IMT

Ali zasto je procureo zadnji semering onda???? :sta:
 
ufffff, ovo je loseee. A kazes da si vec nosio remenicu provjeravati i da je bila u redu... Sta ako je dobila lufta na nutovima pa ju remen drzi zategnutu u jednom pravcu i dok se radilica vrti i tu moze doci do klimanja...


Ajde, rijesi vise te probleme, dobri su to traktori, steta je sad da ga ne uradis kako treba. Smucilo ti se sad al kad proradi kako treba bit ces sretan kao nikad. jasno stvar da bi i ti kao i svi mi voljeli u istoj situaciji da je sve uspjelo od prve ali kad to tako ne ide i to onda kosta i novaca i zivaca...
 
i meni je sad pukla kosta 100 evra polovna pa cu sad da trazim po vasaru da vidim dal moze nesto da se nadje jeftinije

Ta dekla se prodaje za plafon 50 evra i to zapravo i prednja i zadnja dekla za te pare. 100 evra je mit koji je neko izmislio.

E zbog slicnih problema Miroslave ja mog oca odavno ne slusam. Lakse mi je da ispravljam svoje greske nego tudje i da tako skolu placam.
 
ufffff, ovo je loseee. A kazes da si vec nosio remenicu provjeravati i da je bila u redu... Sta ako je dobila lufta na nutovima pa ju remen drzi zategnutu u jednom pravcu i dok se radilica vrti i tu moze doci do klimanja...


Ajde, rijesi vise te probleme, dobri su to traktori, steta je sad da ga ne uradis kako treba. Smucilo ti se sad al kad proradi kako treba bit ces sretan kao nikad. jasno stvar da bi i ti kao i svi mi voljeli u istoj situaciji da je sve uspjelo od prve ali kad to tako ne ide i to onda kosta i novaca i zivaca...

Ne,nema lufta u nutovima,a neverovatno mi je da je radilica kriva samo na tom kratkom delu.Naci neku remenicu da probam da li ce i sa tom da baca,ako bude isto,onda je radilica.Ali opet koliko pamtim nisam ranije primecivao da je remenica toliko bacala,bar ne toliko da bi procureo semering.
Ciro,curenje je ipak iz menjaca...
 
Prijatelj je doveo majstora,koji mi je inace bio preporucen za generalku(rasklapanje,sklapanje) ali ja poslusao oca pa doveli druge ljude.
Covek trazi da startujem motor i odmah mu je zapalo za oko da remenica puno baca.Skinuli remenicu,a na njoj ocrtano kuda je isao semering posto je rdja uhvatila vanjski deo.Sve to ne bi bilo cudno da je putanja semeringa bila normalna.U ovom slucaju setanje semeringa je bilo preko 5mm(ako me razumete)
Ispalo je da remenica toliko baca da svaki semering procuri bukvalno odmah...
Po svemu sudeci mala je verovatnoca da je remenica kriva,a velika da je radilica da delu gde su nutovi kriva...odkud to,ja pojma nemam i nisam pametan...ispada da je bila kriva,a radila je normalno(ulje nije curelo nigde)U mas.radonici su me obradovali kada su rekli da ostaje na prvoj specijali i da je radilica ok...a sad....
Prekosutra remenicu nosim ponovo na proveru(mada ne znam sta ce reci novog,ako je vec par puta proveravana) pa cu videti sta dalje.I novu radilicu da uzmem,ali opet rasklapanje i troskova do zla boga...
Smuci mi se kada samo pomislim da sam ga hteo okariciti i raditi par sezona tako,umesto toga poslusao oca i pljunuo gomilu para da sve bude cakum-pakum,a ispalo NJESRA....
Mozda su ti u masinskoj radionici zamenili radilicu tebi uvalili deformisanu a tvoju dali nekom svom prijatelju to je vrlo moguce.
 
Mirmag- Zamenili ti radilicu 101% !!!! Tvoju dali nekom svom poznaniku a njegovu uvalili tebi!!! necu da gresim dusu ali nekako treba obeleziti radilicu!!! Znam za primer iz sela kome su dali sasvim drugu radilicu koja naravno nije mogla ni da se montira a da ne zamene dve iste radilice....
 
Nisam baš pratio , al vidim da te muči . Nego vidim da kod semeringa pominjete dimenzije , ali dali su semerinzi uzimani po kataloškom broju , ne mislim na dimenzije . Neznam dali u tom slučaju ima verzija ali kod auta sigurno ima i tu ko radi ozbiljnije nikad ne pominje dimenzije semeringa nego kat broj . Drugo , koji su proizvodjači semeringa koje si uzimao ? Vjerovatno si probavao neki od normalnih , al da priupitam , kao npr corteco, elring , reinz , goetze ... ?
 
remenica je sigurno u ptanju ko zna kako je stezali u strug kad su ti radili tu biksnu,da je radilica kriva nebi mogla da se obradi.
Ovo sto kaze kolega je u pravu verovatno strugar nije dobro doveo remenicu u centar i kada je nabio piksnu i obradio je centar je izasao iz ose i kada dodje na nutove ona onda pocne da baca sto dovodi do unistavanja semeringa.
 
Pa ja ne znam,ali ako baca za 5mm to onda mora da se vidi golim okom sta je u pitanju.Za 5mm ne treba ni majstor ni masinska radionica,samo da covek solidno vidi.Da je milimetar pa aj ne moze sigurno da se oceni,ali ovako nije problem odokativnom metodom da se vidi sta je.
 
Ne seta gore dole,nego kao iskivljen tocak kad pravi osmice(izvinite,ali ne znam strucno sa se izrazim)
Gledajuci remenicu,sa jedne strane trag je 3mm od ruba,a sa druge strane 8mm od ruba
 
Upali bez remenice nakratko i prinesi kimparater na radilicu .Ako nemaš komparater Pokušaj sa kredom.Mislim da nepostoji način da se tu smota radilica.Jedin da razvod nešto ufati.
 
Ja jos nisam imao prilike vidjeti smotanu radilicu.Uglavnom svaka pri nekom naprezanju pukne.Znaci u ekscentru radilica nebi smjela biti.Opet remenica u odnosu na kronere iako baca nebi smjela da pomjera dio gdje su kroneri.Bas zanimljiv slucaj.
 
Ako se remenica pomera aksijalno usled excentričnosti i pritom presmotava semering ,ulje će izlaziti .To opet upućuje da je smotana radilica ,a to je malo verovatno.
 
ljudi kolko sam ja ukapirao on je radio biksnu na remenicu i ta biksna je excentricna jer nisu majstori uhvatili kako treba u strugu(hvatana je spolja najverovatnije)radilica nema sanse da je kriva nebi mogla da se obradi na masini
 
Pa može ponovo da skine tu biksnu i da nabije novu, ali pre toga da napravi alat na koji će da nabije remenicu da bi bila centrična.
 
Nazad
Vrh