IMT

Ja i prijatelj otvorili razvod da vidimo taj odbacivac...on je postavljen kako treba,ali oko njega silikona i za izvoz.Majstori nisu stedeli silikon prilikom postavljanja dihtunga na dekli,pa je dosta ucurelo pored tog odbacivaca.Moguce da je to problem,ali to ce se videti kada skolopimo ostatak.
Ako ponovo procuri,dizem ruke...
 
Nzm šta je u tvom slučaju u pitanju ali znam da ponekad probam-rizikujem-eksperimentišem pa na starom semeringu samo skratim oprugu i opet ide jedno vreme a da ne curi! A ovo kod tebe.... Novi semerinzi,ravna remenica pa opet curi.... Neverovatno!
 
img2615.jpg
Ćiro,kakva ugradnja pozicije...baci te farove,to nije nizašta...
kupiš wesem ili 21. oktobar da voziš po mraku kao čovek a ne da ćoradaš s tim
 
To je sledeca investicija!!! Ovi nisu za nista!!! Samo enznam zasto lose svetle dal zbog sijalica??? Jer bi pomoglo da stavim halogene (sa obicnim sesirom)??????
Neznam gde da nabavim te 21 Oktobar??? Mozes li molim te da mi s eraspitas za cenu,pa ako moze da narucim.... U radnjam samo turski farovi u koje kad stavis sijalicu nemogu da se zatvore!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Samo Saturnus stavi i sijalicu sa sesirom H4, 2 releja i da te Bog vidi.

Stavio sam na Rakovicu te sijalice!!!!!!!!!!! Znas sta radi sad kad idem putem i slucajno zaboravim dugacko automobilisti polude... :haha: Samo blicaju... Nisam ni znao da postoje te sijalice H4 sa sesirom kao obicne,ovde na forumu sam cuo... Sad polako na sve traktore stavlajm takve.... :bravo:

- - - - - - - - - -

imaš u juselu 21. oktobar mislim da je komad 1400 din
u taj kakvu god sijalicu staviš on rasipa svetlost,mislim da je do stakla problem
Bubu,gde ima da se kupi H4 sa šeširom?

Da li mozda znas kog proizvodjaca su farovi na njemu sad???? :sta:
 
Ja sam H4 sa sesirom uglavnom kupovao u NS na najlon pijaci. Po prodavnicama se malo teze nalaze ali ih ima.

Releji povezuju akumulator i posebno kratko posebno dugo svetlo a fabricke zice za kratko i dugo svetlo se koriste kao pobuda za relej.
 
A sta bi se desilo kad bi stavio te sijalice H4 bez releja???? Imao sam takve sijalice H4 na mesto obicne samo sam ubacio te i nisam ubacio releje i sve je radilo besprekorno... :sta:
 
Kod farova 21 okt. je problem držač. Blok zakovice (ili nitne) kojima je plastični okvir fara pričvršćen za metalni držač,od vibracija popuste i onda se far klima na sve strane. Neretko plastika i pukne..... Rešenje:umesto nitni staviti vijke debljine 3mm (sa unutrasnje strane fara obavezno staviti podloške) i onda je problem rešen.
 
Au nisam znao da su ti farovi 21 Okt. plasticni!!! Mom drugaru se rasklimali bas kako kaze Sinisa... Nisam bas za te plasticne...
Danas otvarao ove moje farove sto su na 539 i nikad bedniju sijalicu nisam video!!!! Pa ono neverujem da je 30w!!!! JA mislim da moraju bolje da svetle sa H4 kao sto kaze Bubu..
Na rakovicu sam ja stavio bez releja.... Jbg nisam elektricar a ipak sve znam da radim oko instalacije ali relej neznam kako da stavim... Sramota ali istina... ::sramota::
 
Ćiro i Hellini su plastični a i Wesem-ovi... Nema to veze ako je dobro napravljeno. U slučaju 21 okt. je uradjeno kako je uradjeno.... Ali može da se poboljša,to je bitno! Releji nisu obavezni do jačine sijalica 55/60w,ali nisu ni na odmet! Kako kažu kolege čuvaju osigurače ali i prekidač! Za jače sijalice ili više paralelno povezanih onih slabijih su releji obavezni! A u temi elektro instalacija je objašnjeno kako se veže. Ili potražite na netu... Dovoljno je u google ukucati pojam:kako povezati relej.
 
Nazad
Vrh