IMT

Ja sam do sam menjao akumulatore ko carape i stalno smo prebacivali sa jednog na drugi i kad su traktori upaljeni i kad su ugaseni cesto su paljeni sa akumulatorm i posle skinut i ide traktor bez njega samo moras paziti na kleme i na polaritete.. po svemu sudeci ja mislim da si ti neku zicu malo jace cimnuo i izgubio neki kontakt. Trebas da nadjes nekog elektricara ako neces sam da petljas koji ce sa istrumentom da proveri. Meni na primer jedna dioda je crkla na altenatoru ali on i dalje puni dobro kontakt sijalica sveti tek tek se primeti ali istrument pokazuje da je voltaza dobra tako da necu da cackam dok skroz ne crkne. I kako si ustanovio da ne puni?
 
ma proverio sam unimerom nisam bas toliki laik...radim iz hobija mehaniku, limariju a evidentno cackam i oko elektrike...
Ja sam do sam menjao akumulatore ko carape i stalno smo prebacivali sa jednog na drugi i kad su traktori upaljeni i kad su ugaseni cesto su paljeni sa akumulatorm i posle skinut i ide traktor bez njega samo moras paziti na kleme i na polaritete.. po svemu sudeci ja mislim da si ti neku zicu malo jace cimnuo i izgubio neki kontakt. Trebas da nadjes nekog elektricara ako neces sam da petljas koji ce sa istrumentom da proveri. Meni na primer jedna dioda je crkla na altenatoru ali on i dalje puni dobro kontakt sijalica sveti tek tek se primeti ali istrument pokazuje da je voltaza dobra tako da necu da cackam dok skroz ne crkne. I kako si ustanovio da ne puni?
 
Nema sanse da crkne alternator zbog toga... Pa naj jednostavnija stvar mi je bila kad upalim traktor skinem klemu i upalim svetla da vidim dal alternator puni... Radio sam to 100 puta i ni jedan alternatr nije crko.. A sto kaze kolega i moj imenjak Nikola koliko puta sam komsiji ili drugu pozajmio akumulator da upali traktor i odmah ga skinemo vratimo na moj traktor a njegov ceo dan radi bez akumulatora (samo izoluje kleme) i ni taj alternator nije crko provereno posle kad je kupio akumulatore ja sam mu odradio instalaciju i alternator je punio...
 
Ciro, sad nesto mislim mozda je taj altenator vec bio u kvaru, bilo je slucajeva kad su prespojile diode ili releji pa je altenator prepunjavao akumulatore sve je radilo ok samo napon stuje je isao mnogo vise od dozvoljenog nije bilo vise sta da regulise napon a kad bi upalili nekog potrosaca pobesneo bi od snage i brzo pregoreo. Tako mozda je to slucaj i ovde kod novog clana neki kvar na diodama ili na regleru i altenator je sam sebe sprzio.
 
Nemojte skidati klemu dok traktor radi ,pogotovo na višim obrtajima. Često crkne alternator.Neznam iz kog razloga meni je crkavao. Opet znao sam orati duže vreme i primetim da je spala klema ili je nešto svuklo ,i ništa nebude,alternatoru
 
Posto sam se zakleo da onoj prokletinji vise necu prici,cale se malo angazovao...kupio nov semering,novu remenicu.Danas je dosao kod nas licno gazda mas.radionice sa radnikom.merili komaparatorom radilicu,staru remenicu.Cale im dao novu remenicu i nju su cacakali...radilica je imala 0,2 mm,a remenica 0,25mm,tako reci nista.Nabacili nov semering,novu remenicu,startovali motor...nije izdrzao ni 10 minuta...prosrao se na semering,kao da ga ni nema...
Zao mi je samo vremena,zivaca i naravno para ulozenih u to...::jako_besan:: od traktora.Ovo mu je bio zadnji pokusaj i da hoce otac dalje da se muci oko njega,ja mu to vise necu dozvoliti.Ili ce iz naseg dvorista ili ce iza supe,pa u delove kome sta treba.
 
Neverovatno sta je tebe snaslo sa tim traktorem...!!!! I majstor iz masinske radionice nije imao nista sta da kaze na to??? JEr si proverio deklu dal nije pukla???
 
Al' je lep ovaj 5173. Ima i prednju hidrauliku i prednji kardan.
Ja ovakav nisam video, pa ni na vašaru u Rumi. :osmeh:
 
Šta mislite? Koliko vredi 585, 78.god.? Ima uradjenu novu limariju, uski tockovi, hidro volan.
 
Tvoj slucaj me potseca na problem sa motorom DM34 koji je posle full generalke (... i nove hilzne) pustao na semening. Motor je otvaran jos cetri (4) puta i upropastio jedanaest (11) semeninga, da bi na kraju majstor iz IMR-a zakljucio da blok motora nije dobar. Inace osim probijanja ulja na semening motor je imao i nesto veci pritisak ulja oko pet bara.
 
Miroslave, nemoj se sekirati! Ja sam na DV-u skidao karter 2-3 puta dok nisam otkrio povremen pad pritiska ulja. Moguce je cak da i prednja dekla nije dobro namontirana.
 
Miroslave nemogu da verujem da vas toliko muci taj semering dodje mi da zapucam iz Pozege da vam pomognem oko toga , nije kriv traktor siguran budi ima neki mali problem sigurno koji vi nikako da ugledate
 
Predna dekla ima vodjice(stiftove) pa moze samo na jedan nacin da se namontira.
Ratko,nemoj da mi persiras,kao da se ne znamo...:osmeh:
Cetvorica majstora su mi bila u dvoristu,svaki je dao svoju dijagnozu i po njoj se radilo...'bem li ga vise ne znam sta raditi...
 
Miroslave nisam ti persirao nego sam mislio na tebe i tatu :ppozdrav:evo i ja cu da obecam ako ne uspete da resite do rume docu drugarski da probam da pomognem.
 
Prednja dekla ima vodjicu i nosi se na zadnjoj dekli ali nisam siguran da li postoje stiftovi izmedju zadnje dekle i bloka. Ali opet, dekle ze privrcu i za karter pa ne verujem da je to pobeglo negde.

Galki, ako budes dolazio onda svrni po mene pa idemo zajedno kod Miroslava :D
 
Nazad
Vrh