IMT

Dal je moguce da ima toliko aksijalnog hufta posle generalke da unisti semeringe... Neveujem ali vredi pogledati....
 
tako i ja imam problem na 577,prije polugeneralke ni jedan semering nije slinio,a nakon nje cure i prvi i zadnji!
 
PA covek je toliko puta rasturao valjda je utvrdio gde tacno curi... Nemozemo mi bolje od njega da znamo gde curi... On ipak zna i suguran je da curi na semering....
 
novo ulje je vrlo gadno za procenu gde curi a majstori znaju sta pricam ,a koliko vidim na slici ako su ga sklapali kako su ga i prali nisu neki majstori
 
Bilo kako bilo,jedno je sigurno,a to je da ce malisa(imt533) gadno nadrljati ove sezone.Ima sve da radi sam,jer ovog necu(bar ja)vise otvarati...niti para niti zivaca.Ako stari hoce,neka finansira zajebancije oko njega...ja necu sigurno.
 
Nazalost, ali ovo su stvari koje su vrlo ceste posle popravki. Dobar deo majstora pere ruke od odgovornosti. Do sada sam imao iskustva u dve generalke(po jednom u dva traktora) i jedna polugeneralna auta. Svaka generalna pojede kilo zivaca, brdo para cesto ima situacija, pogotovu ovakvih curenja ulja. Mirmag u svakom slucaju nemoj raditi sa 533 a 577 da stoji iza supe. bar nek teske poslove radi, do tanjiranja i oranja nesto ces smisliti (sdelati).
 
Dal je moguce da ama bas niko nema resenje za tvoj problem.... Ajde svi smo mislili da nesto oko remenice nije uredu a sad i zadnji!!!
 
Ako ti nije tesko, skini prednji semering pa vrati remenicu i probaj komparaterom da utvrdis da li remenica baca na radilici. Zadnji semering mozda i ne curi, pozadi cesto moze da se desi da musavi izmedju srafova i nosaca semeringa. Da li si uopste siguran da je motorno ulje to sto curi na sredini traktora?
 
proveri koliko ima aksijanog lufta vrlo je moguce da zato curi bilo je slucaja da ovi iz masinske malko zeznu
 
Ako majstori nisu zaboravili staviti aksijalce,ako je na remenici mesto za semering ravno i prečnika ~60,5mm,ako nema previše ulja u motoru,karter gas-iber nije zapušen....... onda mora da curi na nekom drugom mestu. Što se tiče zadnjeg,njega ne diraj a verujem da ne curi previše..... Smiriće se on. Dešavalo se i meni da procuri zadnji ali vremenom se smiri. Verovatno je trebalo malo skratiti oprugu..... Ali prednji..... Neverovatno!
Probaj da skineš ventilator i tako upali traktor ali naravski pazi na temp. Guraj do 80-90. Možda ti vent. skenja dijagnostiku...... Bar da si uzeo malo prašine i bacio po motoru dok je bila prednjica odvojena..... Pokušaj sad nekako da ga napuderišeš i to bi trebalo da ti olakša traganje.
Sory možda zvuči kao da ti solim pamet ali mi to nije namera! Jednostavno mi je neshvatljivo da nakon toliko rastavljanja curi na semeringu!
 
Nazad
Vrh