IMT

533,539,542,540,549,558,560 i td.menjaci su skoro isti osim ovih petobrzinskih.533 moze da nosi bez problema vece gume,cak sta vise mnogo je bolje staviti na njega vece gume jer njemu je motor malo slabiji 35ks i on veoma retko napravi lom u menjacu dok je kod 549 potpuno isto jak menjac i poluosovine a nema bocne reduktore i zato cesto strada konusno tanjirasti kao i reduktor.558 i ostali teskasi su rastereceni zbog bocnih reduktora zato se redje kvare a delovi menjaca su skoro isti,nisu nista jaci na 558 od 539.gume 12coli su izlazile i iz fabrike na 539,na 540 i 542 je to normalan slucaj a to su traktori indenticni kao 539 samo je razlika u prednjem trapu i u petobrzinskom menjacu na 542.znaci sve je to podjednako jako i sve moze,nema nista da nemoze.
 
Da rezimiramo:
Moze da se napravi od M33 da bude DM33.
Menja se: klipnjace, klipovi, glava, usisna grana i PVP sa cevima. Ko radi celu kompletnu generalnu na tom motoru pa ionako menja klipove, glavu , i recimo pumpu, njemu se isplati dodati klipnjace i tih jos par sitnica i dobiti tih 10 konja.
Definitivno se dobija mnogo sposobniji motor a samim tim i traktor.
Bubu, ta ideja sa gumama 32 je odlicna za transport, a i za drugo.

Klipnjace nemoras mjenjati.Ako ih vec mjenjas moras skidati blok za razliku u duzini klipnjaca.

- - - - - - - - - -

ако се неварам 549 има планетарце и менјач са 5 брзина паму опет цркава конусно танјрасти

549 nema planetarce.Osim onog za brze-spore brzine koji imaju svi IMT traktori.
 
Kako cujem PVP je bila kod bosiste.Navodno je sve ok.Sad provjeri prvo cijev koja vodi sa PVP do usisne grane,provjeri vijak koji steze cijev na usisnu granu.U ovom slucaju trebas provjeriti da nisu cijev ili vijak negdje zapuseni.Cijev zan biti nezgodno skinuti pa je zato propusi zrakom. Zatim provjeri kako tradi leptir(klapna) na usisnoj grani.Ako prilikom davanja gasa malo neravnmjerno prima gas moze biti uzrok i ac-pumpa.
 
pa do pola lepo on prima gas ali od pola mi se to desava,kad mu dam gas od pola pa do grara on postepeno prima nema odjednom da da.
 
m33 ima duze klipnjace za 4.8mm.ja mislim da moraju klipovi da se skrate na strug a i model kariaka nije isti,ima nekih razlika.

- - - - - - - - - -

pa do pola lepo on prima gas ali od pola mi se to desava,kad mu dam gas od pola pa do grara on postepeno prima nema odjednom da da.
to su specificne linijske pumpe,ja sam ima 533,samo jednom sam radio reglazu,neke sitnice su falile i mislim da jedna membrana hoce da zeza,ako se dobro secam ona radi na vakum,proveri onu cev od usisne grane mozda falsira vazduh,ima tu nekih sitnica i naravno proveri kako je uzubljena.
 
m33 ima duze klipnjace za 4.8mm.ja mislim da moraju klipovi da se skrate na strug a i model kariaka nije isti,ima nekih razlika.

- - - - - - - - - -


to su specificne linijske pumpe,ja sam ima 533,samo jednom sam radio reglazu,neke sitnice su falile i mislim da jedna membrana hoce da zeza,ako se dobro secam ona radi na vakum,proveri onu cev od usisne grane mozda falsira vazduh,ima tu nekih sitnica i naravno proveri kako je uzubljena.
sve je to ok samo mora da proverim tu cev sutra
 
.Razlika u duzini klipnjaca je tacna..Blok samo treba skidati u slucaju da umjesto klipnjaca od 539 stavljas klipnjace od 549 jer su one krace. Mjere od bolcna klipa i cela klipa su iste na obe vrste klipova.Tacnije mogu se staviti klipovi od 549 na klipnjace od 539 bez ikakve dorade.Jedino je moguce da treba poravnati celo klipa da bi se dobio kompresioni prostor,al to se mora i kad kupujes nove klipove za 539.

Kod PVP 533 falsiranje zraka dovodi do pojacanog gasa i isto tako se desava kad membrana popuca .KOd uzubljivanja ta PVP ima samo dva moguca polozaja.Tacnije kad promasis na fiberu za 180 stepeni tad traktor nemoze da pali ni da radi normalno.
 
Svasta se ovde moze procitati.
Klipnjace se razlikuju u 5mm i ocigledno je da se nemogu kombinovati.
Nema svrhe da opet objasnjavam, sta treba uraditi da bi M motor postao DM
 
E to je traktor gde ne treba nista dirati :ppozdrav: Jednino neki dobar radio staviti i onda je kompletan.

Cekaj malo... da ja mog temeljito operem, ofarbam, kazete mi da bi netko bio toliko LUD I NENORMALAN da za takav traktor ponudi 9 000€ ?!?!? Moj je novija linija i godinu dana mladji, u ovu cjenu radne sate namjestam po zelji kupca ;)


Pa dobro ljudi jeste li vi normalni?!? Ko ovo kupi za te pare nije normalan covjek i ja mu to u oci kazem kad ga vidim... Za te pare ima puuuuno boljih traktora te klase. Volio bih i ja da to toliko vrijedi ali nakon mojih iskustava NEMA SANSE...

Izvinjavam se na "povisenom tonu" ali sam jednostavno lud kad vidim ovakav "realan" oglas...
 
@bobo Ja sam komentarisao traktor nisam oglas, sto se cene tice jeste malo astronomska sad kad bolje pogledam oglas ali samo traktor kad bi komentarisali onda nema zamerke za taj model. I onaj model DLI bez prednje vuce je odlicam ali ovaj 4x4 je bomba.:ppozdrav:
 
Svasta se ovde moze procitati.
Klipnjace se razlikuju u 5mm i ocigledno je da se nemogu kombinovati.
Nema svrhe da opet objasnjavam, sta treba uraditi da bi M motor postao DM

Ja inace nepisem previse bez potrebe.Forum i sluzi da bi ljudi raspravljali o mogucnostima i iskustvima kojeg ja licno imam na pretek. Cak sam imao priliku i licno da radim na motoru gdje su ljudi usljed neimastine i nedostupnosti dijelova napravili od DM motora M motor. Sve je moguce kolega ako ima imalo prostora i kad muka natjera. Tako i u ovom slucaju.Ako hoce krace klipnjace jedini je nacin takav ,e sad je li to izvedivo u praksi to je druga stvar.. Razlika je u tome sto nema potrebe za nekim doradama ako nije potrebno.

- - - - - - - - - -

мој комшија је ставиона 539 веће гуме 12.4 28 казе болје вуче ,оре али јевећ три конусно танјраста заменио од тога су два била имт ја сам лично ишао у имт да их купим један је био кочански сада једва чека да замени гуме и да врати стандардне

Mjenjace ih komsija vjerovatno jos dosta dok ne zamjeni kuciste diferencijala(kuciste trkaca).

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
@lisnik
Ma sve je u redu, nisu ni meni improvizacije strane, ali opet: staviti na DM klipove od M i skratiti ih 5mm, stvarno prvi put cujem.
Kako je nabudzio bos pumpu i cevi? Morao je staviti glavu od M?
Da neko pravi bolje(M na DM) to mi je savrseno jasno, ali da neko od DM napravi M i jos to masno plati, stvarno ne razumem.
Nesto cudnije odavno nisam cuo.

Za diferencijal se slazem. havarije na K/T zupcanicima su odgovorna uglavnom losa kucista i losa montaza.
 
монтаза није лоша наштелује се супер после штелованја провлачи папирић не пресече га нигде а штосе тиче кућишта како проверити дали је добро
 
E to je traktor gde ne treba nista dirati :ppozdrav: Jednino neki dobar radio staviti i onda je kompletan.

Možda, ali samo možda!!!

Ajde ovako da rezimiramo....traktor je 549 iz 2005. godine, alooo pa to je novo!!!, a ovaj je komplet prefarban i ima nove gume, a kao samo 1700 rh??? Ko tu koga ljudi moji!!!!???
Meni miriše da je ovaj traktor bio toliko izlupan i izganjan negde u šumi da su ga jednostavno morali sređivati da bi se mogao prodati dalje, pitanje je samo dali je rasklapan i dali je mehanika dirana, to je sad teško utvrditi, gotovo nemoguće pošto je zakamufliran bojom.
Tu definitivno nešto debelo smrdi, daj Bože da nije tako!

A o ceni neči ni raspravljati, šta je previše je previše!!!
 
Ako je i sredjivan svaka im cast odradili su odlicno posao.. Mi ne mozemo da tvrdimo dali je lupan ili nije kad se niko od nas nije cuo sa prodavcem i nije ni video traktor uzivo, mozemo da kazemo da traktor za izled ima cistu desetku odradjeno je sve do sithih detalja i ako je sve tacno sto je navedeno u oglasu onda je i cena manje vise tu negde. E sad kad ce da crkne prednja vuca stvar je od slucaja do slucaja i od vozaca do vozaca. Ja sam imao prilike da vidim par puta takav traktor ovde u mojoj okolini i ja sam se odusevio mali okretan brz i jak, to covek sam zakljuci kad ga vidi a i vlasnik je imao samo reci hvale.. Ja prenosim moje licne utiske za tu seriju traktora, na zalost ne posedujem ga pa ne mogu da pricam o kvarovima ali ako mi se ikad ukaze prilika kupicu jednog takvog.
 
Pa za te pare 9000e biras IMT 577dv koji ovog 549 nosi u zibima.... Ovaj traktor za mene nikako nevredi 9000e!!!!!
 
Nazad
Vrh