IMT

Ajde, svaka cast... meni je ovo prvi puta da vidim ovaj sistem kuke na IMT-u...

A kako to kuka smeta u oranju? koliko duboko ti ljudi oru da im kuka smeta? na 539 tvornicka kuka kad se jednom zasarafi na ona 4 sarafa ispod nema mrdanja tu je dok ju opet ne rasarafis. nikad to nikome smetalo nije. jednom sam se objesio traktorom na stvarno visoku medju i to sto sam imao montoranu klatecu poteznicu. da je bila kuka, ona je uska i usjekla bi se u zemlju i prosao bi bez problema.
 
Tintoreti to sto si ti okacio i ne lici na 539, a onaj drugi je isti kao klasican 539, verovatno neka varijanta za izvoz... Ajde da samo lici na 539 pa da kazes da ga neko prodaje pod tim imenom, ali on je identican, a te velike gume, poteznica i zastita oko kardana to moze svako da zameni...

- - - - - - - - - -

Ajde, svaka cast... meni je ovo prvi puta da vidim ovaj sistem kuke na IMT-u...

A kako to kuka smeta u oranju? koliko duboko ti ljudi oru da im kuka smeta? na 539 tvornicka kuka kad se jednom zasarafi na ona 4 sarafa ispod nema mrdanja tu je dok ju opet ne rasarafis. nikad to nikome smetalo nije. jednom sam se objesio traktorom na stvarno visoku medju i to sto sam imao montoranu klatecu poteznicu. da je bila kuka, ona je uska i usjekla bi se u zemlju i prosao bi bez problema.

A Bobo to za kuku, ne mora da znaci da ako ti do sada nisi video taj sistem, da taj sistem nije fabricki radjen za neka trzista... Uostalom mozda ju je i vlasnik sam napravio...
 
Poslednja izmena:
Ajde, svaka cast... meni je ovo prvi puta da vidim ovaj sistem kuke na IMT-u...

A kako to kuka smeta u oranju? koliko duboko ti ljudi oru da im kuka smeta? na 539 tvornicka kuka kad se jednom zasarafi na ona 4 sarafa ispod nema mrdanja tu je dok ju opet ne rasarafis. nikad to nikome smetalo nije. jednom sam se objesio traktorom na stvarno visoku medju i to sto sam imao montoranu klatecu poteznicu. da je bila kuka, ona je uska i usjekla bi se u zemlju i prosao bi bez problema.
U mojoj okolini se ore na max 30cm, ali ova kuka je poprilicno nisko u odnosu na druge sto se montirale na imt, plus je jako siroka ,sto se donekle vidi na slici. I jako su masivno uradjene. Zanimljivo je to sto je to bilo samo na fergama godista, otprilike kao i ovog sa "Mascusa".
 
Bobo- Kabina nije nimalo cudna ista je kao na moj 539... Samo su na mj 539 pozicije ispod farova i to mi se nesvidja!!!!! Sad cu da kupim farove koji imaju poziciju u sebi i to cu da izbacim!!!!

img2350.jpg
 
Ajde da se i ja ubacim u diskusiju,90% sam misljenja da je ovo IMT,bas sad gledam neke detalje koji su identicni nasim traktorima,kabina je sigurno nasa s tim da na oba vrata su postavljene brave( kod nas na novijim kabinama nije to slucaj),motor alnaser i alternator su identicni kao na 539(na mom je indenticna kombinacija).Gledam deklu na motoru gde se sipa ulje i gde se zupci pvp pumpa i mislim da nijedan original Perkins motor nema bas takvu deklu,Bugarski ili Indijski motor nije sigurno.Mozda gresim ali cisto sumnjam,sto se ostalih stvari tice vlasnik je mogao sam da nabaci servo na traktor,mada se po boji cini da je sve u originalu,posuda za ulje je na mestu predvidjenom za kompresor,automatska kuka takodje je mogla biti naknadno stavljena,mada ne verujem,sediste traktora je identicno kao i nase,ima bas puno detalja koji su isti kao na nasim traktorima i koji se mogu videti ko dobro osmotri.Cini mi se da se IMT malo potrudio oko izvoznog modela sudeci po detaljima iz kabine i oko instrument table(tapacirana krila) i jos neke sitnice.Gledam oznake na trubama pozadi i na menjacu al se ne vidi jasno sta je utisnuto tj sta pise,mislim da bi to razresilo sve dileme.
 
Kod mene je bezveze ovi kao beli zmigavci to je pozicija!!!

- - - - - - - - - -

Trujo- Kako mislis na toj kabini ima brave na vratima???? PA zar nema svaka kabina brave za ulazak??? KAbina je ista kao moja 100%.. I brave i sve,sa desne strane nema bravu sa spoljne strane isto kao i moja... Ovo je 101% IMT...
 
Ajde da se i ja ubacim u diskusiju,90% sam misljenja da je ovo IMT,bas sad gledam neke detalje koji su identicni nasim traktorima,kabina je sigurno nasa s tim da na oba vrata su postavljene brave( kod nas na novijim kabinama nije to slucaj),motor alnaser i alternator su identicni kao na 539(na mom je indenticna kombinacija).Gledam deklu na motoru gde se sipa ulje i gde se zupci pvp pumpa i mislim da nijedan original Perkins motor nema bas takvu deklu,Bugarski ili Indijski motor nije sigurno.Mozda gresim ali cisto sumnjam,sto se ostalih stvari tice vlasnik je mogao sam da nabaci servo na traktor,mada se po boji cini da je sve u originalu,posuda za ulje je na mestu predvidjenom za kompresor,automatska kuka takodje je mogla biti naknadno stavljena,mada ne verujem,sediste traktora je identicno kao i nase,ima bas puno detalja koji su isti kao na nasim traktorima i koji se mogu videti ko dobro osmotri.Cini mi se da se IMT malo potrudio oko izvoznog modela sudeci po detaljima iz kabine i oko instrument table(tapacirana krila) i jos neke sitnice.Gledam oznake na trubama pozadi i na menjacu al se ne vidi jasno sta je utisnuto tj sta pise,mislim da bi to razresilo sve dileme.
Po meni uopšte nema tu dileme,vidi se iz aviona da je IMT
 
Da mislio sam na ta tvoja poz svetla,kako bi izgledala ona
dupla za zmig od 560 što idu na blatobrane?
 
MA sacu ja to da izbacim!!! Kupim normalne farove i resen problem... Zimgavce prebacim napred gde trebaju da budu i resen problem... Ni meni se uopste ne svidja ovako!!!! A ovi farovi neverovatno kako slabo svetle!!! Nevidis nista nocu!!!
 
Ciro pogledaj bolje :osmeh:,na nasima postoji brava sa unutrasnje strane vrata ali nemaju bravu sa spoljne strane.(bas gl. tvoj IMT)Na IMT-u sa slike brave su sa obe strane,kao i oslonac za nogu,koji kod nas takodje ne postoje sa desne strane.Ima brdo detalja.Voleo bih da su se i kod nas prodavali ovakvi modeli,unapredjenja nisu revolucionarna,ali bi svakako olaksale rad,svidja mi se auto.kuka a posebno servo na traktoru,da je bio skuplji sa ovim dodacima i 1500E ili DEM svejedno,siguran sam da bi opet nasao brdo kupaca kod nas.Steta...
 
Pa tanjiraca je bila osigurana sa klinom za transport i tako mogu lako da je otkacim,naravno sad je spustena na zamlju.... :off_topic:

- - - - - - - - - -

Ciro pogledaj bolje :osmeh:,na nasima postoji brava sa unutrasnje strane vrata ali nemaju bravu sa spoljne strane.(bas gl. tvoj IMT)Na IMT-u sa slike brave su sa obe strane,kao i oslonac za nogu,koji kod nas takodje ne postoje sa desne strane.Ima brdo detalja.Voleo bih da su se i kod nas prodavali ovakvi modeli,unapredjenja nisu revolucionarna,ali bi svakako olaksale rad,svidja mi se auto.kuka a posebno servo na traktoru,da je bio skuplji sa ovim dodacima i 1500E ili DEM svejedno,siguran sam da bi opet nasao brdo kupaca kod nas.Steta...

Upravu si nisam ni primetio bravu sa desne strane... ::sramota:: A ima i stepenik sa desne strane... Ovde su se malo vise potrudili... :osmeh:
 
Nazad
Vrh