IMT

PA onda nema potrebe za relejem kad savimo H4.. Ona je tu negde 55w zar ne??? :sta:
Ja sam iskreno stavio bez releja na Rakovici i dosta sam vozio po mraku stvarno svetli bolje a nisam primetio nikakvih problema... Sve je ostalo isto.. JAce sijalice ne planiram stavljati dovoljno je i ovo....
 
Nema,ukoliko imaš kvalitetan prekidač. Kad imaš releje onda može bilo kakav šugi bugi prekidač da radi 100 godina. Inače sa dobrim farovima i R2 sijalice (45/40w) mogu lepo da svetle,ali naravski da H4 šljašte iako je razlika u jačini (60/55w) mala.
 
Sinisa i ja sam se zacudio kad sam pogledao na H4 da je mala razlika izmedju njih i obicne sijalice ali primeti se... Valjda je bolje resena sijalica H4...

- - - - - - - - - -

Nemam prekidac ide preko PAL brave... I nema problema... Brava je prva na Rakovici jos uvek...
 
Naravno da je bolje rešena H od R sijalice! Pa ne bi se prešlo na H sijalice da su lošije.... Pal-ova odnosno bosch brava,misliš? Da,njihove brave su ok i radiće bez problema godinama sa bilo kojim sijalicama.
 
Neko je rekao da relej čuva kontakte na prekidačima i to je zapravo tačno. Svaki veći potrošač ako ide preko slabog prekidača mora imati rele. U suprotnom bi se zalepio i pretopio kontakt..Na vama je samo da pročitate na potrošaču vrednosti amperaže i snage i da vidite dali instalacija može da istrpi.RELE JE USTVARI JAČI PREKIDAČ .Daš mu malu struju a on skontači i prenosi veliku.
 
Poslednja izmena:



Evo traktora koji sam vozio danas i juce,krcili smo neki votnjak i vadili neke trupce.Na njemu se nalazi LKT-ovo vitlo od 12 tona(SILA)
 
Sastavljen po cetvrti put bez uspesno.Danas se prednjem pridruzio i zadnji semering...

2s7guvm.jpg


Posle ovog ide na dobos....
 
Kolega, ovo je STRASNO sta ti se desava... Imam slicnu pokoru s jednim mojim strojem ali ga trpim i trpim al mislim da necu jos dugo ni ja imat zivaca...
 
Nazad
Vrh