Meni 549 ne treba za lakse poslove, vec za teske radove na malim i brdovitim njivama gdje veci traktor tesko dolazi i vise gazi nego radi. Treba s tim "traktorcicem" uzbrdo vuci onoliki sjetvospremac...


Sta ce, jadan, kad "MORA"... Dok ne dobije velikog brata ili novo srce, ima da mu cjedimo i zadnji atom snage...


Ispricavam se na dugackom komentaru, zelio sam samo objasniti sto je to dotuklo nas 549, da ne bi bilo da svaki tako mora raditi ali moj igrom slucaja mora i nema prava zalbe. Dok god pali, toliko ce i raditi...
 
Bobo 60 jutara je malo preko 30h???? Ajde za 549 je to da kazemo neki maksimum ali sad imas Brenu i sto sa njom ne poradis sve teske poslove i vise ne opterecujes???
Ja sam toliko radio sa Rakovicom sve teske poslove ladno... A 539 mi je bio samo za lake poslove...

- - - - - - - - - -

Evo malo tanjiranja,prvo IMT 5106 pa zatim IMT 577 sa istom tanjiracom V28.. Lepo ide 577 sa ovom tanjiracom 4 spora i patos.. :osmeh:

Cira, izvini druže, ali šta je tu tebi lepo??? 4. spora i pun gas, to je za tebe tanjuranje???

Ne druže, to nije tanjuranje, to je bezvezarija. Ako 577 nemože tanjurati u 1. direktnoj, menjaj tanjuraču druže ili kupuj jači traktor!
Isto mišljenje imam i za oranje u 3. sporoj, ako jedan 560 ili 565 i 577 nemogu orati u 1. brzoj, brate mili menjaj plug ili kupuj jači traktor!!!



Bobo, slažem se sa tobom, IMT 549 nove generacije jednostavno ne valja za ozbiljan posao, kvalitet 0 bodova.

Opčenito ne priznam niti jedan novi IMT, priznam one prijeratne modele, prije i oko 1990. god, mislim da je tad kvaliteta bila vrhunska!
 
Nazad
Vrh