IMT

Koliko je i po sta skodljivo oranje sporohodnom brzinom,imal neko volje da pojasni,pitanje se odnosi pre svega na imt 577 premda mislim da to vazi sve traktore?
skodljivo ti je to sto svako ko ima imt 577 petobrzinca ne ore u sporim brzinama...makar se kod mene za 30godina nije bilo nista menjacu koji ore 20 k.j i samo u brzoj
 
Druže pa ti se već nedelju dana patiš sa skidanjem te pumpe.
Ta 3 šarafa su osigurana limom koji je pertlovan oko svake glave šarafa. Kad ih oslobodiš, odvrni sva 3 a pri tom pripazi da ti zupčanik "ne iskoči iz faze". Ako si pre toga odvrnuo matice koje pričvršćuju PVP posao je gotov. Pri sastavljanju ne možeš pogrešiti jer u zupčaniku imaš NUT a na prirubnici PVP ima TRN ili ČIVIJA i ne možeš nikako pogrešno sastaviti.

Iako mislim da ne može, ali ipak obrati pažnju da ti pogonski zubčanik PVP ne iskoči iz faze :ppozdrav:
e ove matice mi prave problem, odvio sam 2 i ne znam ima li iza pumpe jos jedna jer je skroz nepristupacno ili samo ove dve i napred oona 3 darafa i sta treba da pazim da mi taj zupcanik nebi iskocio iz faze?
 
Iako mislim da ne može, ali ipak obrati pažnju da ti pogonski zubčanik PVP ne iskoči iz faze :ppozdrav:

Ne može da iskoči ukoliko se radilica ne okrene. U suprotnom može. Retko ali može.
Evo recimo ja kada skidam pumpu obezbedim se tako što zavrtim 3 šarafa u navoje od onog metalnog poklopca,koji se skida da bi došao do zupčanika. Šarafi se zavrte do zupčanika ali toliko da ostane "slobodan" da,ukoliko se neko zezne pa ručno ili ne daj Bože anlaserom pokrene motor,zupčanik može da se okrene. Možda bi bilo dobro da skineš klemnu,Alene.
 
bosista mi je isto rekao da traktor ne ubacujem u brzinu a akumulator se ispraznio od silnog verglanja pa i da hocu ne mogu ga pokrenuti, znaci jos jedan saraf od pozadi i ova 3 spreda i polako da izvucem
 
Delim misljenje sa Sinisom zupcanik tesko da moze da iskoci iz faze,kad izvuces pumpu pridrzi ga samo i samo ga spusti polako i on ce da se nasloni na deklu i isto tako ga samo malikice okrenes na gore kad je budes vracao i nista vise... Obavezno skini kleme sa akumulatora!!! A da i iza pumpe imas maticu (ako je liniska pumpa teze se vidi) ali pumpa ima 3 srava... :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
A da i iza bumpe imas sraf (ako je liniska pumpa teze se vidi) ali pumpa ima 3 srava...

Ćiro pa njemu taj treći šaraf tj; matica i pravi problem jer pretpostavljam da čovek nema adekvatan alat da bi je odvrnuo::namigivanje::
 
Alene nije dobro za akumulator da je ispražnjen duže od,čini mi se 48h.
Ta treća matica se obično prva skine eventualno druga po redu....
 
Šta mislite o ovom 577 DV.
Kakvu ima ovo prednju vuču, mislim zbog ovih felgi, mada s tim felgama mi izgleda ljepše i masivnije, a most bi trebao biti isti ko i na ovim sa šupljim felgama??

Bobo??

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-dv-delux-oglas-10101561





Bas smo kolega i ja nekidan gledali... javi mi kad nadjes kardan od prednje vuce na tom traktoru... Treba nazvat i pitat je li prednji pogon ispravan. ako je, sjedaj u auto i po njega. Ako ima papire OBAVEZNO pogledati da li pise da su obje osovine pogonske. Cini mi se da je tu ubacen samo prednji trap od stare tipe sedmice... Ako je upisana samo jedna, u slucaju neke nezgode (ne daj boze) ti imas neatestiran traktor i samim tim si kriv za svu nastalu stetu... Moze se dogoditi da ti ga ne budu htjeli registrirati u tvojoj stanici za tehnicki pregled a tamo je mozda registriran na racun nekog rodjaka ili prijatelja.
 
To su ti dijelovi bloka oznaceni na slici.Bez njih ti ni blok nije bitan.Mogu se upasivati i konzole(honzole) od drugog istog bloka ali to je vec prica zasebe.Uglavnom neisplativo.Iz tog razloga je covjek na oglasu naglasio da ima svoje konzole..



Uploaded with ImageShack.us
 
Nazad
Vrh