IMT

Putin rađena je samo leva strana a pošto je na dotičnoj strani bio stari tip prednje vuče a na desnoj novi odlučili smo kada već sve menjamo da i na nju ugradimo novi tip jer je dugotrajniji od starog.Menjani su sledeći delovi.Zglob,kratka poluosovina sa zupčanikom,šerpa,kompletan kavez sa trkačima,semerinzi,podloške i navrtke.Sve to je koštalo okruglo 600 eura s tim da sam kavez sa trkačima uzeo polovan jer je nov dosta skuplji.Skupo planinarenje.
 
Ta tvoja vuca je onda opasno kalemljena. Jel taj traktor fabricki DV ili je naknadno vuca ugradjena?

Imam ja drugara koji je imao 577 DV pa je rekao da DV ne valja a kod njega bila vuca sa 579 stara jedno 35 godina i sa Bog zna koliko radnih sati a jedini problem mu je bio ostecen navoj za centralnu maticu na glavcini pa se desilo da strci tocak kad ima sve tegove napred.
 
Sigurno jeste skupo npr. original zglobovi su nemački i koštaju oko 250e srećom imamo i mi pametnih ljudi pa rade remonteza 50e
Brate Putine kupi savremen zapadni traktor kod njih se to ne kvari :riba:
 
Cekaj malo... Za Brenu je zglob kardana prednje vuce kod nas RAVNO 500€ jedan... Jasno, kompletan sa lezajevima i osovinicama. Samo da poluosovine nisu ostecene, to je pun pogodak. Naspram brene, sedmica je jeftina ;) Na svu srecu imam kompletnu dugacku poluosovinu skoro pa novu i pola kratke sa jako dobrim zglobom u rezervi. Moje na traktoru malko klimaju, ali to nije strasno, da se reparirati, nije oslo pre daleko...

549 me skoro dobro izuo za prednju vucu. Pukao medjuzglob, i mrdaj vamo, mrdaj tamo i trazi novi i isto su mi rekli neku astronomsku cjenu za zglob... Kosjerac s foruma je imao neke poluosovine kod kuce koje su, kako kaze, bile kod njegovog komsije u 549 i donesao mi ih je u Rumu na vasar. Odnesao sam ih kuci i NIKAKO da je to uglavim u moj prednji most; zglobovi jednostavno ne mogu uci izmedju uski rukavaca, pre glomazni su. Poluosovine s grajfovima od 549 a zglobovi kao za brenu...

Na kraju sam odlucio riskirati i zavario sam zglob u centar i oko njega lupio jos jedan prsten pa zavario i njega. Ugradio sam nove krizeve s mazalicama i za sad se ne klima.
 
Jbg, ja sam se osigurao na jedno dulje vrijeme... imam prakticno dva skoro nova zgloba u polici, dva osrednje koji su na traktoru i dva jako razlokana sto mi je kosjerac dao... Mozda se i ovi kosjercevi daju spasiti piksiranjem vidjet cemo kad na njih dodje red.
 
Cuo sam pri kupovini polovnog stranog traktora buduci vlasnik dobija I stanjku (uze), dali za ne daj Boze slepanje ili nesto gore, kada se zapadnjak pokvari.
 
Bobo pa onda 549 ima dva tipa prednje vuče, te poluosovine su skinute sa 549 dv, pa me čudi kako nemogu da stanu, ajd slikaj prednji most kada budeš imao vremena.
 
549, 577 i ostali imaju tri tipa prednje vuce. Razlika je u stapovima poluosovina. Za delove zglobova(suplji krst, osovinice, soljice) javite mi se preko PM, imam originalno resenje za to.
 
Kosjerac, nema sanse da stane izmedju rukavaca... Nema ni milimetar lufta. Kad sam na ovaj moj manji zglob navario prsten, kad full smotam u jednu stranu maaaalo sasvim je zuljao o prednji trap. Da sam napravio prsten od debljeg materijala, morao bi ga strugati na manju mjeru.

Sad cekam da i druga strana pukne, i nju onda ceka prstenovanje i varenje i dok ide, ide...
 
Bubu imao je prednju vuču oduvek ali je došao iz Agrounije kod mene a tamo su budžili šta su imali.Na Breni prednja vuča traje mnogo duže nego na 577 jer je ceo sklop dosta jači.Zglob sam platio 150 eura nov iz domaće radinosti.Pravi ih neka firma kod nas sa INA komponentama,videćemo koliko će trajati.
 
Onda ekstra. :haha: Od kada je kod nas sve smo mu živo uradili sem motora koji je još uvek u o.k stanju za divno čudo.Pošto je odande tvoj traktor pogledaj da mu nisu možda navarili radilicu švajs aparatom.To im je kanda glavni alat bio sa kojim je sve popravljano.
 
Nazad
Vrh