IMT

Ovdje fale zupcanici tzv "sateliti" i nosac za njih, te poklopac... Ne znam kako je to rjeseno na 577 da li poklopac ujedno sluzi kao i nosac za te zupcanike ili su to odvojeni djelovi...

Po meni ne bi trebalo biti jako skupo, o cjenama ne bi pricao, nemam 577 nit imam predodzbu koliko to moze kostati. Za prednju vucu od 5106 sam te djelove dobio skoro pa na kilu tako da to nije mjerodavno...
 
Vojkane fali kavez,trkači,matica,osigurač,poklopac.Stari tip prednje vuče je u pitanju.Kavez sa trkačima za novi tip sam polovan platio 250 eura a koliko je za stari tip ne znam tačno.
 
Juce raskolopljena sedmica...

30j7ekn.jpg


Delmikov semering je bio stavljen po meni pogresno,preplitko na deklu.Kada je navucena remenica semering se naslonio na istu i prilikom rada motora,semering je cesao o remenicu,pa izlizao i pokidao taj prvi prsten semeringa,koji koliko mi se cini nema funkciju zadrzavanja ulja.Onaj sa oprugom je neostecen,ali je ipak procureo.
Kum mi je nabavio neki Nemacki semering dosta skuplji od ovih nasih,pa cu sutra otici po njega u Novi Sad i montirati.
 
Ja sam napravio alat od poliamida kada sam mijenjao taj semering. Pet minuta na strugu i gotov alat, onda spucas semering na tacnu dubinu po cijelom obimu (za fergu je to cini mi se 2,4mm). Plus ne moras nista da demontiras, osim remena i da podignes malo alternator gore.
Da i ovo sto Bubu kaze obavezno, a ako je iprevise zajedena tokar obradi nabudzi cauru, pa potom uradi na mjeru.
 
danas rastavljao 533 na pola,promenio lamelu i venac zamajca,lamelu sam vec imao a venac (122z) je 2500 din,danas sam uspeo da nabacim zamajac i korpu,sutra ostatak sklapanja
 
.Taj prvi dio semerniga ne sprrejecava ulje da ide van vec sprjecava da izvana nesto ne dospije pod dihtujuci dio semeringa.Tacnije taj se semering usljed trenja rasirio i pustio ulje,U svakom slucaju taj kvar je do majstora.
 
Od čega je altenatorm od nekog auta ili?

Od zastave 101
Pitao sam elektricara,da li da postojecu remenicu od alternatora prosirim na 17mm kao na dinami,ali mi je receno da nema potrebe.Samo je prepakovana sa diname na alternator.Danas elektricar treba da poveze struju...to ja ne pipam.

Semering je bio upusten 6mm od ivice pa ga je remenica dokacila.Danas sklapamo i postavicu ga barem 4mm dublje.
 
Nazad
Vrh