IMT

Skoro pa neresva boljka na IMT i IMR ti semerinzi... Pogotovo zadnji ako je upitanju pletenica,mada ni semering nije nista bolji!!!!
 
@mirmag
Tebe je taj traktor bas napatio... Koliko si ulozio u njega a i dalje nije radno sposoban.
 
Kada zamijenis ponovo semeringe, otvori cep od ulja i pusti ga da radi, pa prati kako ce se onda ponasati.
 
меки проблем мора да постоји немогуће да ниједан семеринг невалја јеси ли сигуран да ибер није запушен
 
Ko zna možda su to nove generacije semeringa, pa "troše" ulje dok se ne nameste kao karike i cilindri. :osmeh:
 
Skidan je cep i merac nivoa ulja,blago duvanje se osetilo na oba otvora,nista posebno...Nije bacao ulje.
Taj motor pre generalne nije nigde pustao ulje,a pusio na iber kao lokomotiva. Sad na 10-ak radnih sati pisa na sve strane.Majstorima sam se zahvalio i rekao da vise ne dolaze.Ako treba,neka sluzi kao kokosinjac,ali ga ja vise otvarati necu.
 
Stvarno ume da iznervira!!! PA sta to moze da bude???? Sta kazu majstori koji su ga radili ili si ga sam radio??? Jer si pitao masinsku radionicu??? :sta:
Ja sam uradio generalku na S44 i evo ga suv ko barut....
 
PA sta kazu sta to moze da bude???? Ajde kao lose obradjena remenica napred ali sto sad i zadnji!! Znaci sigurno postoji neka greska koja se provukla... Rasturi ga ponovo mora da se nadje uzrok...
 
Sto se jedis toliko... ja sam 549 otvarao 5 ili 6 puta zbog KAPANJA ulja na sastavu nazad, na plutenoj brtvi kartera... i opet curi i vise mi je postalo svejedno... Tako i ti, sto odmah vracas predni trap na njega kad ga sastavis?!? sastavi ga onako "na golo" nek stoji na panjevima i upali ga da radi i lakse ces vidjeti sto te pati tj odakle curi.

Majstori koji su radili generalnu moraju otkloniti taj kvar, valjda daju garanciju neku na svoj rad?!? neka skinu motor i nek ga ne vracaju dok ne rijese. Naravno o njihovom trosku.

Takav traktor se ne ostavlja samo tako "za kokosinjac" ipak je to radnik u kojeg su ulozeni novci koje je on i zaradio. Na tvom mjestu ja bi bio uporan dok se problem ne rijesi.
 
ма него шта скочи им за врат и не силази док ти не направе трактор
 
Slazem se sa Bobo... Nemoj tako lako da odustajes.... Cak mozes da upalis motor i neka ga da radi na stolu,samo nekako povezi hladnjak i nekak ga tako da radi dok ne budes siguran zasto curi... A ja bi bogami hvatao za gusu one sto ga radili ako nisi ti sam... !!!!
 
Ma nisam ja radio...majstori slezu ramenima,zato sam se im i zahvalio.Dolazili su iz masinske radionice i konstatovali da nista nisu konstatovali.Remenica je bila na proveri posle mas.radionice jos na dva mesta i niko ne vidi problem u njoj.Najskuplji semering koji ima na nasem trzistu je dva puta postavljan i opet corak.Dzigericu mi je naceo...
Cale me ubedjuje da se ponovo polovi traktor,sada i zbog zadnjeg semeringa.Moj odgovor je njet...
 
Ta dolivaj ulje u njega i samo udri... Mi smo se namenjali tih semeringa koliko oćeš, i jedno vreme ide i samo ispod njega vidiš kapanje ulja... Više smo digli ruke, jer kao i ti samo plaćaj a rezultata nema...

Primera radi mi letos kad sm cepali traktor, menjali zupčanik od 5 brzohodne, promenimo i obe lamele, jer kaže majstor da su bile zamašćenje. Kad je majstor promenuo, mi da upalimo kardan kad ono neće... Štelovao je on to više pute i vezuspešni. Naime kad si telo da upaliiš kardan mpraš si prvo ručicu da pustiš dole preko točkova, kreneš polako napre i u hodu dižeš ručicu gore da ga upališ... Tako sam istarupao 150 kj... Pre jedno 10-ak dana smo orali nešto uslužno, i ja bezveze da probam da li oće, kad ono oće... Eto ko bi rekao posle pola godine proradilo paljenje kardana...
 
Jednom kad se slozi, imat ces jos 20 godina bezbriznog rada s takvim strojem... Mislim da trebas poslusati oca i da se to rijesi. Ajde nekako da nije generalka radjena da nisu ulagane velike pare u motor pa da se kupi drugi motor i teraj dok ide, al ovo je greota da se batali samo tako i ko ga jexx.

Kazem ti, slagao sam i ja 549 i krv mi je popio. mjenjam ulje u motoru na svakih 200 sati i taman iskapa toliko da ne nadosipam od zamjene do zamjene. Nekome bi to smetalo ali meni ne smeta posto nemam u okolici dobrog majstora ko bi se s tim htio zezati (i 539 mi poslije generalne curi na sastavu zvona i motora) a ja sam nemam uvjete za rad.

Ove tvoje "majstore" sto slijezu ramenima bi nalupao tom remenicom da im zvoni u usima. Valjda su skolovani za posao koji rade i valjda imaju potrebno znanje da obave svaki posao koji im se povjeri u ruke... Oni nista ne znaju i to od jednom vise nije njihova briga...

E, kolega to se tako ne radi. Ja sam sudskim putem ganjao da 549 voze u servis i da ga presloze kako treba i tek kad su dobili sudski nalog, dosli po njega kamionom, napravili posao i vratili ga. Dok se nismo sudu obratili isto tako su slijegali ramenima na nov traktor i govorili "sjest ce to na svoje mjesto" "nece mu nista biti" " to ne podlijeze garanciji" i takve fore... Jos uvijek sud nije zavrsen s lopovima ali istina je da je traktor od njih dosao u boljem stanju nego sto je otisao kod njih...
 
:sta::sta: Valjda nisu toliki dripci...Nema viska delova,posto su radili kod nas u dvoristu.
Tu bi trebalo kanistere ulja nositi za sobom za dolivanje,jer tu ne balavi,tu curi....
Ciro,traktor ide iza supe do daljnjeg,pansion za kokoske ce biti otvoren....
 
:sta::sta: Valjda nisu toliki dripci...Nema viska delova,posto su radili kod nas u dvoristu.
Tu bi trebalo kanistere ulja nositi za sobom za dolivanje,jer tu ne balavi,tu curi....
Ciro,traktor ide iza supe do daljnjeg,pansion za kokoske ce biti otvoren....

Resices ti to druze enbrini,nemoj bataliti sad traktor kad si ulozio toliko u njega!!!!! Nemoj!!!
 
Nazad
Vrh