IMT

zvake.jpg
Probaj ove ali moraš najmanje 5-6 komada odjednom zvakati da bi se napravilo dosta diht mase. :osmeh:
 
Danas sam isao gledati jedan IMT 577, uocio sam dva nedostatka, pa me zanimaju koliko bi okvirno kostale popravke:
1. Kocnice slabo koce, kada idem napred nekako ukoci, kada idem nazad skoro da ne koce nista.
2. U petu brzinu se ne da usaltati, odnosno da se usaltati ali pri pustanju kvacila odmah zakrci nesto u mjenjacu, po recima vlasnika sinhron treba zamjeniti.
 
Hidro volan uradjen onako kako sam ja i pisao u temi "ugradnja hidraulicnog volana" sto znaci da taj sistem valja... Ovo mi se cini da je neki stranac da ovo IMT-a nije vidjelo... Sumnjive gume, kabina, kuka, naljepnica, zastita oko kardana, hidraulicni volan je tvornicko rjesenje kakvo IMT nikad nije imao koliko znam...
 
Paaa, sve upucuje na to da je ovo "englezer" osim sata koji je zamjenjen nakon uvoza traktora u srbiju da ima manje radnih sati... Sumnjam da mu je to original sat i stvarni radni sati...
 
Hidro volan uradjen onako kako sam ja i pisao u temi "ugradnja hidraulicnog volana" sto znaci da taj sistem valja... Ovo mi se cini da je neki stranac da ovo IMT-a nije vidjelo... Sumnjive gume, kabina, kuka, naljepnica, zastita oko kardana, hidraulicni volan je tvornicko rjesenje kakvo IMT nikad nije imao koliko znam...
Bobo sta je sa kukom i zastitom, sta ne valja?
 
ma to nasi nesto sklapali imao ga moj komsija tesko sr..e od traktora prodaoga sa 300rh. secam se samo da je imao alnaser rumunski,altelnator ruski,farovi ruski,volan od UTb rumunski ijos mnogo gluposti nemogu da se setim davno bese 94-95g.motor neki cudan meni u to vreme menjao sa dihtung glave cinimi se da smo pravili.samo nije imao ovolike gume
 
Paaa, sve upucuje na to da je ovo "englezer" osim sata koji je zamjenjen nakon uvoza traktora u srbiju da ima manje radnih sati... Sumnjam da mu je to original sat i stvarni radni sati...

Po podacima iz oglasa ja bih rekao da je traktor u Engleskoj, a ne u Srbiji, tako da nasi nisu mogli da mu zamene sat... A i ne znam sta je cudno kod kabine, izgleda kao i sve ostale na 539, a zastitu oko kardana i poteznicu mozda je vlasnik stavio...
 
Iskreno, zastita oko kardana je bila nekad na IMT traktorima ali ovakve kuke NIKAD nisam vidio na IMT-u. ili poluautomatske "s krizem" ili automatske koje imaju lance spojene na podizne poluge i bravu koja se oslobadja pomocu sajle u kabini... naljepnica je daleko od originala kao i gume kako mi se cini. Kabina mi je nekakva cudna, ne znam, mozda mi se cini...

A slozit cete se sa mnom da ovakav hidraulicni sistem upravljanja nikad nije bio na IMT traktorima.
 
Iskreno, zastita oko kardana je bila nekad na IMT traktorima ali ovakve kuke NIKAD nisam vidio na IMT-u. ili poluautomatske "s krizem" ili automatske koje imaju lance spojene na podizne poluge i bravu koja se oslobadja pomocu sajle u kabini... naljepnica je daleko od originala kao i gume kako mi se cini. Kabina mi je nekakva cudna, ne znam, mozda mi se cini...

A slozit cete se sa mnom da ovakav hidraulicni sistem upravljanja nikad nije bio na IMT traktorima.
Ja sam vidio ovakvu kuku, i sjecam se da su vlasnici govorili kako je moraju skinuti, jer smeta u oranju, posto je blizu tla.
 
Nazad
Vrh