IMT

Za kakav veci klip,ja te mozda nisam razumeo ali kolko znam 539 i 549 imaju isti promer i hod klipa 91,44x127?

Pa ni ja nisam siguran,jedan covek prica da se samo glava zameni, presteluje bos pumpa i to je to, a danas mi drugi covek kaze da nema sanse samo promenom glave da dobije 10 konja i da mora veci klip. E sad sta je tacno to i mene interesuje i zanima me ako je neko to radio kako mu se pokazao taj traktor, koliko je to resenje pouzdano?
 
Pa mora da bude drugaciji klip jer IMT 549 ima direktno ubrizgavanje u komoru a IMT 539 ima pretkomore u glavi... Stoga se i klip razlikuje zar ne.... :osmeh:
 
Pa to znaci da pored glave od 549 moraju da se stave i klipovi od 549, a da li to moze da se uradi bez neke obrade bloka ili ne?
 
Ja ne znam sto se vi zalite na te 577 DV iz zadruge kad je svaki od njih ko zna kad prebacio cifru od 10000 sati? I ja sam kupio 577 DV iz firme pa sam nasao namerno ubacen srafciger u menjac jer je sofera nervirao traktor pa je hteo da mu presudi ali nije crkao njemu vec meni posle par meseci. Taj isti traktor je i otkinuo radilicu i zupcanik od 5. brzine kad je najvise trebali ali mu ne zameram jer je ipak iz firme i nije skupo placen i kupljen je na blef.. :D

Mnogi ne podmazuju te zglobove na prednjoj vuci pa se posle cude sto se klimaju. Jeste da je procedura malo vremenski zahtevna spram onoga sta se ucini ali mast cuva zglob. Kada sam mazao zglobove na mom DV-u, primetio sam da to nikada nije bilo mazano ali srecom bilo je tragova masti na cepovima.. :)
 
Pa ni ja nisam siguran,jedan covek prica da se samo glava zameni, presteluje bos pumpa i to je to, a danas mi drugi covek kaze da nema sanse samo promenom glave da dobije 10 konja i da mora veci klip. E sad sta je tacno to i mene interesuje i zanima me ako je neko to radio kako mu se pokazao taj traktor, koliko je to resenje pouzdano?

Kazi ti tom majstoru sto ti je rekao da treba "VECI" klip kazi mu da se mane mehanike neka promeni zanat nije to za njega!
 
Kazi ti tom majstoru sto ti je rekao da treba "VECI" klip kazi mu da se mane mehanike neka promeni zanat nije to za njega!

Nije mi rekao majstor, vec drug uz kafu kad sam pomenuo ovu ideju, njegov zanat i nije mehanika, vec elektrika, tako da nisam ni prihvatio zdravo za gotovo to, zato i pitam nekog na forumu ko se razume, sta sve treba da uradim da bih od starog dobrog 539 (88god, 4300 radnih sati) u buducnosti eventualno napravio 549.

Prednost je veca snaga, a sta mogu da budu mane i da li se isplati raditi tako nesto?

Unapred hvala svima na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
To da je dobro. Napravili bi oni u fabrici. Ako već hoćeš tako nešto, prodaš 539, dodaš novac i kupiš 549. Ili za iste pare kupiš 542 stari tip.
 
Kod mene 539 I manji plug 2 brazde u oranju idu I stanu, ima konjaze ali nema kilaze da prenese na tockove, nema ni menjac kao 549, ne moze ni prskalicu od 660l isto da nosi kao 549, IMT spartac 4 reda u drugoj vuce solidno, kao I sejacicu olt ili becker. Jedino bi mu mozda znacilo u drojanju sa 4 krilnom drljacom tu hoce da se gusi malo, ali mislim da nije vredno prepravke.
 
I ja se vodim idejom da stavim motor od 549 na moj 533 ali samo zbog toga da bi mogao vise u transport da ide. Resenje za osvezenje je i zamena tockova zbog redukcije obrtnog momenta sa 11.2 R28 na 12.4 R32 i srazmerno zadnjim da se stave i prednji tockovi i koji teg zbog jos bolje trakcije.
 
Razlika je u obliku klipa.Znaci klip mora da se mjenja.Precnik klipa je isti. Celo klipa 539.

Čelo klipa 549.

Mora da se mjenja glava motora posto nisu iste glave.
Trebalo bi da se i PVP mjenja.549 nema sa klipnom pumpom.Znaci trebala bi biti rotaciona PVP.
Usisna grana je u kontra smjeru pa bi trebalo da se prepravlja usis.
Rupe na karteru za kopcanje prednjeg stela nisu sve iste.Ako se dobro sjecam neke od rupa nepasu pa i tu ima malo dorade ili zamjena kartera.
Duzine klipnjaca nisu iste .Neznam kako bi se to odrazilo na snagu.To bi trebalo neki inzinjeri da racunaju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh