IMT

Da rezimiramo:
Moze da se napravi od M33 da bude DM33.
Menja se: klipnjace, klipovi, glava, usisna grana i PVP sa cevima. Ko radi celu kompletnu generalnu na tom motoru pa ionako menja klipove, glavu , i recimo pumpu, njemu se isplati dodati klipnjace i tih jos par sitnica i dobiti tih 10 konja.
Definitivno se dobija mnogo sposobniji motor a samim tim i traktor.
Bubu, ta ideja sa gumama 32 je odlicna za transport, a i za drugo.
 
нема смисла то радити на 539 ника није фалило снаге већ тезине ,а ако му се ставе веће гуме да би могао више да запне онда ће веровтно откинути конусно танјирасти
 
Naravno da ima smisla to raditi.
Snage uvek treba(freziranje, tanjiranje, oranje, baliranje, brdska vuca itd).
Kon/Tanj nebi bio problem, na 549 je prakticno isti.
 
ако се неварам 549 има планетарце и менјач са 5 брзина паму опет цркава конусно танјрасти
 
Bilo bi problema sa kon. tanjirastim .Pogotovo sa većim točkovima .Nebi mogli da klize nego bi dobro zapinjali a to konusno tanj. kod 539 nevoli.Za transport bi bilo dobro ,ali desi se ono ajd da povučem na brzinu da nemenjam traktor i kvrc.
 
ne znam dali moze glava od 549 na 539 posto ovaj ima dodatna tri safa sa strane i dali je isti raspored ostalih safova i pitanje je hod klipa mislim da se razlikuje (za hod nisam sigutran)
 
Nebi nista kvrcnulo. Ti prenosnici se i ne projektuju 'knap' vec sa poprilicnim stepenom sigurnosti da omoguce preopterecenja.
мој комшија је ставиона 539 веће гуме 12.4 28 казе болје вуче ,оре али јевећ три конусно танјраста заменио од тога су два била имт ја сам лично ишао у имт да их купим један је био кочански сада једва чека да замени гуме и да врати стандардне
 
Bojim se da je kod vaseg komsije nesto drugo u pitanju(losa montaza ili lose ulezistenje diferencijala itd..). Razlika izmedju 11.2 i 12.4 je zanemarljiva da bi uticala i lomila K/T zupcanike.
Znam nekoliko ljudi koji na 549 godinama koriste 14.9-28 bez ikakvih problema.
 
мозда углавном он казе никад виш е веће гуме

Moj imt 533 nosio 25 g. 12.4/28 kako je iz fabrike izasao,pa kratko vreme 5-6 god. 11.2(greskom kupljene) i zadnjih 10-ak g. ponovo 12.4 i nista mu nije falilo niti fali,a evo sad ce 40 g u maju mesecu kako je kupljen davne '74-te na sajmu u NS.
 
U prirucniku za rukovanje i odrzavanje traktora IMT 533 pise da mogu da se stavljaju veci tockovi ali ja ne mogu da pronadjem taj prirucnik sada da vam opravdam tu cinjenicu. Postoje fabricke felne, isto je srce kao na 539 samo je bandas drugaciji.
 
Nazad
Vrh