IMT

Ako ti nije tesko, skini prednji semering pa vrati remenicu i probaj komparaterom da utvrdis da li remenica baca na radilici. Zadnji semering mozda i ne curi, pozadi cesto moze da se desi da musavi izmedju srafova i nosaca semeringa. Da li si uopste siguran da je motorno ulje to sto curi na sredini traktora?

Identicno je onom sa prednje strane,a curi na onom oddusku iza ploce.
 
Ma da,par desetih ne igra toliko ulogu. Barem ne da odmah procuri..... Da ti nije remenica prestrugana pa da zato curi?
 
Ne pratis ;) Pisao je vec da je remenica bila na vise mjesta na provjeri i na doradjivanju za svaki slucaj i da je remenica uredna...
 
Pratim ali se ne sećam da je spominjana dimenzija..... Možda je za milimetar prestrugana ili više i eto problema! Uglavnom je uvek neka bezveze sitnica u pitanju kod ovakvih slučajeva pa sam pomislio da je možda ovo.... Nzm,nisam pametan..... :sta:
 
Ne razumijem se toliko u fine tehnikalije oko motora na traktorima no sjecam da je prilikom generalne na 539 majstor bio vidno sokiran da u motoru ne postoji neki odbijac ulja... Ja ni dan danas ne znam sta je to a on je jedini koji je po nasem 539 sarafao i to je bio prvi put da se na tom traktoru rastavlja motor. Cudio se kako toliko godina radi bez tog dijela i da nije bacao ulje naprijed. Samo je otac jednom prilikom mjenjao semering na radilici kad sam ja jos bio djete i sjecam se da ga je od oka uglavio i da tu nikad curilo nije...

Kad ovo vidim sta se covjeku desava sad ni meni nije jasno kako je nas 539 radio tolike godine a da nije nista toliko curjelo na taj semering.
 
Za sve te naizgled neresive probleme obicno bude uzrok neka sitnica i neka banalna stvar na koju ljudi ne obracaju paznju.Jedino da je neko imao identican problem i da ga je resio pa da kaze "e to je u pitanju",ovako samo moze da se nagadja.
Ja sam tako sa jednim kolima imao problem i to danima nisam mogo da pronadjem sta je,niti je neko znao da mi pomogne dok mi nije reko stric koji je mucio iste muke.Posle smo svi znali,ali niko odma da se seti.U svakom slucaju steta za takav traktor posle tolikih ulaganja da zavrsi kao kokosarnik.
Ne secam se da sam procitao kakvo je ulje sipano u masinu?Oce ljudi posle generalke da pocaste masine nekom sintetikom i sve je to ekstra sem sto su stare masine za mineralna ulja i onda sinteticko propisaju svuda gde postoji neki zaptivac.
 
Ja sam imao slican problem sa sedmicom, menjao semeringe dok se nije pokazalo da je puknuta prednja aluminijumska dekla.Treba je dobro pregledati jer iole jace stezanje iste napravi problem.
 
Jel moze neko ko ima 577 sa spoljnom hidraulikom da mi posalje neku sliku da vidim kako je odradjeno ??
 
Poslednja izmena:
577 nema nikakve plute na karteru, ima samo 2 gumice na distanceru izmedju mosta stabilnog lezaja do zamajca i kartera. Dihtung kartera je od klingerita. Takodje postoji dihtung izmedju nosaca zadnjeg semeringa i bloka.

@IMT577dv

Fotke imas na netu, samo kucaj svoj nick na Google.
 
Ja sam imao slican problem sa sedmicom, menjao semeringe dok se nije pokazalo da je puknuta prednja aluminijumska dekla.Treba je dobro pregledati jer iole jace stezanje iste napravi problem.
i meni je sad pukla kosta 100 evra polovna pa cu sad da trazim po vasaru da vidim dal moze nesto da se nadje jeftinije
 
Izgleda da je uzrok pronadjen,ali ne bih unapred....
Da nije pala kisa,jos bi lupali glavom,a mozda bi bilo i logorske vatre u dvoristu...
E sad...moze da bude mali,a najverovatnije ce biti malko veci problem.Samo ne znam koga da pozovem na odgovornost,ako bude onaj drugi...
 
Sta ste pronasli jer neka sitnica ili??? :sta: Stvarno nas drzis u neizvesnosti... Znaci kisa je pomogla u resavanju problema??? :osmeh:
 
Prijatelj je doveo majstora,koji mi je inace bio preporucen za generalku(rasklapanje,sklapanje) ali ja poslusao oca pa doveli druge ljude.
Covek trazi da startujem motor i odmah mu je zapalo za oko da remenica puno baca.Skinuli remenicu,a na njoj ocrtano kuda je isao semering posto je rdja uhvatila vanjski deo.Sve to ne bi bilo cudno da je putanja semeringa bila normalna.U ovom slucaju setanje semeringa je bilo preko 5mm(ako me razumete)
Ispalo je da remenica toliko baca da svaki semering procuri bukvalno odmah...
Po svemu sudeci mala je verovatnoca da je remenica kriva,a velika da je radilica da delu gde su nutovi kriva...odkud to,ja pojma nemam i nisam pametan...ispada da je bila kriva,a radila je normalno(ulje nije curelo nigde)U mas.radonici su me obradovali kada su rekli da ostaje na prvoj specijali i da je radilica ok...a sad....
Prekosutra remenicu nosim ponovo na proveru(mada ne znam sta ce reci novog,ako je vec par puta proveravana) pa cu videti sta dalje.I novu radilicu da uzmem,ali opet rasklapanje i troskova do zla boga...
Smuci mi se kada samo pomislim da sam ga hteo okariciti i raditi par sezona tako,umesto toga poslusao oca i pljunuo gomilu para da sve bude cakum-pakum,a ispalo NJESRA....
 
Nazad
Vrh