IMT

To je priča bez kraja pa bolje nepočinjati.
 
људи о чему ви причате...па највећу снагу ови нови тракторски мотори остварују између 1800-1900 обртаја, све преко тога је тошење горива узалуд, јер им је снага све мања и мања...обтни момент им је највећи у распону од 1200-1500 обртаја, када им је на располагању око 90% снаге мотора, а то би значило да тада имају најбољу искоришћеност....


што се тиче ИМТ трактора они имају максимални обртни момент на неких 1300 обртаја, а највећ у снагу на око 1900 обртаја...значи у орању их треба терати ту негде око 1600-1700 обртаја, јер тада не гутају много дизела...
 
img499.jpg


Staro sediste odradilo svoje, a evo interesantne ideje za zamenu ko ima stolicu za komp viska :osmeh:
 
Procureo je i drugi semering na remenici na imt 577...ne znam da li da se smejem ili da placem....
Da li neko zna gde je polozaj semeringa na dekli?Da li ide skroz do odbacivaca ulja ili blize remenici?
Prvi zamenjeni je cesao o remenicu,bio je na dubini od 6mm od ivice dekle.Ovaj drugi smo gurnuli 4mm dublje,ali opet ne do kraja.
U dekli ima 25mm prostora,pa semering moze gde hoce,ali izgleda mu je samo jedan pravilan polozaj.
Skidam ga ovih dana i uzimam drugi semering i pravac masinska radionica na proveru da li je mozda greska u remenici.
 
To je moja muka bila sa Rakovicom i zadnjim semeringom na radilici!!!!!!!!!!!!!!!! MA promenio sam neznam ni sam koliko,malo malo odvajaj traktor,ali nasao sam resenje i za to.. Ali kod tebe nemoze to resenje da bude...
Da ti nisu remenicu ostavili da bude veca nego sto treba????
 
Nije nešto preterano bitno gde će se nalaziti semering,naravno ne može se ostaviti onako da ga remenica jede kao što ti je bio prvobitno namontiran..... Bitnije je da remenica bude pravilno obradjena a površina gde naleže semering ko ogledalo ravna. Naravno pripazi i na prečnike što kaže Ćirko a i na centričnost površine. Moglo bi se desiti da je prestrugana ili da je većeg prečnika ako je navučena čaura na nju. Mada moje mišljenje je da remenica nije dobro obradjena tj ili "baca",ili je neravna površina. Semering nije sigurno jer te dve firme,čije si sem. postavljao,imaju neki kvalitet proizvoda.
 
Ratko,namazano je pre montaze,ali posto je remenica radjena(caura),moguce je kao sto Sinisa kaze da su majstori us..li posao.No videcemo posto su prihvatili da na ime reklamacije pregledaju i premere istu sa novim semeringom(onim skupljim Nemackim)
Pre generalke nikada nije pustao ulje ni napred ni nazad i pored toga ja sam dao da se remenica odradi da se bas to ne desi...i bas se to desilo...i to dva put!
 
Poslednja izmena:
Mirmag- Nisam obracao paznju koliko ima mesta tu na dekli ali dal kojim slucajem moze da se stave dva semeringa???? Samo pitam postoji li mogcnost posto znam da je dekla sira od semeringa ali neznam da li dovoljno siroka za dva semeringa??? :sta:
 
да ти није запушио либер лауф ако запуши онда оће да избија семериг јер и мотор мора да дише
 
Ako remenica nevalja ne vredi... Ali as me zanimalo da li moze 2 da se stave znaci ne... Hvala.. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh