IMT

dal ti ne curi na ovim nutovima dal ti ne ide neka gumica nemogu da se setim kako bese,ovo kod tebe bas prevrsilo svaku meru:udri:
 
Do kvaliteta semeringa sigurno nije.Bas sam pratio temu i za tako kratko vreme dva puta da procuri traktor koji nista ne radi to je nemoguce,znaci ima nesto sto je lose odradjeno ili nije odradjeno.
 
Daj sliku semeringa da vidimo kako izgleda. Koliko vidim remenica je suva,da ne pusta ulje na zaptivaču razvoda? Ili si obrisao remenicu?
 
meni se sve cini da tu ide neka gumica izmedju remenice i radilice samo jednom sam radio taj motor,zato nemojte da se oslanjate na mene.verujem da postoji resenje.remenica je brisana verovatno
 
mirmag slikaj zavrtanj i podmetac najverovatnije da ulje curi na nutove remenice pa ispod podetaca na zavtnju nemoguce je da semering pusti toliko ulja . Tu mora da postoji oring prsten ili nesto slicno .
 
PA taj odbacivac ulja nemoze da se stavi kontra,ali lako moze da se zaboravi prilikom montaze... :osmeh: Kontra nemoze d ase stavi jer bi upadao izmedju zupcanika....
 
Jasmem da se kladim da pusta na nutove i ako takav motor nikad nisam rasturao sklopi sve pez prednjeg trapa i upli motor negde mora da ovlazi pa cemo videti.
 
nešto mora dihtovati da ulje ne prolazi kroz te nuteve na primeru hidraulike gde god ima takvih nuteva ima i gumica
 
Kada smo izvukli remenicu sa nutova,semering je bio pun ulja...
Evo upravo me je zvao prijatelj iz mas. radionice gde je remenica vracena na proveru.Remenica je u redu,pa ce iza nedelje poslati svog majstora.Danas idem po novi semering,ali se vise ne nadam nicemu dobrom.

Nema tamo nikakvih gumica.Zato postoji taj odbacivac ulja,koji valjda okretanjem(centrifugom)odbacuje ulje koje nadolazi.
 
Je si siguran da je taj odbacivac (limcic) vracen na mesto????? Da nije slucajno zaboravljen prilikom montaze???? Sve je moguce.... :sta:

- - - - - - - - - -

Evo i ja se danas malo zanimao oko inastalacije na 539... Skinuo ona poziciona svetla i stavio zmigavce na njihova mesta a poziciju cu da montiram u far,(pokusacu da namestim) a ako ne moze idu novi farovi... Sutra nastavak radova,treba da namontiram onaj davac (za paljenje kad je reduktor izbacen) ovaj crko,i da pogledam svu instalaciju jos jednom kao i da stavim desni retrovizor... I to bi bilo sve od sminke.... :osmeh:

img2615.jpg
 
Poslednja izmena:
A ja to ne izbacujem... Ovako on nece da upali dok ne izbacim reduktor i odmah znam da nije u ler.... Na njemu sam navikao tako i ne bi sad da pravim drugu naviku jer znate i sami kako je tesko kad naviknes na nesto.... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh