IMT

Ja ne bi odustajao dok ne resim kvar. Evo kako je to mene zezalo,tako da verovatno imas manje muke,barem finansijske,ne znam opet,mozda gresim. 2010 godine kad sam ulazio u poljoprivredu,kupim traktor 542 u decembru 2009 godine generalno uradjen. Radio od decembra do aprila. Uzorao s njim 2 hektara,ostalo bilo uzorano. Doslo prolece i odem da tanjiram da bi sejao kukuruz,i na pola hektara,nesto pocne purnjati iz motora. Stanem,pomislim pregrejao sam ga iako sat pokazuje 80 stepeni temperaturu,pogledam u hladnjak,ima vode. Da ga upalim,nece. Zovem coveka od koga sam kupio traktor,kaze dovuci ga kuci,sad cu ja da dodjem da vidim sta je. Dosao kuci,otvorio motor,kaze pukao dihtung glave i glava motora,i ubedi on mene da sam ja kriv za to,ajd kupuj to novo,namontiraj i teraj dalje. Malo je vise izdrzao i ponovo isto,ponovo me ubedio da sam ja kriv. Treci put je on kupio glavu,i ta nije dugo izdrzala,a sve se desavalo kad je traktor bio najpotrebniji. Onda ja njega nazovem i opsujem ga onako lepo. Zovem majstora iz sela,koji to zna lepo uraditi,kupim ovoga puta indijsku glavu,punu upola jeftiniju nego imt-ovu original koja su prethodna 3 puta kupovana,svaka me kostala dobrih 30000 dinara,namestili,i evo od tad do danas taj traktor trpi ne rad,nego izivljavanje. Tri sezone radio silazu,nista lako,temperatura nikad ispod 95-100 stepeni,ali je islo. Oranje,tanjiranje,kosenje s roto kosom uglavnom s 4 diska,ali je radio i sezonu sa 5 diskova kosom,sve je to tezak posao,2 vozaca,znalo se da traktor radi toliko dugo da je gasen samo nafte da se dolije. Radio je i lake poslove,i to puno. Motor je poceo da popusta,malo dimi na iber,ima 1720 radnih sati posle generalne,odnosno montaze dobre glave, 2013 je dobio naslednika u vidu imt 585 za teske radove,ali njegov zivot je tek malo olaksan. Tako da,Miroslave,ne odustaj dok ne resis problem pustanja ulja na semering. Ja izgleda imam problem na 585 u vidu napuklog bloka,ali do utorka kad budem isao na oranje da ga opteretim necu da donosim zakljucak.
 
Nije mi sad jasno ako je utvrdjeno da radilica i remenica ne bacaju,odnosno da je to zanemarivo,odakle onda onih 5mm sto je neki majstor utvrdio?Stvarno cudna stvar kao da su gremlini u njemu.
 
Posto sam se zakleo da onoj prokletinji vise necu prici,cale se malo angazovao...kupio nov semering,novu remenicu.Danas je dosao kod nas licno gazda mas.radionice sa radnikom.merili komaparatorom radilicu,staru remenicu.Cale im dao novu remenicu i nju su cacakali...radilica je imala 0,2 mm,a remenica 0,25mm,tako reci nista.Nabacili nov semering,novu remenicu,startovali motor...nije izdrzao ni 10 minuta...prosrao se na semering,kao da ga ni nema...
Zao mi je samo vremena,zivaca i naravno para ulozenih u to...::jako_besan:: od traktora.Ovo mu je bio zadnji pokusaj i da hoce otac dalje da se muci oko njega,ja mu to vise necu dozvoliti.Ili ce iz naseg dvorista ili ce iza supe,pa u delove kome sta treba.
Kako baca 0,25 remenica, jel' radijalno, okrece se u elipsi? Ako je tako onda je problem u krivoj radilici. Semering moze podnijeti do max. 0.3 mm ako je promasena mjera u precniku klizne povrsine, tj ako je "u minusu".Elipsasto kretanje i odstupanje od 0,25 zaptivna ivica semeringa ne moze podnijeti zbog brzine okretanja, jednostavno ivica kad je podigne brijeg, nema vremena da se vrati. Prosto receno ne moze da "zvace" npr 1000 puta u minuti a da ne pusti ulje. Pogotovu posle 10min rada kada se ulje razbije, odnosno postane rjedje i vruce.
 
Jel neko ima iskustva sa preradom imt 539 u 549? Blok je isti, samo ide obrada za veci klip, ide glava od 549, menjaju se dizne i bos pumpa mora da se presteluje. Jel neko od clanova to radio ili ima iskustva sa tim?
 
Kako baca 0,25 remenica, jel' radijalno, okrece se u elipsi? Ako je tako onda je problem u krivoj radilici. Semering moze podnijeti do max. 0.3 mm ako je promasena mjera u precniku klizne povrsine, tj ako je "u minusu".Elipsasto kretanje i odstupanje od 0,25 zaptivna ivica semeringa ne moze podnijeti zbog brzine okretanja, jednostavno ivica kad je podigne brijeg, nema vremena da se vrati. Prosto receno ne moze da "zvace" npr 1000 puta u minuti a da ne pusti ulje. Pogotovu posle 10min rada kada se ulje razbije, odnosno postane rjedje i vruce.

Komparator je bio postavljen unutar remenice gde ide kajs.Neznam,ovi iz radionice kazu da odstupanje radilice i remenice nije uzrok propustanja ulja kroz semering.
Dva semeringa ne bi resila problem jer bi taj drugi bio naslonjen na remenicu i od cesanja bi brzo propao.
No necu vise da davim,videcu sutra sta cu.Nemojte samo komentarisati ako ga budete videli u oglasima.
 
Jel neko ima iskustva sa preradom imt 539 u 549? Blok je isti, samo ide obrada za veci klip, ide glava od 549, menjaju se dizne i bos pumpa mora da se presteluje. Jel neko od clanova to radio ili ima iskustva sa tim?

Za kakav veci klip,ja te mozda nisam razumeo ali kolko znam 539 i 549 imaju isti promer i hod klipa 91,44x127?
 
O majku mu i 577....
Mirmag, nedaj to u oglas, znaš šta imaš kući i sredite to.
Ja da sam na tvom mestu otvorio bi ga nazad, karter dole, radilica van pa s njom u mašinsku nek ju ponovno provere, nešto tu nije selo kako treba.


Al ajd svejedno da pitam!
Dal se može uvesti iz Srbije polovan traktor u Hrvatsku??:osmeh:

Da takav neki s greškom na motoru dođe meni u ruke, sredio bi ja njega, pa makar krv pišao od muke!
 
Tačno tako pa i malo više.Za stari tip p.vuče delovi su nešto jeftiniji dok za novi tip papreni.Prošle jeseni sam imao tu igranku i izuo sam se pošteno evropski.
 
Колико си платио делове ако није тајна,јеси радио комплет све на пв...Искрено иако предња вуча има доста предности,ја бих га ипак купио без ње,у равници он свој максимум лако показује и без ње...е сад већ у брду не бих да улазим у то,поготово у шуми..
 
Mirmag- Nije mi namera da se hvalim ali da ispricam i ja moju pricu sa S44 motorom... Kad sam kupio kombajn bio je motor zaledjen preko zime i metor je mesao ulje i vodu,to jest voda prolazila u karter... Moj cale je hteo da zove majstora iz sela tu da nam uradi motor a ja nisam hteo (jer mi trazio 400e za ruke),razmisljam sam nemoze biti to tolko tesko... I tako krenem ja sa rasturanjem,izvadim motor i u radionicu skinem glavu,odnesem na proveru glava uredu i onda znam sta mi je ciniti... Povadim sve iz bloka skinem dekle sve sve sve ostane samo blok.. Odem u Rakovicu i kupim nov blok motora,u masinsku radionicu mi samo ubace hilzne 101 i klipove (polu skolp) sve ostalo ja sam kod kuce i ako nikad ali nikad pre toga nisam radio S-44 motor (druge motore jesam)... Prednja dekla (prva) ja mislim da nemoze da se ne stavi na mesto to je mala sansa jer onaj drzac zupcanika razvoda bas bas knap prolazi kroz nju tako da to odpada po meni... Posle toga sam motor uzubio sve lepo i stavio prednju deklu semering zadnji semering i sve to sklopio sam bez icije pomoci i vratio motor na mesto pa tek upalio bez ikakvih problema.... Motor je suv ko barut (pritisak ulje nikad ispod 4),ne curi na semeringe ne nista... Pa kad sam ja uspeo da sklopim motor takoreci pocetnik, neverujem da su nesto pogresili profesionalci i mnogo bolji majstori od mene (nisam ja niakav majstor po meni jos uvek!!)..

Moje neko skromno misljenje je da ti ponovo skines karter i radilicu!!!! Ja sve verujem da su ti zamenili radilicu i da je mozda ta radilica i pre toga imala tih problema!!! Skini radilicu i odnesi je ponovo na proveru... Jer si kupio novu remenicu??? Cak i to setnje sto oni zanemaruju meni deluje mnogo jer pri velikoj brzini semering jednostavno uvek stoji ne zalepljen za remenicu!!!

Sto kazu kolege i meni dodje da sednem u auto i da dodjem i probam da pomognem pa koliko znam i mogu.... Stvarno nema smisla da te to zafrkava vise.... :udri:
 
Ma, ide i po brdu, ne brinite nista... Jasno da se osjeti proklizavanje i da se cesce koristi blokada diferencijala ali daleko od toga da nece raditi. Jos ko ima nazad tegove u felgama, taj je na konju.

Kod nas sedmica da li s prednjom vucom ili bez nje vuce 757.20 ili slican plug 2x14" i nista vise, nista manje. Eventualno trobraznjaka 10" ili 12" ako se neko zeli "igrati oranja"...

Evo, kardan prednje vuce mi pomotan na 5106 i cjelu jesen proslu radimo bez prednjeg pogona posto kardan jako brzo "potrosi" krizeve u tom svom "vitlanju". tanjurali smo i frisko oranje, i orali smo bas dosta, samo kad sam po kisi orao kukuruzoviste i blago uzbrdo, tu sam tek morao koristiti speru a vucem 3x14" plug. Tako i sedmica s 2x14" ako je dobro nazad opterecena, ne boji se brda i bez prednjeg pogona.

Vec sam puno puta rekao, vise me puta izvukla prednja vuca kad je u rikverc trebalo ici uz neko brdo, nego u naprijed npr kad se s beracem prednji krajem naglavim u neki kanal ili sumu, vrijeme u jesen klizavo a njiva ide nizbrdo... bez prednjeg pogona da te gura u rikverc, nema izlazenje bez da te netko drugi slepa. Imas vecu slobodu u radu kad znas da u prednjoj vuci imas "keca u rukavu" ako zatreba. bez prednjeg pogona moras racunati dva koraka u naprijed ;)

Jos mi samo jedna solidna sedmica fali ;)
 
Ko moze znati u kakvom je stanju, dok se ne proba na njivi. Nekada je jaka cena bila neko merilo kvaliteta masine, vise ne.
 
Nazad
Vrh